Kingdom Come: Deliverance

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 1. 2014 22:32

Když myslíš, že to všechno, co se kolem té hry spustilo, je zadarmo, tak prosím. Taky bych chtěl být tak naivní.

Spíš jsem myslel ale to, že teď o hře všechno vykecají, nalákají lidi na přispění na Kickstarteru (který si mimochodem taky bere 30 % z vybrané částky), a pak už nebude čím zaujmout ten zbytek.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 28. 1. 2014 23:05

Podle mě je docela problém, že to má vyjít až za dva roky. To je strašně dlouhá doba, dva roky živit ten zájem bude problém, spousta lidí na to zapomene. Na druhou stranu, můžou pak začít s marketingem odznova, nikdo si to nebude pamatovat :) (a jinak je třeba říct, že jsem taky přispěl).
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 1. 2014 23:24

To by mohla být jistá výhoda :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BotuloToxin 29. 1. 2014 00:37

No a pak tady budou věrní fanoušci, kteří si hru tak vyspoileruji, že si skazí potencionální zážitek :D
HL hardcorefan,adm na half-life2.sk
ATi+AMD+Stargate SG-1 hardcorefan
[spoiler=nadpis]text[/spoiler]
BotuloToxin
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 29. 1. 2014 01:04

SCobra píše:nalákají lidi na přispění na Kickstarteru (který si mimochodem taky bere 30 % z vybrané částky)

30% ses zblaznil, ne? berou 5%.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Flegmatický Krtek 29. 1. 2014 11:40

A proč by měli celé dva roky živit zájem? To je snad jasné, že kolem toho nebude humbuk po celou dobu až do vydání. Jak to bylo třeba se Skyrimem? Vyšel trailer, pak po delší době i nějaké video ze hry, jinak až do vydání nic. Stejně Rome II, pamatuji si, že jsem marně procházel jak Youtube, tak jejich oficiální stránky a kromě 2-3 videí k tomu nic až do doby těsně před vydáním nebylo. Prostě budou mít blog a čas od času vypustí nějaký materiál pro fanoušky. Jinak, kromě toho, že se hra bude odehrávat ve středověkých Čechách a nebude fantasy, nevíme vůbec nic. Ty články, co za tím vyšly byly moc obecné a de facto by sedly na většinu RPG.
Flegmatický Krtek
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 29. 1. 2014 16:52

SCobra píše:Když myslíš, že to všechno, co se kolem té hry spustilo, je zadarmo, tak prosím. Taky bych chtěl být tak naivní.

Spíš jsem myslel ale to, že teď o hře všechno vykecají, nalákají lidi na přispění na Kickstarteru (který si mimochodem taky bere 30 % z vybrané částky), a pak už nebude čím zaujmout ten zbytek.


1)Napsal jsem skoro zadarmo, a v porovnání s klasickým marketing budgetem western her to skoro zadarmo bylo. Trailer si udělali sami, blogy píše dan, snad jediný co z hlediska marketingu něco stálo byla ta skladba do traileru, a týpek co natočil a nastříhal jejich Kickstarter videa.

2) Kickstarter si bere 5%

3) Ta tvoje hypotéza "pak už nebude čím zaujmout ten zbytek" mi přijde zcela mimo. Na KS přispělo zatím 17000 lidí, přitom potenciální market jsou milióny lidí, a na ty teprv bude kampaň zacílená tak půl roku před vydáním, skrze reklamy, previews, virální kampaně, baráž videí atd.
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 1. 2014 17:09

Články na hlavních stránkách herních portálů taky nejsou zadarmo ;-)

Promiň, se mi to nějak popletlo s tím Steamem...

Ok, ok, uvidíme. Ono opakovat se nepůsobí moc dobře...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 29. 1. 2014 20:18

SCobra píše:Články na hlavních stránkách herních portálů taky nejsou zadarmo ;-)

Promiň, se mi to nějak popletlo s tím Steamem...

Ok, ok, uvidíme. Ono opakovat se nepůsobí moc dobře...


Počkat, to si jako fakt myslíš že Warhorse zaplatili games/ign/gamespot/rps/atd aby o nich napsali ? Fakt ?
:tleskani
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 1. 2014 20:39

Warhorse ne, Bakala... Takovýhle články se platí celkem normálně.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BotuloToxin 29. 1. 2014 21:10

A nebo není jako každý leden o čem psát :D
HL hardcorefan,adm na half-life2.sk
ATi+AMD+Stargate SG-1 hardcorefan
[spoiler=nadpis]text[/spoiler]
BotuloToxin
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 29. 1. 2014 21:45

He? Za to se vážně neplatí...
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 1. 2014 21:55

Když myslíte :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 29. 1. 2014 23:18

SCobra > tebe si zacinam predstavovat, ze mas doma kasicku zrejme i na zachode pro pripadnyho navstevnika s potrebou :D

Mam to primo pred sebou, Bakala neveri studiu, protoze zadnej investor nechce projekt spolufinancovat, presto se odhadlal sehnat kontakty na herni weby, ktery mu nerikaji ani tuk, aby tam zviditelnil jejich hru, do ktery ho musi premlouvat, aby ji samofinancoval o<:)
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 1. 2014 09:42

Úplně normálně se za to platí, je to reklama jako každá jiná. Někdo ty články zařídil a něco jim za to slíbil (celé Warhorse je financované Bakalou, proto říkám, že to neplatilo Warhorse, ale Bakala - dal jim do začátku 30 milionů). Tak to prostě funguje, a to i u nás. Představa, že herní média jsou nezávislá a články píšou jen tak, protože nemají co dělat, a živí je reklama na webu (zvlášť když tam některé ani žádnou nemají), je extrémně naivní a měli byste se jí co nejdřív zbavit. Jistě, recenze a preview se píšou za hru, za sběratelskou edici nebo presskit, nicméně na konkrétní hodnocení se někdy připlácí, udělá se výměna za ceny do soutěže nebo něco takového, případně si hodnocení ošéfuje majitel, který bývá shodou okolností majitelem nějakého herního eshopu... Atd. atd.

Čím větší web, tím větší pravděpodobnost, že je článek nějakým způsobem ovlivněný.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků