Dragon Age 2

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Slash_luke 9. 7. 2010 21:30

Výrobce: Bioware
Distributor v ČR: EA Czech
V prodeji od: 11. března 2011
Homepage: http://dragonage.bioware.com/
Minimalní konfigurace: nespecifikována
Články na Doupě.cz:
Preview/dojmy
Všechny články o hře
Index očekávání Doupě.cz: 4/10
Koupit na shop.doupe.cz

Obrázek
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak co říkáte na oznámený Dragon Age 2?
Pro ty, kteří o něm ještě nic moc neví doporučuji přečíst pár posledních novinek na http://www.dragonage-cz.cz

Pro představu zde skopíruju můj překlad 5ti faktů o hlavní postavě Dragon Age 2 - Hawke, které zatím GameInformer uvolnil (má světovou exkluzivitu na preview):

1. Hawke bude nadabován.
Narozdíl od Dragon Age: Origins, bude v Dragon Age 2 hráčův charakter plně namluven. To otevírá dveře k více filmovému přístupu k dialogům a vytváří postavě identitu. Také to eliminuje ty trapné situace, kdy máte pocit, že by vaše postava měla reagovat, ale místo toho jen prázdně zírá.

2. Hawke je člověk.
Ano, to znamená, že si nemůžete zvolit Hawkeho (Hawkenina..Hawke samozřejmě může být i žena, ale dále budu mluvit pro jednoduchost v mužském rodě) rasu. Nicméně to, že jeden aspekt Hawkeho původu je pevně dán neznamená, že BioWare eliminovalo tvorbu postavy. Stále si můžete vybrat své povolání a vygenerovat vzhled. Když jsme byli na návštěvě ve studiu BioWare, tak jsme viděli (a slyšeli) v akci pouze můžského Hawke, ale tým slíbil, že hráč si bude moci zvolit jako svou postavu i ženu.

3. Hawke nejen přežil Pohromu (Blight)..on ji unikl
Když jste jako Šedý Strážce v Dragon Age: Origins bojovali s darkspawn, tak Hawke žil v Lotheringu. Fanoušci si vzpomenout, že šlo o malou vesničku, která byla vypleněna a zničena a Hawke byl jedním z přeživších. Nicméně místo toho, aby zůstal a bojoval s darkspawn, Hawke utekl z Fereldenu směrem na sever.

4. Hawke je šampiónem Kirkwallu
Kirkwall je významným populačním centrem Free Marches (Svobodných Pochodů - uvidíme, jak to v DA2 přeloží), sbírkou městkých států severně od Fereldenu. To znamená, že alespoň část příběhu v Dragon Age 2 se bude odehrávat v samotném Kirkwallu a samozřejmě stráví Hawke čas i v jiných oblastech Free Marches. Co přesně Hawke udělá, že si vyslouží čestný titul Šampióna je nicméně na vás.

5. Příběh se točí okolo Hawke
Dragon Age 2 není o zabití prastarého zla nebo o potlačení další Pohromy; Hawke je řídící silou příběhu. V průběhu herní 10-ti leté línie, hráčovy akce a volby stanoví Hawkeho historii, vztahy a smutky..vše pro zodpovězení větší otázky: kdo je Šampión Kirkwallu?


edit: očividně tedy budou potěšeni ti, kteří si stěžovali na němou hlavní postavu..zklamáni naopak budou například milovníci trpaslíků a elfů, protože si za ně nezahrají
První screenshoty přímo ze hry budou v srpnovém GameInformeru, prozatím jsou k mání pouze 3 concept arty.
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 9. 7. 2010 22:38

Á - bioware chystají mass effect ve fantasy prostředí...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 9. 7. 2010 23:21

jj, zatím se to tak může zdát, ale nemůžeme hru ještě soudit, protože o ni nevíme prakticky nic a neviděli jsme ještě ani jediný screenshot
Mimoto do vydání ještě času dost..a pokud se atmosférou vyrovná ME2, tak proč ne..jen už prosím nezjednodušovat
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 10. 7. 2010 10:36

tak bohužel se DA2 dočká i typického Mass Effect dialogového "kolečka" :-/
I když to vzhledem k pevně dané hlavní postavě a důrazu na větší cinematičnost chápu, tak se mi to moc nelíbí.
Nicméně ME2 mě bavil dost (jinak bych ho nedohrál 3x za sebou), tak snad nebude "fantasy ME" zas tak špatný nápad..aspoň že systém soubojů zůstané z větší části nezměněn (na PC!..konzole budou mít systém soubojů změněn citelně - pro lepší pohodlí s ovladačem)
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 7. 2010 11:08

A hlavně má být hra podstatně akčnější... To už bude spíš takový Diablo :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 10. 7. 2010 11:28

Nevím, jestli "podstatně" akčnější, ale o něco akčnější asi jo. Do doby, než uvidíme DA2 v akci jsou to ale zatím jenom spekulace.
Stejně jako u každého 2.dílu se už na fórech strhly flamewary mezi těmi, kterým se novinky líbí a těmi, kteří slibují, že si kvůli nim DA2 nekoupí.
Holt nikdy se nevyhoví všem a je třeba nacházet kompromisy. Kdyby např. někdo vydal hru přesně podle mých představ, tak by se spoustě lidem nelíbila a kasovní trhák by to asi nebyl :)
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 10. 7. 2010 13:08

Asi bych to zase koupil, ať mám sadu, ale zakčnění se mi moc nepozdává, jeden Mass Effect tu už je. :D
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 10. 7. 2010 19:49

Ono se dá DA ještě zakčnit?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 11. 7. 2010 09:51

Když přidáš krycí systém, odebereš izo-kameru a snížíš výběr skillů... proč by ne? :D
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 11. 7. 2010 09:59

Třeba kdyby se z toho stala fantasy 3rd person akce a někdo by tomu konečně napsal scénář, tak by se to i dalo hrát:-D.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 11. 7. 2010 10:11

jako že by se z toho stal příběhový tunel?
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 11. 7. 2010 10:13

Furt lepší než nepříběhový nezáživný tunel, jakým je první hra:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 11. 7. 2010 10:21

Jenže DA1 působí alespoň trošku jako BG2. To, co zatím ukázali o dvojce, se mi moc nepáčí. zavání to přílišným zjednodušení a orientací na konzole.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 11. 7. 2010 11:55

Chudák BG2... Takhle jí urážet :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 11. 7. 2010 12:21

A s čím to mám asi srovnávat? Sami autoři to srovnávají s BG.

Už jsem ti to říkal Cobro, že je problém v tom, že jsi od DA čekal nirvánu. Tak to je potom jasný, že tě hódně zklamala. Já se s tou hrou dobře bavil a bavím.
Naposledy upravil -Dreamer- dne 11. 7. 2010 12:22, celkově upraveno 1
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků