Problém s multiplayerem v CS:S přes Steam

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod patlaj007 24. 4. 2016 18:28

Zdravím lidi,

potřeboval bych radu. Máme s kolegou oba Steam účet, zakoupený CS:Source a chceme si zahrát vlastní mapu (např. Office) . Máme nainstalovaný i Hamachi. Kolegu na něm vidím, když si dám na něj ping,tak je vše v pořádku. I chat mezi námi funguje. Ale nedaří se nám se spolu spojit v nějaké třeba mnou vytvořené mapě. Přes Steam dám u položky "přátelé" Vstoupit do hry a napíše mi to, že uživatel nehraje momentálně žádnou hru.

Už si nevíme rady. Má někdo zkušenosti či by nějak mohl pomoct s tímto problémem?

děkuji za případné rady
patlaj007
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 4. 2016 22:06

Wtf? Hamachi? K čemu Hamachi, když máte hru na Steamu?

První legal hra? :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patlaj007 25. 4. 2016 08:34

To opravdu ne, něco už odehráno za ta léta mám a legal games mám dost. Jen mám tento problém. A dle toho ,co jsem napsal už výše, by mělo být víc než pochopitelné, že jsme to přes Steam zkoušeli se připojit do hry. Ale nechci se opakovat.
patlaj007
First Blood

Odeslat příspěvekod powlcz 25. 4. 2016 08:39

Možností je vícero. Nicméně Steam friends samořejmě nebude fungovat, když chcete hrát přes Hamachi. Příkaz "připojit se do hry" v podstatě jen spustí v CS:S enginu command "connect xxx.xxx.xxx.xxx" což by měla být IP adresa serveru, což ale samozřejmě Steam netuší, protože ten druhý tu IP adresu do Steam friends neodesílá, jelikož hraje v podstatě "lokál"...

Dvě možnosti - zapnout vývojářskou consoli a najít si příkazy pro vytvoření serveru přes konzoli přímo ve hře.

Najít IP adresu v nastavení Hamachi (port) a pak ať ti dá IP adresu kamarád třeba z mojeip.cz

Jinak samozřejmě 2 sekundy na google -> http://war3zone.eu/viewtopic.php?f=353&t=16008 kde jeden dá create server a druhý v server browseru klikne na záložku LAN
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod patlaj007 25. 4. 2016 10:16

Díky za info. Vyzkoušíme a dám pak vědět.
patlaj007
First Blood

Odeslat příspěvekod patlaj007 27. 4. 2016 19:11

No tak se nepodařilo ani jedno , ani druhý. Zloušel jsem to všelijak. Je možný, že jsem něco dělal špatně, možný to je.
patlaj007
First Blood

Odeslat příspěvekod powlcz 27. 4. 2016 21:21

Třetí možnost byla v linku:

Zdravím, viděl jsem (v kategorii CS 1.6), že vám nejde CS server přes hamachi, proto sem přidám malej návodek, kterej mi fungoval.

Nejprve si hamachi stáhněte ZDE a naisntalujte.

Program spusťte a kliknutím na tlačítko Zapnout si vytvoříte účet.

Nyní vytvořte svoji sít, ko které se vaši známí připojí.

Zadejte jméno sítě a heslo, které si vymyslete.

Po stisknutí vytvořit se v hlavním okně zobrazi vaše síť. Pošlete všem Jméno a heslo sítě aby se mohli napojit.
Nyní vidíme, že se kamarád napojil. Je potřeba přidat jeho adresu do souboru aliases.txt aby bylo možno hrát.
Klikněte pravím na hráčovo jméno a klikněte na Kopírovat Adresu.

Tyto adresy odělíme mezerou. Př. Kamarádova IP adresa je 5.120.0.42 vaše 5.176.182.206.
Tudíž do aliases.txt napíšeme toto: 5.120.0.42 5.176.0.42 (nezapoměnte na mezeru). Nyní musíme vypnout program hamachi( pravím na ikonku vedle hodin a zvolit UKONČIT), a znovu ho zapnout aby se změny projevili.
Nyní je vše hotovo, zapněte CS:Source a v menu vyberte Create Server, vyberte mapu a hotovo.

Váš kamarád v menu vybere Find Server a v kartě LAN uvidí váš server!
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Killing Spree


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků