Captain CLAW

Rayman, Prince of Persia 1&2; Syberia, Broken Sword...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod baltimora 10. 12. 2012 08:40

Zdravím, dávam do pozornosti legendárnu 2D plošinovku na PC, hru Captain CLAW z roku 1997 od spoločnosti Monolith, pre mňa najlepšia 2D plošinovka pre PC, má dosť veľa fanúšikov, funguje aj na Windows XP aj na Windows 7 32-Bit a dokonca aj na Windows 7 64-Bit (no doporučujem vypnúť AERO na Windows 7, alebo Explorer.exe v Správcovi úloh, aby neblbli farby), sám som to odskúšal a v pohode sa dá hra hrať, no na nainštalovanie na 64-Bit operačný systém (Windows 7) je potreba použiť upravený inštalátor Claw Setup, má len 63 KB (samozrejme musíte mať hru, inštalátor bude inštalovať súbory z hry, iba mu zadáte cestu), ktorý sa spustí aj pod 64-Bit systémom, lebo pôvodný inštalátor v hre nefunguje na 64-Bit systémoch, tento upravený sa dá stiahnuť zo stránky:
http://www.kapitanpazur.piasta.pl/en/downloads.html

Fanúšikovská stránka:
http://kapitanpazur.piasta.pl/en/index.html

Titulná stránka:
Obrázek
LEVEL 1 La Roca:
Obrázek
LEVEL 2 Battlements:
Obrázek
LEVEL 8 Shipyards:
Obrázek

LEVEL 1 na YouTube:


Mám otázku, neviete v akom hernom časopise vyšla táto hra na CD, ako plná hra ? zdá sa mi, že buď to bol LEVEL, alebo SCORE, no nie som si už istý a prípadne aké to bolo číslo ?

A ešte otázka ohľadom Windows 8, ide mi hra spustiť aj pod Windows 8 32-Bit aj 64-Bit, no akurát mi seká a nedá sa to veľmi hrať, vie niekto niečo poradiť, hľadal som na nete no nenašiel som žiadne odporúčanie ani patch, alebo niečo podobné, škoda, lebo bolo by super, keby to bolo hratelné aj pod Windows 8, alebo možno len ja mám problém a niekomu inému to pôjde, bez toho sekania, môže niekto napisáť, kto skúšal Clawa pod Windows 8 ???

Dík.
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 12. 2012 10:37

Myslím, že to byl Gamestar, ale jistý si taky nejsem. Můžu se ti doma podívat :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 10. 12. 2012 11:06

Pod W8 opravdu nemůžeš čekat že už někdo chvátal a napsal patche pro hru z roku 1997.
Tohle jsou typicky hry s nejhorší kompatibilitou vůbec W9.x (zhruba rok 1997 - 2001). Je zázrak že to chodí pod W7.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baltimora 10. 12. 2012 11:47

SCobra: Mrkni sa mi na to, budem vďačný, zháňam túto hru na CD z časopisu.

_DAVE_: Jasné máš pravdu, ale pozri napr. Age of Empires I z roku 1997 beží na Windows 8. A keď niekto vytvoril pre Clawa inštalačku, aby sa dala hra nainštalovať na 64-Bit OS, tak tajne dúfam, že by sa mohol objaviť i nejaký patch pre Windows 8, lebo hra má dosť veľa fanúšikov, nie je to len tak nejaká obyčajná hra.

Bol tam presne takýto obal (a aj na CD bola potlač Captain Claw):
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 12. 2012 12:09

To budeš muset vydržet, než se objeví na GoG ;-) Ale podívej se na Age of Empires 2, který neběží ani pod sedmičkami pořádně :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baltimora 10. 12. 2012 12:23

Na GoG ? To nebežali ani Age of Empires I pod Windows 7, no ale zas Age of Empires II bežia ale normálne na Windows 8, problémom Windows 7 bolo AERO, Explorer, pri ktorom blblo zobrazovanie grafiky (farby boli iné, blbli), aj keď staré hry sa spustili, napr. v prípade Age of Emopires II stačilo použiť AOE II TC W7 color FIX: http://www.ulozto.own.cz/files/cb93a74cfe1691dbd7e343d1dfbdcaba.zip a dá sa to potom hrať.
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 12. 2012 12:45

No jasně, jenže AoE jsou hry, které se ještě dneska dost masivně hrají :) Claw dneska kromě pár nadšenců už nikdo nepamatuje.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baltimora 10. 12. 2012 14:06

No za sériou AoE stojí Microsoft, takže aj to možno pohohlo k takej kompatibilite na novších/najnovších Windowsoch, samozrejme Claw nie je až tak populárny ako AoE, ale tiež má silnú fanúšikovskú základňu, jedna taká fan stránka funguje dodnes a je aktualizovaná http://kapitanpazur.piasta.pl/en/index.html a vznikajú nové Levely pre hru od fanúšikov, vytvorené cez dostupný editor levelov.
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Neywa 10. 12. 2012 14:37

baltimora píše:...lebo bolo by super, keby to bolo hratelné aj pod Windows 8, alebo možno len ja mám problém a niekomu inému to pôjde, bez toho sekania, môže niekto napisáť, kto skúšal Clawa pod Windows 8 ???

Dík.


Pokud to chceš rozeběhnout na stroji s W8 a nejde to, mohl by sis tam virtualizovat třeba W95, nebo XP pomocí VirtualBoxu.
Neywa
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 12. 2012 14:45

Neakcelerovaná hra by mohla ve virtuále běžet, to je fakt :) Navíc je tu pořád ještě XP Mode.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 10. 12. 2012 15:26

Ten jde pouze od verze Professional a vys, ne?

Jinak jsem teda o Captain Claw nikdy neslysel :oops:
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 12. 2012 15:46

Jo jo, bohužel :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baltimora 10. 12. 2012 19:47

holubek002: Tak už je to dávno, čo vyšla táto hra a tiež poznať všetko sa nedá, ale ak by si bol na 2D plošinovky, môžeš ľutovať. ;-)

XP Mode pre Windows 8 zatiaľ nie je, VirtualBox asi skusím, lebo mám chuť si zahrať Clawa znova po dlhej dobe, no najradšej by som bol, ak by túto hru znova vydali, ale ako originálnu napr. v HD pre nové systémy, ako je teraz v móde, teraz mala hra 15 výročie, no márne asi fanúšikovia dúfajú, že Monolith niečo spraví, ono aj nová Karateka vyšla po koľkých rokoch, nádej zomiera posledná.
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod baltimora 30. 12. 2012 11:10

Plná hra Captain CLAW vyšla aj na CD ako príloha k časopisu KyberMyš (Březen/Marec) 3/2004.

http://www.kybermys.cz/
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod baltimora 1. 1. 2013 12:10

Tak hra Captain Claw funguje aj pod Windows 8 !!!

Ako spustiť CLAWA pod Windows 8

1. Nainštalovať CLAWA z CD alebo DVD pomocou upraveného inštalátora od SupSuper (samozrejme musíte mať hru, inštalátor bude inštalovať súbory z hry, iba mu zadáte cestu), ktorý sa spustí aj pod 64-Bit systémom a zároveň ktorý aplikuje Registry Fix pre Windows XP a novšie systémy a hlavne nakopíruje na disk hudbu a videá, volá sa Claw Setup má len 63 KB stiahnete ho odtiaľ: http://www.kapitanpazur.piasta.pl/dl/ClawSetup.zip

2. Musí byť vypnutý paradoxne Kompatibilný režim Pravým tlačidlom myši kliknúť na súbor Claw.exe nachádzajúci sa v priečinku hry na disku a vybrať Vlastnosti, Kompatibilita a uistiť sa, že je vypnutý Kompatibilný režim, aby nebolo zaškrtnuté Tento program spustiť v režime kompatibilnom so systémom: Windows 95, 98, XP atď.

3. Otvoriť CLAWADV (Claw Advanced Options) zaškrtnúť Disable direct video acces a potvrdiť OK, CLAWADV sa štandartne nachádza na CD alebo DVD v priečinku MISC.
baltimora
Killing Spree

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků