Kingdom Come: Deliverance

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Pipin 31. 1. 2014 22:23

Spy: Jasně, máš pravdu, zvlášť v dnešní době, kdy musí mít všichni všechno hned (hráči hru a novináři článek, běda jak je konkurence předběhne) je jistě iluzorní, aby si novináři hry běžnš normálně kupovali s ostatními hráči - bylo by to hezké a nezávislé, ale je to nereálné. Na druhou stranu, recenze podle mě nečte ani polovina kupujících - my, co se zajímáme a čteme časopisy a weby, jsme v menšině - nakupují rodiče, příbuzní, ježíšek atd:) Budiž, ať mají recenzenti hru dřív, ale nevím, proč k tomu mají mít presskity s předžvejkanejma textama a screenshorama, podle kterých se dá napsat celá recenze, natož pak nějakej merchandise navíc...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 31. 1. 2014 22:25

Podle presskitů a rozhovorů se píšou preview, kde se píše "jaká by hra měla být", recenze ne. K recenzi se použije maximálně pár těch obrázků.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flegmatický Krtek 31. 1. 2014 22:41

"Ctenar by kupoval zajice v pytli, kdyby tu v den vydani zadny review nebylo."
Asi tak, prostě žádný kvalitnější časopis o hrách by nemohl přejít bez povšimnutí vydání nové hry, ať už mu za to někdo zaplatí, nebo ne, navíc KC je ambiciózní projekt, který se u nás vidí tak jednou za deset let, takže je jen přirozené, že se o něm píše (a čím víc, tím líp- jsem na to hodně zvědavý.)) , ale mluvit o uplácení a marketingové kampani je naprosto mimo mísu.
Pipin: já si třeba myslím, že je to nejen standardní, ale i korektní postup, i když tu uvádíš extrémní případ s těmi Xboxy. Prostě někdy by to ani jinak nešlo, v Autorevue také nenakupují kvůli recenzi každé auto. Navíc zapomínáte, že ta hra není pro novináře, ale pro redakci, a tam také zůstane. Ale nechci se tady hádat, možná to tak opravdu chodí, jak píšete. Můžeme se potom třeba vybodnout na čtení recenzí, ale pak tu stejně zůstanou jen ty videa a screeny od výrobce, takže si asi moc nepomůžete (mluvíme o nevydané hře). Osobně bych ale ukončil tuhle debatu o "novinářsko-herní úplatné mafii" a vrátil se zpět k tématu, protože to nikam nevede.)
Flegmatický Krtek
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 31. 1. 2014 22:57

Pipin > Jestli ctu spravne mezi radky, tak se tu snazis rict, ze ze zacatku by meli hru koupit jen recenzenti, zrecenzovat, a hraci cekat az recenze vyjdou, aby ji teda nebrali hned nezrecenzovanou? To zni zajimave.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Ertefol 31. 1. 2014 23:01

A nereálně :)

Jinak hry zůstávají redakci, po domluvě si ji může nechat i konkrétní recenzent. Pokud se dává konzole, dává se do redakce a dává jí přímo Sony/Microsoft/Nintendo a slouží k recenzování jejich her.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 1. 2. 2014 00:36

SPY píše:Pipin > Jestli ctu spravne mezi radky, tak se tu snazis rict, ze ze zacatku by meli hru koupit jen recenzenti, zrecenzovat, a hraci cekat az recenze vyjdou, aby ji teda nebrali hned nezrecenzovanou? To zni zajimave.


Ne, to čteš blbě. Sám jsem napsal, že je to nereálný a iluzorní.
Taky jsem napsal, že mnoha lidem jsou nějaký recenze ukradený.

Mně vůbec nevadí, že se o Kingom Come hodně píše - i když, jak tu opakovaně zaznělo, hra vyjde za dva roky, takže co se o ní napíše teď, je celkem jedno, řada věcí může bejt ještě jinak..
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 1. 2. 2014 01:05

Musim se Scobry kupodivu taky zastat. Před par lety jsem pracoval v hernim oboru, a do kontaktu s hernima novinarema jsem párkrát prisel. On o tom jako o uplatku nikdo nemluvi, ale rovnice je jasna. Dame vam exluzivne nejakou hru na recenzi, a když se pak stane nahodou to ze tuhle exluzivne danou hru recenzent ohodnoti blbe, priste dostane uz prdlajs. Dlasi priklad, napis nam fajn recenzi a dame ti něco z našeho sortimentu, třeba PS3. Samozrejme se an to nikdo nediva jako na klasickej uplatek, protoze recnzent preci potřebuje PS3 aby mohl hry recenzovat. A dostavaji i jiné věci, třeba televizi. Chleba se ovšem zacne lamat ve chvili kdy recenzent zacne jit proti proudu politiky daného vydavatele, to se pak muze třeba stat ze po nem ty darovane věci chteji zpet. takze vzasade to jako uplatek nevypada, ale recenzent co je takhle zahackovanej si jen stezi dovoli pomluvit nejakou hru, protoze jaksi, ma to svoje vyhody a byl by sam proti sobe, takze si dava setsakra pozor aby mu nahodou kvůli nejakemu pitomemu i když pravdivému nazoru na nejakou hru nepristrihly kridla.
Osobne jsme zazil i jednoho distributora co daval recenzentum peníze za dobrou recenzi na hru u které bylo jasne ze je spatna..atd.
vazne bych nebyl naivni v tom co se v tomhle smeru deje, nerikam ze to takhle dela každý, ale deje se to:)
PS: doufam ze me zase za chvili nezacne přes maily a forum nahanet nejakej sasek od nejakyho distributora, z dotazama kdo jsem, u koho jsme pracoval, a co si to dovoluju. Uz se mi to stalo za nejaky podobny příspěvek ve starsi casti tohohle fora, tim jen potvrdily ze mam pravdu.)
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 1. 2. 2014 01:23

Proto je důležité recenzovat NEZÁVISLE. Co to znamená ? "Simple, dear Watson."
Konzoli si koupíte sami. Hry si koupíte sami. PC si koupíte sami a TV taky. A za svý. Pak vás potěší když máte za SVÉ peníze dobrou hru, nebo NAŠTVE když zjistíte že ta hra za nic nestojí. Prostě odmítat tyhle "milodary", páč když v tom máte svoje peníze, ihned jste kritičtější, nežli u her co jste dostali darem.

Protože recenze nejsou pro vydavatele, ani redaktora, recenze jsou pro zákazníka a mají ho upozornit na to že ta a ta hra je tak mizerná a nezábavná že koupit si ji a hrát ji, znamená vyhodit peníze do kanálu. Mě se to naposled stalo u Borderlands 2. To sice není extra průšvih, ale velký podíl mikrotransakcí a DLC mne tak znechutil že i přes krásnou komiksovou stylizaci a skvělá hodnocení to nějak nehraju. A pokud bych ji ohodnotil tak na 50% - hezké ale má to mouchy, dané DLCčky,
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 1. 2. 2014 08:28

Mimochodem, tahle diskuze není o recenzích. Původní SCobrův argument byl, že PREVIEW na Kingdom Come byly zaplacený. Což je prostě hovadina. I u těch recenzí existuje spousta důvěryhodných webů který prostě uplácený nijak nejsou, ale u preview je to hovadina na n-tou. Ty weby byly happy že můžou o hře "exkluzivně" napsat, že dostali přístup k Vávrovi a viděli hru na živo, což jim přinese čtenáře, a pro Warhorse je to marketing zadarmo.
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 1. 2. 2014 10:43

Na Doupěti ani na Games se mi nikdy nic takového nestalo, nikdo se ani nepokusil nějak tlačit na hodnocení.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 1. 2. 2014 21:27

Ale jo, vzdyt pisu ze to nedelaji všichni, ale proste jen je naivni si myslet ze zadna ,,herni korupce,, neexistuje. A ja osobne diky temhle zkušenostem, většinou ruzne clanky a recenze beru dost s rezervou. Clovek nikdy nevi:)
A co se tyka Warhorse, myslim ze vazne nemaji potrebu nekoho ovlivňovat, protože, aspoň u nas ta hra ma popularitu velkou sama od sebe, a je jedno kdo co kde o tom pise.
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 2. 2. 2014 10:44

Jinak co se týče preview - tam je u každé hry každý web rád, pokud si je vývojáři pozvou, a mají něco exkluzivně.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 2. 2014 17:08


Paráda :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flegmatický Krtek 3. 2. 2014 18:07

Ukázky ze hry pěkné, ale Vávra by mohl zapracovat na té výslovnosti, když už je to propagační video.
Flegmatický Krtek
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BotuloToxin 3. 2. 2014 18:40

No pokud si zachytil na netu ono krátké video kde by měla mluvit hlavní postava tak to bude znít podobně :D Mimochodem internety už vyřešily ženskou otázku a začal velký boj za práva "menšin."
HL hardcorefan,adm na half-life2.sk
ATi+AMD+Stargate SG-1 hardcorefan
[spoiler=nadpis]text[/spoiler]
BotuloToxin
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků