MORROWIND

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod flash789 29. 9. 2009 14:25

spis bych jako problem videl za doposud neni cestina do datadisku Bloodmoon..takze pokud budes hrat verzi s obema datadisky(coz by bylo rozumne) tak stejne to nebudes mit komplet cesky...

jinak asi nejlepsi cestina je u GOTY edice co se prodava za 249 kc..
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 29. 9. 2009 15:16

tak tak, originalka je za pusu. A vysla i jako priloha casopisu.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stonycz 29. 9. 2009 17:10

Té odpovědi jsem se obával, protože ta čeština co se "prodává" je prej hrozná. :/ Ale i tak díky a co se týká toho datadisku - přinejhorším ho dohraju někdy... až se naučim pořádně anglinu. :-)
stonycz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 29. 9. 2009 19:08

No Stony, poslední DVD! kompilace v plast. škatuli je již fakt za pár šupů a CZ je komplet a 100% OK!(je to edice klasiky-silver a v akci 1+1 doporučuji k tomu vzít Pirates! New od Sida Meyera)... Ale dalo se to hrát s každou češtinou(ty chyby v konverzaci šly obejít, zlatej Morro, že), jinak spešl stránky Morrowind na web.cz...STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 30. 11. 2009 08:46

No Vítaj Darwele a Dobro došli do Vandrfelu é Vvardenfellu...doporučuji Ti stránky morrowind.bonusweb.cz a kreslit si vlastní Mapu - plachtu a psát si vlastní Warbuch...
Všechno fajn a užij si to , no občas se vynoř z Virtuálu a projdi se i po,,Reálu,,že. Tulák Marcel od Zvonu, no a ozvi se na majlu, asi to rozehraju znova palalerně, jestli jseš pro?! díky za pochopení, samotnýho ma zatím hraní neba...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 26. 1. 2011 15:25

Oj áž tak hluboko jsem musel Krompáčikom kopati, jo mám za sebou v tom hardu druhou Osmičku nonstop, hehe. Konečně ma hrát zase baví...jak ,,za mlada,,. Jo skleroza to je věc. Jedem od Znova...Pochybuji, že Skyrim ho dožene...to o tšch bojích tu již bylo. Jak zbraně tak kouzla, když si mal prachy tak sis mohl dát upatlat cokoliv, že. Tesák Marcel od Zvonu. A je zase co hrát do Velikonoc...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 30. 1. 2011 09:39

Protože jsem nikdy pořádně nehrál Morrowind, Skyrim klepe na dveře a žádné převratné RPG se na nás v nejbližších měsících nechystají, dal jsem se do Morrowindu. Zjistil jsem, že kromě toho, že je to bezva hra, na něj za ta léta existují krásné grafické mody a overhauly. Pro informaci přidávám několik screenshotů, které jsem sám vytvořil a jejichž instalace je možná i bez nějakých hlubších modařských znalostí.

Mokřady u Syeda Neen při západu slunce (Bitter Coast):

Obrázek

Ascadian Isles, pohled od Vivecu podél řeky na sever k Suranu:

Obrázek

Foyada Mamaea, pohled od trpasličích ruin na Rudou horu:

Obrázek

West Gash za deště:

Obrázek.


Použitých pluginů je celá řada. Nejdřív jsem nainstaloval italský Morrowind Overhaul (dohromady má asi 1300 MB, jsou to prakticky všechny textury ve hře). Morrowind Graphic Extender (dělá daleký dohled, moderní vodu atd., funguje dobře i sám bez jakýchkoliv dalších textur nebo modů, máte pak starý Morrowind v hires grafice s dalekým dohledem) jsem nahradil za nejnovější verzi (3.8.2.-SVN-178). Nové stromy jsou od Vurtse, všechny jeho mody se mi líbí.

Inspiraci jsem čerpal hlavně tady: http://www.tacticalgamer.com/role-playing-games-rpg/164255-morrowind.html. Ale jen inspiraci, oni například nepoužívají textury z toho italského packu. Je to práce na pár večerů a musíte si dobře číst readme u modů. Ale výsledkem je Morrowind, který vypadá krásně i na dnešní dobu. Jak se blíží Skyrim, zájem o Morrowind roste a modařská scéna ožila.

Wealth beyond measure!
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 31. 1. 2011 00:07

Ahoj Chumbaba, díky za podporu a skíny! i link(mně stačí bonus.web.cz). Jupí nehraju to Sám...Jinak Tě mohu upozornit, že já Morro pořád hraju v původní grafice a spokojenost, jde o ten děj a hratelnost, že, Tydýt Marcel, co se Týče grafickejch fičur...A když jsem něco zkusil tak jsem si tam udělal guláš...Ty poznámky u módů jsou důležité, že...Hlavně jsem si přidával nové Questy a Addony, + Mapy s dalšími Ostrovy a místy. I Tam musíš být ve střehu a mít ,,Čisté SAVY!!! ze základu, z Tribunálu a Bloodmonu. Tož první sehrávka je důležitá s minimem Módů atd. A hezky si je schovat na CD.
Morrowind je Díky tomuhle Společenstvu Nadšenců,,TESÁKŮ,, Nesmrtelná Hra!!! za 10/10, že. A navíc hodně Blbovzdorná co se Týče Questů i v Hlavní linii.
Huž jsem na svém oblíbeném Standardu: Gláz Brnčo od Brány Duchů, rukavičky od Ilinubi, adalší oblíbené dopl'nky na Levitaci a Gemy(kovárna v Aldu) atd. měl jsem Dost Prašulí tak jsem Kempy a Horátory zmáknul v pohodě, jo tvrdě se uplácelo...Meč z Balmory z věžě u Casady, Palička z Caldery, skladiště u Krys praská ve švu, musím zase u Ušáka něco prodat, hehe. Prostě fajn Stádium cca uprostřed toho Nej v základu...Jedu na Harda, že asi po X-té...Tož Chumbaba, Šavle hore a ozvi se mi na majla či aspoň SZ, abychom tady nefáchnily a nebo u Kurčete na OLD RPG...mé oblíbené Palarer hraní s pokecem?!...Těším se, Tulák Marcel od Zvonu, Battlemáge Ogden Béér, redguard v Atronachu zrozený....nebo v Toweru.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 7. 3. 2011 05:18

Ahoj Chumbaba díky, jseš dobrej s Těma Modama, fakt Respekt, já ho pořad melu,,čistej,,na Tom mým šedous monitoru, by to teď ani nemělo cenu a Tydýt Marcel by mal zbytečný problema. Tož jsem opět Ready a Díky Tobě pokračuji...Battlemage Ogden Béér, občas i STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 7. 3. 2011 08:53

No ja nevim. Cpat do Morrowindu mody, aby se blizilo grafice Oblivionu? IMHO bych radsi modoval ten Oblivion.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 3. 2011 09:18

Problém je, že do Oblivionu neexistuje žádný kompletní mod, který by z něj udělal Morrowind :-) A Morrowind je celkově lepší než Oblivion...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 7. 3. 2011 09:51

Lo!Zza: Ono existuje mod, co je schopnej do Oblivionu přidat Morrowind, problém je, že se to týká jenom prostředí, nikoliv questů, takže smolík.

V Morrowindu těch modů ani není potřeba tolik, on tu grafiku v podstatě v sobě má, takže s MGE jdou udělat fakt divy. Samozřejmě, pro zlepšení grafické úrovně může člověk začít blbnout s grafickejma modama a Morrowind je potom prakticky k nepoznání. Naštěstí dnes už je dost různejch packů, na blbnutí s různejma modama ještě pamatuju, kdy ne všechny bylo kompatibilní se vším..:-))

Co jsem hledal svýho času a nemohl jsem najít, byl mod na sekání myší ala Arena/Daggerfall. Kdybyste na něj někdo narazil, dejte info, tím by ta hra dostala další netušený možnosti..:-))
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 7. 3. 2011 17:45

Ahoj Gandalfe, SCobra, Lo!zaa za návštěvu již to tady vypadalo jak U Zvonu, ehm na Ztracené vartě, že. No jen by ma zajímalo jestli ten graficky ,,pochlapenej,, Morro se má rád s Dalšími Datáči a doplňkovými Mody a mapami, teď mluvím o dalších dějích, kampaních a questech?...Já to všechno jel na ,,Holým,,Morro s čistejma SAVE z Finále jak z Morra, tak z Tribunálu a Bloodmonu(protože Ty dějové mody chtěj Ty Save různě M, M+T, M+T+B, dokonce M+B?! a tak, bacha na to) Jinak je Morro neskutečně Blbozdornej, viď Tydýte Marceli, hech, hej, jako žádná jiná Hra i co se Týče Hlavní Q.linie(v cz z Mágu, byly chyby ve,,zvýrazněných,,slovech zrovna v Urshilaku...a dali se přeskočit questy až do Svatyně v horách a pak se vrátit zpět a jelo se dál, Goty poslední již OK!), daj se dokonce přeskakovat Questy...Vše Vám bude uznáno, i dodatečně, na rozdílmod Oblíka...Tam když si něco vymlátíte předčasné v Hlavní linii nebo Gilda Q. máte smůlu, hehe, jen s,,Befelem,,!) Teda mně již původní Grafika bohatě stačila(jeskyně např. Urshilak! atd,) o Oblivionovou ani nestojím, že...Po Tom sekání myšounem se Ti juknu, i ma to zajímá, já rád golfoidní myší hemžení...i s falšema a šavlema. Proto se i bojim o Skyrim, Ty upřílišněnosti...v posledních pár letech. STarec od Atari, Marcel od Zvonu. Jen si to dejte, při dnešní Bídě, co to je 100 a více hodin v Reálu, na jednu sehrávku v Hardu?! Tož se tady moc netlačte a zavdejte si Pravé RPG Morrwind, hej.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 7. 3. 2011 18:39

xgandalf - a komu to vadi, ze tam nejdou questy? Oblivion ma Questy taky (stejne jsou to jen obmeny a nikdo jinej uz zadnej originalni nevymysli)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 7. 3. 2011 19:23

Lo!Zza: Chtěl jsem tím říct, že v Oblivionu můžeš vlízt do Morrowindu, ale tam nejsou žádný questy, jednalo se jenom o prostředí (tj proč tam vůbec lízt). Jako ideální bych viděl jakési "propojení" obou dílů tak, že by člověk mohl se stejným hrdinou mezi nimi prolejzat a odehrát obě dějové linie. Bohužel to už je spíš v říši snů, protože by někdo musel vyřešit leveling, monstra, obtížnost a miliony dalších věcí. Ale rozloha takovýho světa by byla obrovská.
Když sem to zadal do Googlu, tak mi vyskočilo tohle, ale nemůžu soudit, nemám s tím zkušenosti.
http://morroblivion.com/
Paradoxně se mi totiž engine i grafika Morrowindu (po projetí MGE a přidání grafickejch packů) líbil víc, než celej Oblivion, takže jsem podobný projekty moc nezkoumal. Kdyby to někdo vyzkoušel, tak dejte info.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků