The Witcher 3: Wild Hunt

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 14. 7. 2015 17:02

Není to úplně divný - za šedé questy je po posledním patchi 5 XP (člověk je dělá nad svým levelem), za monstra je tuším mezi 1-2 XP za potvoru (plus nějaké desetinky, když má člověk ty trofeje a meče na +zkušenosti). Jinak vedlejší většinou bývají za pár, zaklínačské zakázky za hodně :)

Já hraju na tu předposlední obtížnost (krev a rozdrcené kosti) a zatím mě to extrémně baví - jsem někde v Novigradu, pěkně postupně získávám úrovně a kvůli dvěma questům jsem už nakouknul i na Skellige. Za mě je Zaklínač 3 zralý na 10/10, ten design úkolů je perfektní a pokud jemně poladí inventář (nějaké filtrování), nebudu mít nejmenší problém.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8Paul 14. 7. 2015 21:36

Za některý monstra jsem měl snad i kolem 30-40XP, ale většina je za málo, a rozhodně hlavní XP je za questy, nejvíc za hlavní questy.
Je to vybalancovaný tak aby člověk nemohl získat max level po 20 hodinách a pak zbytek hry jen čumět na level cap (zdravíme Bethesdu ve Fallout 3 a New Vegas). Takhle jsem levely dostával celých 200 hodin co jsem hrál, ikdyž pomalu.

A jo, je to 10/10 jak vyšitých, první hra co v konzistentně vysoké kvalitě kombinuje obrovský detailní open world s questy a kvalitou scénáře lepší než většina lineárních her.
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 7. 2015 21:44

Už se těším :) Dá se to hrát dobře na gamepadu na PC? Dvojka šla docela dobře, ale grafiku měla proti konzolové verzi neskutečně lepší. Chtěl bych si ten klenot vychutnat, protože nepředpokládám, že konzole jsou hlavní platforma.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 15. 7. 2015 06:29

Hraju to na gamepadu a hraje se to na něm dobře. Má to obvyklé nevýhody hraní na gamepadu (např. občas trvá dost dlouho, než se kamera otočí o 180 stupňů, takže občas člověk bojuje s příšerou, kterou nevidí), ale zase se líp ovládají věci na tlačítkách, než přehmatávat kolem WASD.

Hra je vynikající, hlavně grafika, hudba, questy, rozhovory, atmosféra. Samotný otevřený svět ale podle mě nijak senzační není. Jednak to není otevřený svět, ale mapy (některé velké, jiné malé) a za další otevřený svět nenabízí smysluplnou herní činnost. Sbírání kytek moc nemá smysl, prozkoumávání bandit campů/monster nestů atd. taky ne - člověk nachází jenom zbytečnosti, kterých je plný inventář (a truhla bude zase až v patchi - nechápu). Na příšerách se vylevelovat nedá - čili celý otevřený svět je trochu zbytečný a je tam jen, aby si ho člověk mohl prohlížet. Je to problém řady open world her. Jediné podle mého názoru funkční otevřené světy tak zůstávají ty v Elder Scrolls, kde pořád je, co dělat, a má to smysl.

Hodně pomáhá, hrát na nejvyšší obtížnost (deathmarch) - každý souboj je pak napínavý, což bloumání světem ozvláštňuje.

Za určitou slabinu považuji také vyprávění hlavního příběhu, které se příliš neodlišuje od Dragon Age a spol. Tj. v hlavní dějové linii se v podstatě nic neděje a člověk řeší spoustu věcí kolem. Je to opět klasický neduh - viz Gothic 3 nebo Dragon Age 1, kde se většinu hry nic nedělo a jen se plnily úkoly. Naopak vedlejší zápletky jsou v Zaklínači 3 bezkonkurenční.

Čili, jestli je to na 9/10 nebo na 10/10, to se ještě uvidí. Každopádně je to nejlepší RPG za poslední roky - zřejmě od Skyrimu.

PS: Mám 85 hodin a zatím jsem stále ve Velenu/Novigradu.
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 15. 7. 2015 16:29

Ahoj Všici Zakletí, ach jo Soule ehm ,,letí,, to len 18/20 sec, hech. Jsem jelen z a před Ostrovem Mlh, nějak se nábor posil nevede(neupřesněné questy, polovice z nich, a jseš v luftě. Hmla před i za mnou? Bodla by rada na SZ, díkes( obyč Swalow ti zmizne, když přiletí ta lepší a jejich receptář je šílenej!, neb komplet manuál još není...a Tydýt Máco tápe, že.) Díky výše problema se zdraví padlo hejno husí(90 u Novohradské brány), řezník od Zvonu. Levl 20, za cca 80 hod., vskutku těch bodíků je sakra málo, bééé.
No jdu se o MHU pokusit još raz posledních sejvů. S těma questama bez Infa pro Sibylu, je problema, hledaj někoho, když nenaběhne, kde? Nebo , když se někdo či něco vypaří, někdy pomůže restart. Pište o Zakletí, co nejvíc, díky Máca od Zvonu. Chumbabo ozvi se mi...

-- 15. 7. 2015 18:11 --

Hups, zpátky na stromy...ale i tak díky za pokecy o Z 3 na SZ i tuná. Zlatej chlapec XDANTE1986 z navodycesky.cz...No a je se zase o co opřít, aby Tydýt Máco se míňkrát vracel, hehe.(dopisuje ,,konec,,...ale ten Nábor kámošů tamo još není?) Takže zatím žádnej stres, prásknem Klepnu, popojedem. Máco od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 16. 7. 2015 15:38

No a huž zase, na To čumím jak sůva z nudlí, hech:Cesta prostorem a časem...jasná pšonek zhovadilost. Co s vichřicí - mrazem? Vzít si jegrovky a beranicu? Prosím o radu, díky Máca od Zvonu...levl 25 / 90 hod.cca.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 16. 7. 2015 22:27

Ajajaj, tak jsem kamarádi skončil ve světech za zrcadly, no pár řešení by to snad spláchlo: trolí dryák, ale moc zlejch jsem nepotkal...Neví někdo víc? díky.
Recept huž mám, na Garaldy eee. Jinak se suroviny blbě scháněj a celou Alchymo přiblble překopal...to, že jsou vlaštovky na draka to ma namíchli nejvíce.TOž jsem to rozjel již navážno:krev v hubě a kost v tlapě, Máco Béér od cave Zvon....Nikdo ma nemá rád a ani si nechce hrát...apropó, objevil nědo speedy recept? Ten by taky hefnul nebo dajaké kouzlo, hecht.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 17. 7. 2015 07:52

Marceli, rád tě vidím, ale Tvoje poslední příspěvky nečtu, protože spoileruješ, je mi líto.
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 7. 2015 08:32

Ahoj Pipine, to přeháníš, co je spoiler? Není tam ani jeden, nic konkrétního. No ozvi se mi na SZ, a napiš,,mý spoilery,,hech, díky Máco od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 17. 7. 2015 10:43

Píšeš něco o cestách prostorem a časem, čtu to jen letmo, nechci se dozvědět něco, čeho bych litoval. Jestli to nejsou spoilery, ale jen básnická licence, tak se omlouvám, ale koukám sem teď velmi opatrně, nechci si tu super hru pokazit.
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 7. 2015 12:10

Hai Pipine, toť všetko. Prostor je fajnovej, ale ten Čas strávenej sháněním flašek s vodou a žrádla je zbytečně promarněnej...Flaštičky vařit v klídku je o něčem jiném, že. Takže je zo mňa Husí, kozí vrah a podomní zloděj, jo tak hluboko klesli zaklínači...zdraví Máco od Zvonu
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 17. 7. 2015 14:07

Jasně, Marceli, tomu rozumím, na druhou stranu, bojovat s topivcema a u toho okusovat husí stehýnko je taky stylové!
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 7. 2015 17:55

ČAO PIPINE, JAK PRO KOHO...sbaštíš přitom celou nůši, protože si je neumíš upíct, hehe. Pamatuješ na color kuličky pro jednotlivé substance, podle čehož se řídil recepis v Z1-2? A né přiblble podle jenom jedné přisady! A tím je to celé zabitý, protože ty důležitý lektvary , chtěj vždy aspoň jednu né běžnou. Tady někdo váhnul, když takhle omezím sortiment na Jednu důležitou, tak taky musím zajistit, aby se daly někde získat. No ušoupeš si nohy, než seženeš ty spešl suroviny. Já teď sběhal celej Velen a nic moc. No držím palečky, prostě na nížším levlu musíš mít nafasováno. Máca od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 7. 2015 11:06

Zdařbuch, zakletí Doupáci, popojedem díky Dantemu, hech tydýt Máca. Vyzunknul a vyžral jsom do dna všetko, musím volačo něco zrekvírovať. A pochlapiť sa - 26 lvl, cca 110 hoďek to bude. Furt sa motám Novigradom a okolím, ako si Dámy na starého trubku vymýšlí, a tamhleto eště a semká, áno madam...no snad huž tomu bude konec, ufff. Tož sa tuná hukažte, venku je dusno a hic, a v jeskyni je celkom fajne. Máca od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 19. 7. 2015 17:53

Ahoj zakletý Doupata, tož jsem to v noci doplácal 28 levl / 125 hod/ primo aj secundo...tydýt, že, motaj sa mi prstíky na klávesnici, hehe.. A jedu to odznova: všechny Questíky a ?(no voni jsou tam stejně jenom piráti a desertýři, nějak to přehnali?), potvory a semtam něco slušnějšího,,poklad,, prej..., dočista, ale jen za,,Dva,,.
Krajina je to fakt pěkná, ale taká vykradená, schází mi TESnabídka, zrucanin, cave, svatyň atd. JInak se mi páčilo jízda koňmo i na plachetce.
Příběh se mi jaksi moc nelíbí, rozplývá se v mocenskejch a společenskejch pletkách a toho zaklínačského je tam čím dál méně sestupně od Z1...No třeba se to ňáko rozleží a uvidimo, zatím z teho mám gulage. Máco od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků