Kingdom Come: Deliverance

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 16. 2. 2018 10:33

Nevim jakou verzi konzolista recenzuje ale na PC jsem si zadnych zasadnich bugu nevsiml. respektive nic co by kazilo zazitek.
Jsem sice zatim asi jen 2-3 hodiny daleko, ale pribeh se zda byt zajimavy a dialogy dobre napsane (z toho co jsem videl bych se to fakt nebal srovnavat s Witcherem). Uvidime jak se to bude odvijet dal, ale zatim jsem mile prekvapeny.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 2. 2018 12:34

Přesně tak, také mám dojem, že PC verze celkem jde. Ale ono to bude asi tím, že jak je ta hra velká, tak každý zkusí něco jiného a pak to vypadá, že jsou tam jen chyby. Celkem se na to těším, ale zatím se fakt bojím. Jsem zvyklý hrát hry bez chyb, protože obvykle zápasím spíše se hrou. Třeba Uncharted 3 mi přišlo při 60 FPS daleko lepší a to skoro ani není bug, jen na PS3 to moc hrát nešlo.

Mě Witcher právě nějak nebaví a nevím, čím to je. Možná je moc komplexní, nevím. Nějak mě to nudilo a příběh nezajímal. Možná je to moc roztahané a já neměl čas. Tohle se mi líbí víc.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 2. 2018 18:03

Tohle fakt riskovat nebudu. To si radši pak zahraju PC verzi, pokud to nedodělají.

"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 2. 2018 22:33

Tak jsem se mezitím alespoň díval na nějaká videa s Danem a vypadá to, že Mafii 1 a 2 celkem zastřešil. U dvojky to sice není tak jasné, ale on tvrdil, že chtěl něco jiného než pohádkovou jedničku. Což mi ty roky přesně přišlo, jen jsem netušil, že to tak chtěl on. Takže jo, vypadá to, že fakt dost věcí dokáže. Možná má moc velké plány, které mu bohužel nikdo nezaplatí, ale snaží se. A s KCD to zase evidentně zvládnul. Peníze bohužel nevím přesně, což mi vadí, protože od začátku jsem bál, že to za málo vydat nemůžou. Jenže nakonec se vývoj protáhl o dost a peněz možná nebylo až tak málo.

Ale v podstatě se stalo to stejné, co u Mafií, že recenze nejsou až tak dobré. Mafie jednička byla pecka ve své době a jedině AI byla hodně slabá a přesto to málokde figuruje jako jedna z nejlepších her. Dvojka byla pro mě úžašná, ale podle recenzí a názorů hráčů jsem se bál to vůbec hrát. A Kingdom to má podobně. Je to zvláštní. Přál bych mu, aby dostal alespoň pár set milionů na další pokračování. Sice údajně to i teď stovky byly, ale kdo ví. Prodeje ale už snad vydělaly daleko více, takže je vše v pohodě.

-- 17. 2. 2018 22:44 --

Aha, tak Mafia 1 má na MC 88, což je super. Tak asi spíše prodeje nebyly až tak úžasné, ale hodnocení je OK.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 17. 2. 2018 23:18

Mně to příjde zbytečně těžké, respektive trpí to syndromem dřívějších GTA. Když ukradnete ve vesnici koně abyste utekli - tak se hra NEULOŽÍ. Takže pokud vás zabijou, tak to můžete opakovat do zblbnutí. Už to hraju tři dny... Nechápu proč to nemá jako každá hra nastavení obtížnosti a save-load system. Ale ten snad prý dodělají :( Ale abych ukradl koně a po smrti se ocitl zase na u palisády kopci, kde mě zraní nebo zabije zbrojnoš....

Hra má být zábava. Ne frustrace... Proto si třeba nikdy nezahraju Dark Souls anebo Cupheada...ale KCD bych si zahrál rád. Ach jo :(
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 2. 2018 23:24

To je přesně důvod, proč čekám na patch. Jak jsem psal, mám problém i s hraním na easy, takže tohle bude HC a při každém bugu bych rozmlátil všechno kolem a hru proklel :D

Kámo, pro nás je frustrace i to, co ostatní dávají v pohodě. Já třeba nedávám ani Witcher 3. Prostě vyskočí úkol, já ho udělám nějak jinak, hra mě pošle do hajzlu a já ji vypínám. Na to fakt nemám.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabatt 18. 2. 2018 08:01

Nejde jen o frustraci, ale i o spoustu dalších věcí. Já už se dostal hodně daleko a zuby nehty se to snažím dohrát jen kvůli příběhu. Nebudu moc rozpitvávat, že už jsem asi třikrát proklel celý Warhorse a jejich herní designéry nazval úplnými tr*tly a idi*ty. Je tam tolik skrytých prasáren, že pokud někdy udělají druhý díl, přísahám, že už si ho nekoupím, dokud to nebude nějaká Definitive verze s brutální slevou.

Zaprvé je hra úmyslně natahovaná. Spousta úkolů mě posílá na špatná místa, takže naběhám hromadu kilometrů, abych vyřešil úplnou banalitu. To ve spojení s mizerným kolizním systémem je peklo. Když nemohu uložit pozici, stačí přehlédnout nějaké bandity a mohu se ve hře vrátit o pořádný kus zpátky. Nebo jsem se už třikrát zasekl uvnitř místnosti, protože nešlo projít dveřmi. V takovém případě doslova propadám panice, že poslední půlhodinu budu muset zase opakovat. Já se u her chci bavit a ne stresovat. Bohužel, u KCD se více stresuji než bavím.

To se bohužel opakuje neustále. Ačkoliv mám dojem, že příběh je pořád na začátku, mapu jsem proběhal už téměř celou. Kvůli tomu mám dojem, že herní svět je moc malý, protože mě příběh posílá na pořád stejná místa. I přesto mám neustále potíže s navigací. Hra znovu a znovu úmyslně zdržuje. Pošle mě vyslechnout zajatce, ale neřekne mi, kde je. Vymezí pouze oblast, takže běhám jako mamlas od baráku k baráku. Asi nemusím dodávat, že zrovna tohle je případ, kdy by snad design hry neměl problém mi říct, kde je zajatec uvězněný. Stejně mi to neřeknou, aby se hra mohla chlubit, kolik hodin trvá její dohrání. Tohle se opakuje pořád a pořád dokola. Jen zcela výjimečně hra přesně určí místo, kam mám jít.

Další příklad zpackaného herního designu - převoz neposedného koně. Víc nebudu spojlerovat, ale pokud se k tomuto úkolu dostanete, ani se o to nepokoušejte. Jde to řešit asi i jinak, ale já si naivně myslel, že po nějaké době koně zkrotím. To by ale designér Warhorse nesměl být úplný kret*n! Jakmile totiž úkol přijmete, už z něj nejde vyskočit. Buď ho prostě vzdáte a tu misi nikdy nedohrajete, nebo s nesmírným sebezapřením se nakonec nějak dostanete do cíle.

Chyb ve hře jsou mraky. Odpustil bych technické chyby. Odpustil bych to, že hra je obtížná a že její soubojový systém není moc zábavný. Ale nemohu odpustit, že herní design je frustrující a nedomyšlený. Mohl bych tady uvést mnoho dalších příkladů fatálních chyb herního designu, ale nechci prozrazovat příběh. Ten je jediným důvodem, proč se hru pokouším dokončit. Začínám ale pomalu rezignovat a přemýšlím, že hru projdu jedině s cheaty a modifikacemi. Vzhledem k tomu, že jsem s Dark Souls zásadní problém neměl, si nemyslím, že chyba je ve mně jakožto nezkušeném hráči.
Krabatt
First Blood

Odeslat příspěvekod marts 24. 2. 2018 22:33

No herně je KCD koncipováno úplně jinak než Dark Souls, ve kterém (podle mne), je potřeba se silově probít. Než jsem KCD kupoval tak jsem se podíval na spoustu ukázek a odnesl si zásadní poznatek, a sice, že by snad měla jít dohrát cestou minimálního násilí - diplomacií a chytrostí. Takže jsem se do toho pustil spíše tímto stylem (i když někdy se násilí nevyhýbám) a zatím mi to jde celkem v pohodě. Uváděná situace s jankovitým koněm je přesně ten případ - člověk se poptá v blízkém okolí, dozví se věci, použije je a pak je kůň jako beránek. Prostě vláda a moc je založená na informacích. Hrát tu hru jenom hrubou silou - to by musel být člověk hodně šikovný, což není můj případ.
marts
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabatt 25. 2. 2018 11:48

To je určitě pravda, ale zrovna mise s koněm je typický příklad špatného herního designu. Jak jsem se dočetl na netu, je úplně jedno, jestli má člověk mizerné jezdecké schopnosti nebo ty nejlepší. Kůň se pořád chová stejně, tedy hra mechanicky trvá na tom, že kůň nebude poslouchat za žádnou cenu žádného jezdce. Na RPG podivný přístup, ale budiž. Hlavní problém je ale v tom, že když jsem na to přišel a chtěl to vzdát a poradit se, jak koně dostat na místo, nebylo to možné. Prostě ta mise se jednou spustila a já už se nemohl NPC postav na nic zeptat. Nahrát pozici nemělo smysl, už jsem byl tak daleko, že jsem to nakonec nějak dohrál. A to je přesně ten typický důvod, proč hra příliš často obtěžuje, stresuje a nebaví. Nepochopím herní designéry a testery, že tohle neviděli nebo nechtěli vidět.

To, že je KCD unikátní hra nepopírám. Opravdu je radost nacházet spoustu úžasných detailů nebo se bavit povedenými rozhovory. Ale na herní design by si měli najít někoho, kdo posledních deset let nebyl někde na Marsu, ale skutečně dobré hry hraje a rozumí jim.
Krabatt
First Blood

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 25. 2. 2018 23:25

Mise s koněm je jednoduchá. Ona ta hra chce aby se do ní člověk trochu dostal; takže jediné co mi vadí je že tam není quicksave/load; zastaralá grafika postav (zaklínač 3 je mnohem hezčí) -Dan Vávra kritizoval skyrim ale KCD o moc hezči není a přece jen mirně slozitější souboje; kdy se mi 2x nezdá že by reagoval na zásahy...pokud totiž banditovi prostřelim šipem hrtan asi by mohl být méně agilní. Lukostřelba je akceptovatelná - ale s tim ze střilite odhadem. A jo jsou tam záchodky různého typu- ovšem nelze je použít...ale nechapu proč mi to na gtx1070/7700K/16Gb Ram nejede na ultru 60k standard...engine neni nejnovější a ve full hd by-dle mého názoru- to jit mělo...)dokonce mi to psalo(v lišté) že mám vymezeno 4Gb graf paměti kdyz grafika má 8Gb.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 27. 2. 2018 16:59

Na záchodcích si akorát tak můžeš v poklidu číst knížky :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merediction 4. 3. 2018 21:54

Jaká mise s koněm? U toho co vyhazuje se akorát stačí zeptat štolby, poradí aby se koni zazpívalo a ten už pak nevyhazuje.
Jinak hra dohrána i se všemi vedlejšími questy a až na pár těch bugů vynikající, steam mi ukazuje 83 hodin hry. Jediný s čím jsem měl problém byla pasáž v klášteře, na to jsem neměl nervy a vyřešil to nakonec dost prasácky :-D Koupil jsem normální verzi i sběratelku (byla mi dodána později, proto sem koupil i klasickou) a za ty prachy to stálo.
Merediction
First Blood

Odeslat příspěvekod lemming 15. 3. 2018 09:18

Tak jsem to (skoro) dohrál. Můžu potvrdit _příšernou_ zabugovanost. Takovou jsem opravdu u jiné hry nezažil. A nemluvím o grafických glitchích, ale opravdu game-breaking bugs:

- Pro jeden quest je důležitá Markéta z Talmberka, ale v důsledku chyby hry se vznese, spadne a zemře. Quest jde naštěstí dodělat jinou cestou. (snad opraveno v patchi 1.3)
- Máte za úkol přinést maso (Jindřich lovčím), ale s cílovou postavou se vůbec nedá mluvit (i v 1.3 stále rozbité)
- Dva questy míří na tu samou zamčenou skříň. Jenže když je uděláte ve "špatném" pořadí, tak ten druhý visí na úkolu "odemkni skříň", která je ale už odemčená, takže nejde splnit (snad opraveno v 1.3)
- Hra říká, že máte přinést víno a _můžete_ na tom spolupracovat s jinou osobou. Když pro něj jdete bez spolupráce té osoby, tak se sice quest updatuje na "odevzdej víno", ale akce pro odevzdání se neukáže. Nutno jít větví, kde spolupracujete s tou jinou osobou, pak funguje OK (stav po 1.3 neznám)
- Máte sbírat stránky knihy. Jenže když je seberete před začátkem questu, tak při jeho začátku vám inventář zmizí (nechci spoilerovat detaily), takže jich nemůžete nasbírat dost. Ex-post mě napadlo, jak by se to možná dalo přeci jen vyřešit, ale je to divné (stav po 1.3 neznám).
- Máte sebrat pět úlomků meče. Jenže jeden jde získat jen ve specifické situaci, kterou když prokaučujete, tak se k němu nedostanete. Ale existuje šestý úlomek, o kterém vám nikdo neřekne a jeho existence nedává smysl. (Možná je to ten, který jste prokaučovali? Ale v tom případě byste se měli dozvědět, že byl "poslán dál".) (v 1.3 pravděpodobně stejné)
- Máte ukrást koně ze stájí, jenže v důsledku jiného questu tam žádní koně nejsou a neobjeví se ani po vyřešení toho kolidujícího questu. (opraveno v 1.3)
- Máte něco odevzdat, ale daného člověka zavřou do klády a akce není přístupná (opraveno v 1.3)
- Při startu questu Epilog máte dojít někam, kde se spustí cutscéna. Jenže ta nikdy nezačne, jen se pořád "nahrává". Na to, že je to quest v hlavní linii hodně těžký fail :( (v 1.3 stále rozbité)

To máme nějakých 9 dost zásadních bugů na necelých 100 questů hry, tedy skoro každý desátý quest je nějak rozbitý (sic!). A to jsou jen zkušenosti jednoho hráče z jedné hry!!!

No a to jsem ještě neřešil nelogičnosti jako že máte vyslechnout zajatce - ten vám vydrží na místě klidně týden. Pak ho po výslechu někam odvést, potřebujete si ještě něco zařídit, dojdete pro něj druhý den ráno a on už tam není a cíl není splněný! (Celkově je sice hezké, že některé questy jsou časované, ale mělo by být jasně indikováno, které to jsou.)
lemming
First Blood

Odeslat příspěvekod Teriyaki 15. 3. 2018 12:59

Žádná jiná hra mě za poslední dobu tolik neprosila, abych rozmlátila klávesnici na maděru. Stává se to asi tak jednou za hodinu. Ten úžasný save systém by byl asi fajn u hry, která není zabugovaná až na padrť. Já si spíš počkám tak na verzi 2.0.. na tohle nemám.
Teriyaki
First Blood

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 28. 3. 2018 23:03

Ty jo tak ten jediný povinný souboj se mi nakonec (poté co jsem si nakoupil lektvary, sehnal si slušivou lehkou zbroj a nahamounil dost šípů povedlo dát napoprvé. Žadné šermování, prostě šíp sem, šíp tam, nakonec jeden do hlavy a bylo po souboji. (Jako v Indiana Jonesovi - černý šermíř vs. dr. Jones - "Chcípni !" BUM !)
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků