Hledám dobré RPG :D

Morrowind, Knights of the Old Republic, Baldur's Gate...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod AlienX 17. 8. 2010 14:22

deus ex
morrowind, oblivion
planescape torment
diablo 2 plus lord of destruction
nobody steals our chicks and lives
AlienX
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 17. 8. 2010 14:45

Hážu hlas Baldurś Gate 1 + datáč
Icewind Dale 1
Planescape Torment (to TI asi nesedne, jak to tak vidím ale možná ano, nebudeš litovat)
BG 2 + datáč
Icewind Dale 2

Nejlépe v tomto pořadí kvůli vývoji pravidel a ovládání. Je to jiný styl jak to co jsi dohrál ale stojí to za to.
No a na dva roky máš vystaráno, pak si seženeš ženskou a máš RPG jak víno....
;) :pozor o<:)
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamtar 20. 8. 2010 13:00

Já bych doporučil Mount and Blade:Warband. Je to RPG bez magie bez příběhu prostě taková simulace středověku s propracovanou ekonomikou a politikou můžeš se stát banditou nebo najmout početné vojsko a vyrazit dobývat města hrady plenit vesnice a založit vlastní říši či se stát vazalem (http://www.youtube.com/watch?v=sX37QA9o-Co)
kamtar
First Blood

Odeslat příspěvekod USER47 20. 8. 2010 13:01

Mount and Blade je spíš strategie než RPG.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 8. 2010 13:06

Tak to nevím :-) Ze strategie je tam toho fakt málo. Bitvy probíhají spíš stylem "hrr na ně" a správa majetku je taky dost silně ořezaná. Je to takové akční freeform RPG s prvky strategie.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 20. 8. 2010 13:18

Ja bych z tech dvou doporucil spis NWN2.
Zvlast pokud se sezene levne s MotB a SZ, ty dva jsou tak odlisne, ze by si aspon v jednom z nich meli vsichni neco najit.
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 20. 8. 2010 13:19

SCobra: No, zejména v pozdějších fázích je hlavním prvkem hry rekrutování a trénink vojáků a jejich strategické rozmisťování v hradech a městech, případně jejich přesouvání mezi rizikovými místami na hranicích. Boje samotný už jsou spíš podružný, protože před tebou stejně všichni nepřátelé utíkaj.:D
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thowt1 20. 8. 2010 15:37

ked tak nad tym rozmyslam, dobre RPG netreba hladat, ono si najde teba :-D

sculp: tak co si si nakoniec vybral? :-))
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 8. 2010 19:43

USER: No a nebo můžeš po mapě běhat sám a jen likvidovat bandity :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 21. 8. 2010 16:19

Kuciš, koukám, že budumuset zkusit i jiné RPG jak "svou" klasiku... Kouknu co maj v budgetu. Hm, nemáte nějaký dobrý tip na dobrá balíček? Styl a la Diablo dradši ne. Grafika je mi celkem putýnka. Hlavně hratelnost, lepší delší a pokud možno epická. Mám:
Baldury všechny
Gothic 1 a 2 s havránkem
Icewindy všechny
Never Winter jednotku s datáči (nehrál jsem)
Might and maggi 6,7,8,9 asi i 10 jestli je to ta poslední zpotvořenina aka 3D
asi všechno podstatné.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 21. 8. 2010 18:55

Ajaj a Prej nic nechci, a mám toho dost... DOCU, zlobíš a ozvi se mi na SZ, tady to řešit nebudem, dobrá Balíček přiletí od Zvonu, ty Trubko Wótsne...Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 790511 20. 2. 2011 12:23

Ahoj, nejsem moc velký hráč, tak se prosím mi nesmějte. Kdysi jsem hrál starou free hru Dink Smallwood. Rád bych našel něco podobného, klidně i novějšího. Mělo by to být 2D, s rozsáhlým světem, kde se víc chodí a míň bojuje a s nenuceným humorem. Přiznávám se, že v současných hrách nemám vůbec přehled. Před pár lety jsem zkoušel hrát Icewind Dale 2 a Oblivion, ale nic mi to neříkalo, takže tímhle směrem bych nešel. 3D grafika se mi nelíbí.
790511
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thowt1 20. 2. 2011 13:08

HAHAHA .. ale nie, preco by sme sa mali smiat tomu, ze si "obcasny" hrac, ja na tom nevidim nic k smiechu :-)

hmmm napada ma Baldur's Gate 2, ale neviem, ci ti to sadne, ked Icewind Dale ta nebavil. mozno este Lionheart, ten by ti mohol sadnut, nie je ani moc dlhy, ani narocny, viac sa tam beha a rozmysla ako bojuje, i ked nie vzdy a casto sa dostavuje stereotyp.... potom mozno Torchlight, ale to je diablovka, teda ides a rubes (vraj, to som este nehral..). no alebo by si mohol skusit z novsich Dragon Age (tiez som nehral), ten si myslim by mohol byt zrovna to, co hladas :-) ono sa 2D dnes moc nerobi, jukni este na Inquisitor, ale to vobec neviem, tusim je to ale dost hardcore. inak z novsich RPG je perfektný Zaklínač :-]
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 20. 2. 2011 13:35

Z novějších skoro nic 2D neseženeš, možná tak Eschalon, Inquisitor a podobný menší hry. Ze starších her by mohl vyhovovat Planescape: Torment, kterej je 2D, plnej humoru a nestojí na bojích.

Jinak na 3D není nic špatnýho, jen si musíš vybrat dobrou hru. Například famózního Zaklínače, slušný Drakensang či Divinity 2. Myslím, že minimálně Divinity 2 a Zaklínač mají demoverze, takže to můžeš zkusit.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 790511 20. 2. 2011 13:37

Díky za tipy. Na pohled se mi zatím nejvíc líbí ten Lionheart. Ještě bych se chtěl zeptat; všechny tyhle hry se dnes ovládají myší? Jsem asi ze staré školy, ale nejvíc by se mi líbilo hraní přes gamepad.

-e-
Asi vám to bude připadat zvláštní, ale z her ve 3D nemám to správně potěšení. Jsem odkojený na osmibitech a zvyklý na ten staromódní způsob herního pojetí. Navíc se mi při delším hraní ve 3D dělá šoufl :-/
Nechci, aby hra vypadala realisticky. Když jsem byl malý, stačilo mi k navození perfektně mystické atmosféry pár čtverečků v Knight Lore. Je mi jasné, že o tenhle předpotopní minimalismus dnes nikdo nestojí. Věřím, že i dnes existuje něco, co by se mi líbilo, jen se mi to zatím nepodařilo najít.
790511
First Blood
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků