Nejlepší adventura

Rayman, Prince of Persia 1&2; Syberia, Broken Sword...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod xgandalf 10. 6. 2005 08:54

2Tol: Aha, tak faktem je, že já jsem zaměřenej na dva žánry - jednak adventury a taky ale RPG, proto tak zbožňuju sérii QFG, který se to podařilo zmixovat opravdu v tom správným poměru - tahle série neměla opravdu vyloženě silnej příběh (i když podle mě neprávem haněnej čtvrtej díl se k tomu celkem přiblížil - aspoň mě se líbí z celé série nejvíc), ale měla opravdu výbornou tu atmosféru, která tě vcucla a už nepustila - navíc ten opradvu skvělej nápad přenášení hlavního hrdiny přes jednotlivý díly tomu taky přidalo, člověk se mohl s tím svým fakt ztotožnit. BTW , nepodařilo se mi sehnat druhej díl, škoda - ale zato mám správnej parodickej QFG 4.5 :D . Brány Skeldalu - ale mám pocit, že jenom druhej díl, první díl byl klasickej čtverečkovej dungeon ala Ishar, jestli se nepletu.
Jinak k tý oblíbenosti jednotlivejch titulů - mě se zase u například série GK líbil opravdu profesionálně napsanej a věrohodnej horrorovej příběh. Jak napsal Andrew ve Score o GK 2 : "Pokud někdo nevěřil na vlkodlaky, tak tahle hra ho přiměje změnit názor" (či tak nějak :) )
K tý tvý představě dokonalý adventury - taky bych něco takovýho chtěl a tu tvoji naději i sdílím, ale až taková hra vyjde, tak to možná definuje nový žánr jako takový - ale pokud by se klasický adventury změnily v něco takovýho, tak bych asi neměl námitek. Na ten KQ9 jsem opravdu zvědavej, taky doufám, že jim to chlapcům vyjde.
A GK3: Vcelku ucházející hra, se slušným příběhem, ale grafika byla vcelku odpudivá (už tehdy se mi nelíbila) a hlavně ten příběh byl proti prvním dvěma dílům slabota - takže to zachraňovala výborná hudba (pro tuhle serii příznačná a možnost prohlédnout si ve 3D Grace a jako Gabriel flirtovat s pokojskou (ale byla tam stráááášně blbá kamera, ať jsem se snažil, co se to dalo, tak se mi napodařilo najet s kamerou Grace do výstřihu.. :D - no prostě zklamání.)
2ocelot69 - jenže já chci ADVENTURY se silným příběhem, a těch se na konzolích silně nedostává - čímž tady nehodlám vyvolávat flame, protože hry jako např. Xenosaga mají rozhodně co říct.
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 10. 6. 2005 09:23

>to XGANDALF

Jasný, to je stará známá věc, že na konzolích se adventurám zrovna 2x nedaří. Ale RPG, jak si uvedl XENOSAGA, nebo FINAL FANTASY v příběhu excelují.
Looking forward for FF XII.

BOT teď se jedna adventure na PS2 připravuje (bude i na PC) INDIGO PROPHECY. Je sice 3D a to ty nerad, ale já jí dám šanci až vyjde (pokud teda nedostane hodnocení 32%, nebo tak něco... :wink:)
Hlavní hrdinka určitě ví jak zaujmout adventure nepostižené jedince :mrgreen:

Obrázek
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tol 10. 6. 2005 09:34

XGandalf: jj, 4. díl mám taky ze všech nejradši, už kvůli Katrině :D Btw chystá se amatérské fanovské pokračování s Katrinou v hlavní roli, akorát teď v bookmarcích nemůžu najít tu stránku developerů:)
Tol
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pipin 10. 6. 2005 09:52

Ale GK3 má skvělý příběh!! Jen je hodně komplexní a ze začátku nemá takový spád, ale nazývat ho slabotou... :evil:

Ocelot: Ach jo, další prvoplánovitá kozatá hrdinka...

BTW, když už mluvíte o mixování žánrů, hráli jste Nomad soul? (Chumbabo, kdy už mi to vrátíš?)

Jinak série QfG je bezva...Xgandalf: Dvojka je dobrá a hlavně dost hardcore, prtže jako jediná není předělaná do VGA...čtyřku mám taky rád, atmosféra je dobrá, ale bylo to hrozně zabugovaný...
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 10. 6. 2005 10:06

>to PIPIN

Myslel jsem to jako srandu, na obr. je v posilovně, během hry je podstatně oblečenější (rolák až ke krku). Jen si myslim, že INDIGO PROPHECY by mohlo bejt dobrý. Toť vše..... (i přes prvoplánovitě kozatou hrdinku - Jak jinak nalákat teenagery k adventurám :mrgreen:).
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 10. 6. 2005 10:18

2Pipin:Příběh u GK3 byl odklon od toho, co jsem zažil u předchozích dílů, už to nebyl takový horrorový krimi, spíš se to trochu začalo zvrhávat ke stylu Indiana Jones a tak podobně - pro mě trojka dost ztratila na atmosféře. Jinak kozy mi nevaděj, teda pokud nezůstane jenom u nich a pokud už sakra bude promakaná ta kamera, abych mohl najíždět do výstřihu... :D
2Tol: Musím říct, že jsem čtyrku hrál už vždycky s importovaným hrdinou, takže sem rozjížděl Paladina, aby mi neutekl ten quest s Rusalkou. U čtyrky mi přišel ten výbornej nápad dát potom v dabovaný verzi tomu vypravěčovi takovej správně ponurej hlas, atmosféra lezla okamžitě do nejvyšších vrstev - namluvě o noční návštěvě Erana´s Place.
2ocelot69 : si nejsem jistej, jestli to bude dělaný jako adventura, nebo to má být takovej ten dneska propagovanej mix akce a adventury (ať už si pod tím představuje kdo chce, co chce). Ale v konzolový sféře se až tak neorientuju, tak uvidíme, co z toho vyleze.

Jinak takovej můj vysněnej projekt, kterej se ale zřejmě nikdy nedočká realizace, je pokračování Darkseed 1+2, ale s hrdinkou (dcera M.Dawsona???) v hlavní roli - supeer, ne?:D Ta výtvarná stránka Darkseedu byla nepřekonatelná, Giger je prostě jedinečnej.
Schválně si představte něco jako TLJ s Gigerovou grafickou prací a fantazií a profesionálně napsaným horrorovým příběhem - to by bylo žrádlo..No, asi bych se měl vrátit na zem... :(
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 10. 6. 2005 10:28

>to XGANDALF

DARKSEED jsem hrál sice jen jedničku a to ještě na AMIZE, ale můžu říct, že je to jediná adventure u který jsem měl fakt strach. Moc se mi líbil ten přechod alá SILENT HILL realita vs. otherworld (v GIGERově podání) - BOMBA.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 10. 6. 2005 10:32

Mimochodem, když jsme u hororů, hrál někdo ELVIRU, nebo WAXWORX od HORROR SOFTu/ACCOLADE ? U těchhle adventur/rpg jsem strávil nejvíc času asi já.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 10. 6. 2005 10:46

ocelot69 píše:>to PIPIN

Myslel jsem to jako srandu, na obr. je v posilovně, během hry je podstatně oblečenější (rolák až ke krku). Jen si myslim, že INDIGO PROPHECY by mohlo bejt dobrý. Toť vše..... (i přes prvoplánovitě kozatou hrdinku - Jak jinak nalákat teenagery k adventurám :mrgreen:).-/quote]


a ja myslel ze ten typek za ni je nejaky zombik :)
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 10. 6. 2005 15:21

xgandalf píše:2Pipin:Příběh u GK3 byl odklon od toho, co jsem zažil u předchozích dílů, už to nebyl takový horrorový krimi, spíš se to trochu začalo zvrhávat ke stylu Indiana Jones a tak podobně - pro mě trojka dost ztratila na atmosféře. Jinak kozy mi nevaděj, teda pokud nezůstane jenom u nich a pokud už sakra bude promakaná ta kamera, abych mohl najíždět do výstřihu... :D
(e/quote]


Jak říkám, plynulo to pomaleji, ale styl Indiana jonese - co tím přesně myslíš? Hororový momenty tam určitě jsou (grace prohledává dům atd.). Ta hra byla hodně komplexní, mohli jste dělat spoustu věcí který nebyly nutný k dohrání hry - psát si SPZ mopedů, sbírat otisky prstů (i ty nedůležitý pro příběh..).

Jinak proti kozám apriori nic nemám, samozřejmě :wink: Jen už mi vadí ta prvoplánovitost...
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loneck 10. 6. 2005 15:43

dr.misa píše:...jste mi připoměli hru, kterou jsem hrál kdysi na SNESu, jmenoval se právě Flashback, nevím jestli se jedná o tu samou hru, ale název je stejný. Zatraceně narvaná, ale skutečně narvaná a také pěkně obtížná hra. Totální záležitost. Postava se podobala svým chováním (ovládáním) hře Prince of Persia. Skvělé grafické zpracování celé hry, parádní věci jako teleport, antigravitan, dost future temné, strašlivá vize, hooodně kyber. Dost mi to připomíná svou vizí Blade Runnera. Nejspíš to nebude to samé, ta firma mi tam nesedí...nemohu si vzpomenout na....jen se mi vybavuje mlhavě logo...snad UbiSoft..../quote]


No to je tam samá věc Flashback od Dolphine Software vyšla na amize, mega drivu, snesu i pc myslím.
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 10. 6. 2005 15:57

vysla i na pc. pokracovani se jmenuje Fade To Black, to uz je ale 3D. stejne vymakana hra, vysla jen na PC a Playstation. mozna na Saturnu.
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loneck 10. 6. 2005 16:17

Myslím že na Saturnu ne. To bych věděl!
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 10. 6. 2005 16:25

vsak jo, bo tys takovy Segar Saturnar. :) kazdopadne dohral nekdo nejaky dil Little Big Adventure?
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tol 10. 6. 2005 16:39

Jedničku jsem dohrál (kurňa to už je let :D ), dvojka se ke mě nikdy nedostala, ale bavilo mě to tehdy moc, jednou jsem kvůli téhleté hře dokonce přišel pozdě do školy:)
Tol
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků