Kingdom Come: Deliverance

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 23. 1. 2014 20:45

Nevím proč tu není chlíveček na tuhle českou hru, zvláště když na Kickstarteru (startoval včera !) se na ni vybírají peníze a přibývá to pěkně rychle, nyní (23.1.2014) zbývá vybrat jen 20 000Liber ! Přičemž cílová částka je 300 000Liber... Před časem jsem měl možnost si o ni s Hellboyem popovídat a fakt jim držím palce ať to vyjde...

Jinak v češtině název prý znamená: "Přijď království tvé" tedy pátý verš Otčenáše.... stylové pro realistické středověké RPG...
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 23. 1. 2014 21:41

A to původní také dělají? Nebo jen už nemají peníze? :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 23. 1. 2014 21:55

Co původní ? Tohle je to tzv. "husitské RPG" od Warhorse. Jen má teď název...
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 23. 1. 2014 22:01

Aha, jsem právě myslel, že peníze mají. Evidentně ne. Ale vypadá to dobře, asi také začnu něco nabízet, protože peněz se tam vydělá docela dost a rychle :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 1. 2014 00:01

Něco málo jsem jim přispěl, ale pochybnosti ve mě hlodají dost zásadně... Aby se z toho nejlevnějšího (na vývoj) AAA RPG nevyklubalo nejdražší budgetové RPG, které nikdy nevyšlo celé :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 1. 2014 00:10

Mně se nelíbí tématika, ale zatím je ten vývoj hodně zvláštní. Tváří se to jako budget, ale všude se tvrdí, že ne. Rozpočet byl ale od začátku tragický, tak teď už není ani ten?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 1. 2014 00:11

Už to tam mají ! Ani ne za dva dny. Zbývá 27 dní, takže do té doby se jim tam klidně mohou nashromáždit miliony liber a na celého Bakalu a usedlé arogantní herní vydavatele se Hellboy bude moci vykašlat. Ostatně - jaká byla první Mafie ? Super ! Dodneška je to jedna z nejlepších her. Tak proč by Příjď království tvé (ten název se mi hrozně líbí)nemohlo být další přelomovou hrou ? Poláci se Zaklínačem dosáhli podobného úspěchu a já si myslím že spousta lidí už má kouzelníku, elfů a émerickýho středověku plný zuby... Přičemž Zaklínač jak známo byl jinotajným odkazem na středověk (trpaslíci= židé, elfové=zbojníci) politika atd... Račte se podívat kde se to bude odehrávat, kdo na tom hradě kde se to odehrává žil a co (v reálu) prožil, tak vám dojde i kdy se budou ty tři hry odehrávat a koho asi potkáte.... Suma sumárum čekám hru která pokryje odbdobí od Václava IV. po dobu Jaggelonskou a Poděbradskou... Nebo předhusitskou, husitskou a (téměř) pohusitskou. Nedivil bych se kdyby to končilo v době nástupu Habsburků na čs. trůn. A držím klukům palce, protože jestli to bude bomba, tak časem bude třeba i něco z třicetiletý války s Valdštejnem a to by se mi líbilo moc moc moc moc moc.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 1. 2014 00:15

Na kvalitní věci potřebuješ také peníze. Tohle mi od začátku přišlo jako takové to typické naše podnikání. Nemáme peníze, ale chceme dobrý tým a ještě lepší hru :D To myslím nefunguje, ale je zvláštní, že jsem takových firem potkal strašně moc.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 1. 2014 00:17

Jinak ten název i povolání hlavního hrdiny IMHO odkazuje částečně na velkofilm Království nebeské, to se sice odehrává o 300 let dříve, ale to nevadí... Já jako milovník historie si tuhle hru užiju... už se těším...

Ale on měl peníze - od Bakaly... A Bakala mu teď další prachy pošle. Nevím proč ta skepse, bože je to "Hellboy" Vávra, legenda čs. vývojářské scény a otec Mafie ! Ne nějakej neznámej týpek, který si usmyslil že udělá středověké RPG. Vzhledem k tomu jak rychle se ty peníze vybraly se dá počítat že lidé stojí o realistickou hrou ze středověku a království české bylo v té době (15.stol) dost turbulentní oblast.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 1. 2014 01:30

Vávra udělal jednu jedinou skvělou hru a to byla Mafie 1, která se ale slušně prodávala jen tady, na Slovensku a v Německu. Mafie 2 se slušně prodává jen tady a na Slovensku. Jako vydavatel bys musel být padlý na hlavu, abys takovýmu člověku dal peníze na hru z období, které se týká v podstatě jen Evropy a zbytku světa je v zásadě ukradený. A v Evropě nejsou vydavatelé, kteří by měli nebo byli ochotni jen tak vytáhnout 20 milionů nebo kolik to chtěl. A navíc není problém (pro vydavatele) napsat si nebo zavolat do Take-Two a zjistit si na Vávru reference - dost pochybuju, že by ho zrovna tam nějak zásadně chválili. Takže asi tak :)

Vydavatelé nejsou ani tak arogantní, jako opatrní a já je plně chápu. Možná spláčou nad výdělkem, ale spíš ne - pokud bude hra úspěšná, bude úspěšná hlavně tady kolem naší republiky, mimoevropské trhy jsou s touhle tématikou úplně ztracené (ani Zaklínač tam nefunguje). Když k tomu připočítáme, že komplexní hry obvykle netrhají prodejní rekordy, a že Vávra vzbudil v lidech obrovská, téměř nereálná očekávání... Mám pocit, že skvělý bude, když se podaří duplikovat první Mafii - tedy milionové prodeje v Evropě. Lidi dostanou další geniální hru od Vávry/českých vývojářů, Bakala dostane zpátky svoje prachy a Vávra bude moct zase 10 let přemýšlet, čím geniálním na sebe strhnout pozornost příště :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 1. 2014 02:44

Myslel jsem že Mafie 1 byla nezpochybnitelný hit všude. Tohle je nová informace. Já dodnes tu hru obdivuju pro její úžasný vizuál, v podstatě vypadá pěkně i dneska a měla super čs. dabing. Dvojka ostatně taky.

Zaklínač se snad v Americe prodával, ne ?

Teď si vemte jeden paradox - jestli nefungovala Mafie (doba prohibice a Al Capona) tak je pak nepochopitelné že lecjaká japonská "chujovina" se prodává napříč světem a generuje další a další zisk.

Jasně, vydavatelé chtějí draky, kouzelníky, trpaslíky, elfy a pseudostředověk,válečnice v bikinách a to vše v hollywoodském a nereálném stylu. Fakt zaklínač nefungoval ani ve Francii a Británii ? Když jsem byl tehdy ve Francii, pamatuji se že Mafia 2 byla No. 1 v žebříčku franc. obchodů.

Jestli tomu tak je, tak jest to smutné.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 1. 2014 09:26

Mafie i Zaklínač (1) se mimo Evropu neprodávaly skoro vůbec, Mafie 1 měla největší úspěch v Německu (Němci mají rádi Evropské, precizně zpracované hry).

Ale je to pochopitelné... Marketing se soustředil v Evropě a mimo Evropu byl slabší :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 24. 1. 2014 10:40

PC - žádné miliony liber nenastřádají, to je nereálné (a rovnou uvedu, že jsem taky přispěl). A souhlasím s Scobrou - Vávra, jakkoli ho mám docela rád, je taková trochu samozvaná legenda. Mafie 1 byla dobrá (a nebejt GTA 3, který vyško jen o pár týdnů dřív, mohl to možná bejt světovej úspěch), z vývoje Mafie 2 odešel před dkonočením...a mezi tím a od té doby nic. Takže s legendama bych to nepřeháněl.
Mě se na Vávrovi líbí, že se občas nebojí jít proti proudu a označit adorovanou hru (např. Dishonored) za ne až tak dobrou. Samozřejmě, možná to už někdy dělá jen programově, nevím. Vznikají ale pak paradoxní situace, jako že nadává na Skyrim a teď v rámci Kickstarteru musí všem vykládát, že ta jejich hra bude trochu jako Skyrim, nebo že se posmíval Fargovi že Kickstarteruje Wasteland a Fargo mu teď přispívá na jeho hru...

Ad Zaklínač - prodejní čísla neznám. Americký média ale jedničku vesměs ignorovaly (resp. nějak ho odbyly, zkritizovaly erotický karty a bylo to), ač mám dojem, že tam nakonec vyhrál nějaká ty (hráčská, ne novinářská) hlasování o RPG roku...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 1. 2014 11:31

Já zase Vávru moc nemusím, ale kdyby se mu podařilo udělat v Kingdom Come všechno, co nasliboval, bylo by to fajn.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 1. 2014 12:36

Za dva dny nastřádali 300 000. Už je tam cca 330 000 (zaokrouhleno dolů) zbývá ještě 26 dní tuším. Proč by to za tu dobu nemohlo vylézt až na jeden či dva miliony liber ?

Nebyl spíš z Mafie 2 odejit ? Vemte si že Mafia 2 je vlastně takové torzo...a původně měla vypadat jinak ale zlý vydavatel si vynutil zásadní změny...

Podívejte se jak vypadá vizuál GTA 3 a Mafie. Neporovnatelné. Mafia je hezká i dneska, GTA 3 je zastaralé a ohavné.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků