Baldur's Gate, Icewind Dale, Planescape Torment

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Leonard1989 18. 10. 2012 22:45

Ano to je taka klasicka zostava.Dobre je mat podla mna 3 utocnikov s moznymi kombinaciami tipu fighter/mage,fighter/thief a 3 carodejnikov z toho 2 magov a 1 klerika / to je myslim idealna kombinacia.

Podstatnym faktom je ze cim menej postav je v prate tym viac skusenosti jednotlive charaktery dostavaju takze zaujimava kombinacia moze byt aj hrat iba za 3 postavy - da sa takto dostat na ovela vyssi level ako normalne.

Dostal si sa niekedy na strop skusenosti ak je to vobec mozne ?

Diky moc

Leonard
Leonard1989
First Blood

Odeslat příspěvekod USER47 18. 10. 2012 23:48

Osobně jsem nikdy nebyl moc velkej fanda multiclassování. Aspoň v BG2 byly specializovaný postavy hlavně ke konci hry tak silný, že se na ně jakákoli multiclass vůbec nehrabala.

Co se hlavní postavy týče, preferoval jsem klerika - u jakýhokoli jinýho povolání bych loadoval v případě, že zařve hlavní postava nebo klerik. Takhle mi můžou zařvat všichni a oživím si je, a když zařvu sám, tak musím loadovat stejně:).

-- 19. 10. 2012 00:50 --

Jinak netradiční classy většinou zkouším v jinejch RPG. Poměrně flexibilní v tomhle byly oba Drakensangy a taky NWN 2, tam jsem hrál za dost podivný postavy a ani v pozdějších částech jsem nenarazil na problémy (což by se mi nejspíš stalo v BG)...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 18. 10. 2012 23:56

mam pocit ze jaheira je multiclass atchces nebo ne a par postav myslim taky
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 19. 10. 2012 00:04

Taky je Jaheira v boji naprosto k ničemu. Tu jsem s sebou vždycky tahal jen kvůli romanci.:-D

To takovej Edwin je později celkem frajer:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 19. 10. 2012 08:52

Leonard1989: Jo, promiň, chyba... Hraju za Fighter, Thief, Mage a Clerik (obecně myslím). Kromě Planescape jsem nedohrál ani jednu hru z Forgotten Realms univerza (vždycky mě to přestalo bavit), i když jsem hrál skoro všechny (kromě ID2), takže ani zkušenostní strop nehrozil :) Nemám rád AD&D pravidla...
Hodně jsem hrál Might & Magic :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vortex1394 2. 12. 2012 21:05

Baldur's Gate - Enhanced Edition

chcem sa opytat ohladom tohoto titulu - existuje alebo sa pripravuje nejaka pouzitelna cestina - pretoze ta ktora je pribalena v hre je nepouzitelna. Dik.
vortex1394
First Blood

Odeslat příspěvekod xgandalf 15. 12. 2012 23:45

Apropo, zkoušeli jste někdo Baldurs Gate - EE. Na rovinu jsem tak nějak myslel, že to překopají, aby to graficky fachalo jako NWN - tj. zoomování, otáčení pohledu a podobné laskominy. Pro sichr jsem mrkl na videa, ničevo takového nevidno, tak jsem hru na otestování stáhl a rozjel - ehmmm, pletu se, nebo jediná změna je přidání zoomování kolečkem (a mírné úpravy velikosti fontů)? Nebo mi něco zásadního uniká. V každém případě hra letěla z disku, widescreen rozlišení nabízely už mody pro starý BG a zoomování kolečkem mě fakt netrápí - stejně člověk pojede na největší pohled.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vortex1394 16. 12. 2012 11:56

poradte ako zvacsit fonty v hre BG2 TOB. pouzivam widescreen mod a rozlisenie 1280x800 na 24'' monitore. mensie rozlisenie nastavene vo widescreen mode nefunguje. texty su male a pre mna skoro necitatelne. na webe som nasiel iba FontMod v2.1 by Corvias , ktory ale nepodporuje cestinu takze to dopadlo takto :

Obrázek

Obrázek

Dik za radu.
vortex1394
First Blood

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 16. 12. 2012 16:04

no taky jsem cekal nejaky remake. Takhle je to jen predelane do W7/8, ale to uz bylo davno na gog.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 16. 12. 2012 20:55

Měly by tam být nějaký věci navíc - questy, postavy, vybavení. Ale taky jsem teda čekal víc, abych řekl pravdu :) Koupit si to neplánuju...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 17. 12. 2012 11:15

Tak hlavně já mám pocit že kdo si ty hry někdy koupit chtěl, už to udělal. Takže jsem právě čekal citelné vylepšení (ať už technické nebo obsahové), aby byl důvod zase nakupovat.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 12. 2012 11:20

Přesně tak :) Nějak nechápu, proč bych to měl kupovat...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 6. 6. 2013 19:47

Pánové, ti, kdo nekoupili BG EE, tak evidentně neprohloupili - vyšel úžasnej mod, kterej překopává BG do enginu NWN 2 - takže pro fany původních her, kteří mají komplet NWN 2, tak doporučuju neváhat a stahovat.

Stahovat můžete tady, ke spuštění potřebujete pouze NWN2 s oběma datadisky.

http://neverwinter.nexusmods.com/mods/794/?


P.S. Jedná se o první release, takže se dají předpokládat nějaké bugy, ale autoři vyzerají poměrně schopně, takže v rozumném čase se dají očekávat ladící patche.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 6. 6. 2013 20:35

Asi vůbec nejhorší engine, to kterýho by se to dalo naportovat. To už bych si stokrát radši zahrál NWN2 naportovaný do enginu Baldur's Gate.

Já si NWN2 a především Mask of the Betrayer docela užil, ale ta nepoužitelná kamera či podivná HW náročnost v kombinaci s hnusným vizuálem opravdu není to, co bych si přál při hraní starejch klasik.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 7. 6. 2013 23:26

To je trochu přepísknutý hodnocení. Tedy, pokud si dobře pamatuju, tak NWN 2 byl v době, kdy vyšel, sakra zabugovanej a značně neoptimalizovanej - což se projevilo i na enginu a vůbec celé kvalitě hry.
Jenže - od té doby vyšly dva datadisky, několik patchů a rovněž úroveň kompů se posunula zase trochu jinam. Vzato kolem a kolem, v dnešní době na trochu lepším PC bude NWN 2 chodit bez větších problémů v max. nastavení. A blbě to rozhodně nevypadá.
Jasan, můžeme se bavit o poněkud idiotské mapě, hnusnejch ksichtících postav, poněkud nedoladěným ovládání atp. Má to ale jeden háček. V modu BG Reloaded je zakomponován velmi slušnej výběr modů pro NWN 2, takže ksichtíky vypadají k světu, brnění taky, ženský mají dekolt (konečně :D ) a plno dalších drobností a věcí, které v origo NWN nejsou dotažené.

Budu upřímnej, ostatně už jsem to psal. Přesně tohle jsem čekal od BG EE a nedočkal se - nejde o grafiku, tu má BG pořád slušnou, ale ta možnost otáčení a naklánění kamery je celkem návyková. S přihlédnutím k tomu, že BG Reloaded je komplet zdarma (prakticky vzato nemusí mít člověk ani originál BG, ale kdo to dnes z fanů RPG nemá - sám mám asi tři různý verze.. :-D ), tak se jedná o velmi slušnej počin, kterej člověka nakopne k znovurozehrání BG ságy.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků