Nejlepší adventura

Rayman, Prince of Persia 1&2; Syberia, Broken Sword...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod xgandalf 14. 5. 2005 20:24

Tak, když sem tak koukal, tak diskuze o nejlepší RPG už probíhá, tak bych navázal tady. Co považujete za nejlepší adventuru, resp. adventurní sérii všech dob? Kdybych měl sestavit tři svoje nejlepší, tak to dopadne asi takhle:
Monkey Island 1-3 (Lucas Arts)
Mission Critical (Legend Entertainment)
Gabriel Knight 1-2 (Sierra)
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 14. 5. 2005 22:57

Toonstruck...
tOplOaDer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 14. 5. 2005 23:51

Skvělých adventur jsem hrál celou řadu, i když jsem obvykle preferoval adventury "středního věku" - Broken Sword, The Longest Journey, český Dreamland... Výjimkou a mým favoritem je však adventura hodně stařičká - Frederic Pohl's Gateway...
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nupix 15. 5. 2005 01:00

Abych se přiznal, tak já moc na adventruy nejsem a tak jsem hrál jenom něco z novodobé české tvorby - sérii Polda, Ve stínu Havrana a Posel Bohů, nic závratného :oops:
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz ve výslužbě
nupix
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loneck 15. 5. 2005 14:24

The Longest Journey
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierre(smazano) 15. 5. 2005 15:28

1. The Longest §Journey
2. Broken Sword
3. Indialna Jones 4

Prosim o minutu ticha pri vzpomince na ty uzasne hodiny, ktere jsme u nich stravili (jeslti vy ne, o hodne jste prisli)

Ty vtipne adventury (Monkey Island, Grim Fandango) me nikdy nechy tli tolik jako tyhle. Zamerne zde take vynechavavm konzolove tituly

Pred mesicem jsem konecne sehnal souborne vydani Gabriela Knighta 1-3 a uz se nemuzu dockat, az najdu cas si to cele zahrat
Pierre(smazano)
First Blood

Odeslat příspěvekod Tol 16. 5. 2005 17:57

Moje top 5 :)

1.The Dig (ve větách uvádím vždy ve spojení s příd. jmény jako "nejgeniálnější", "nepřekonatelný", "navždyvládnoucí" :D )
2. The Longest Journey
3. Indy 4
4. série Quest for Glory
5. Full Throttle
Tol
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xgandalf 16. 5. 2005 21:15

Nojo, The Dig jsem dohrál zrovna nedávno, ale musím se zbaběle přiznat, že bez návodu sem se neobešel. Ačkoliv s jinejma Lucasáckejma projektama (Monkey Island, Day of Tentacle apod.) jsem neměl takový problémy, tak u Digu mi přišlo to řešení tak nelogický a obtížný, že sem se prostě moc nechytnul. A zhnusil mě teda ten konec, no co to jeeee? Happy end ala Spielberg, ach jo.
A Quest for Glory sérii miluju, i když je to takovej správnej hybrid mezi adventurou a RPG (nebo spíš právě proto :D ). A asi nejvíc se mi líbila QFG4, která byla paradoxně všude hodnocená nejníž. A zase mě z tý euforie vyléčila QFG5, ten přechod do 3D nepovažuju za šťastnej.
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tol 17. 5. 2005 12:43

Je fakt, že konec Diga mohl být míň květinkovej,omluvou dílu budiž to, že autorem předlohy je skutečně Spielberg :)
Ale vyvažuje to dokonalá atmosféra, nádherné prostředí, skělé dialogy od velmistra O. S. Carda (autor fenomenální Enderovy hry a navazujících románů) a i ty puzzly mi přišly celkem v pohodě a logický (na LucasArts až nezvykle) :)
Btw kde jsi se zasek?
Tol
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xgandalf 17. 5. 2005 19:40

Noo, nejdřív jsem měl velký problémy s chycením tý zrůdičky do pasti, pořád sem hledal nějakou návnadu - ale to jsem nakonec vyřešil i bez návodu. A pak se měla použít v tý holografický místnosti nějaká ta tyčka, či co, na to světýlko ve stropě, aby vznikl ten hologram planet a měsíců a to jsem už teda fakticky nezvládl..
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 17. 5. 2005 21:15

2Pierre: Gabriel Knight 1 je naprosto boží, dvojka je neskutečně dlouhá, těžká a se skvělým příběhem - bohužel ale dle tehdejšího trendu digitalizované postavičky s kresleným prostředím - když to ale překousneš, tak se ti odmění nádhernou hratelností a hlavně úžasným příběhem. Trojka je přechod do 3D a řekl bych, že je to jedna z mála adventur, kde mi to až tak nevadilo. A u všech tří dílů(ale hlavně u jedničky) se mi líbí hudba, je to fakt nářez.
Nějak si ale nevzpomínám na nějaké konzolové adventury, co jsi tím myslel?
Jinak jestli prahneš po skvělých vážných adventurách s výborným profesionálně napsaným příběhem, tak doporučuju pařby od Legendu (Mission Critical, Shannara, Death Gate, Callahan´s Crosstime Salloon, apod.).
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pecan7 25. 5. 2005 11:05

Syberia 2:)
pecan7
First Blood

Odeslat příspěvekod Pipin 26. 5. 2005 11:00

Jednoznačně série Gabriel Knight, co díl to perla. Broken sword, přestože ho z mě nepochopitelných důvodů spousta lidí miluje, je pouhým nepovedeným plagiátem GK ¨(zadělávám na flamewar, já vím :D )
Mám taky moc rád protože jsem na nich vyrůstal) staré textovky od Sierry - space questy, kongs questy atd., samozřejmě adventury od Sierry. TLJ mě hrozně nebavila, Syberie měla celkem atmosféru ale jinak taky celkem nuda, Celkem zajímavý byl Posel smrti až na nelogičnsti v ději.
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 26. 5. 2005 15:36

GOBLINS 1!
GOBLIINS 2!
GOBLIIINS 3!
to jsou nejlepsi klikaci adventury...

a co se tyce neklikacich, urcite Little Big Adventure 1 a 2...
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 26. 5. 2005 21:30

2Paar: Proti "logickým" seancím v sérii Goblinů mi přišly adventury od LucasArts silně logický.. :D Mimochodem, jestli jsi nehrál Woodruffa, tak velmi doporučuju, graficky je to hodně podobný Goblinům a hratelností ještě lepší. LBA 2 jsem dohrál, super hra, LBA 1 mám doma a pořád se k ní nějak nemůžu dostat.
2Pipin: Žádnej flamewar nebude, GK série je spíš do horroru, Broken Sword série je spíš podobná Indymu, než čemu jinému (stylem příběhu). The Longest Journey mě bavila dost, ale byla celkem lehká - zachránilo ji jenom to, že byla i přes nízkou obtížnost dostatečně dlouhá. A Syberia 1+2 nejsou špatný hry, ale nijak zvlášť mě nechytly - ten příběh mi přišel nudnej.

Teďka mám mimo jiný rozehranou Shannaru, super, fakt super - nechci vyvolávat flame, ale kam se hrabe současná grafika na ty umělecký díla ze Shannary.
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků