Trine

Rayman, Prince of Persia 1&2; Syberia, Broken Sword...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod USER47 28. 6. 2009 14:35

Koukám, že tu ještě není téma o tomto zajímavém počinu. Poslední plošinovka, kterou jsem hrál, byl nějakej šestej díl Keena a to už je hodně let zpátky. Když jsem tedy zkusil demo týhle hry, hodně příjemně mě překvapilo, kam se plošinovky za tu dobu dostaly.

Hra je zaměřená na řešení prostorových hádanek pomocí speciálních schopností jedné z postav (kouzelník, zlodějka, rytíř), do kterých se můžete libovolně přepínat. Bude mít i kooperativní mód. Tady je nějaký info o hře včetně videa, který rozhodně stojí za shlédnutí. Demo je dostupné třeba tady, popřípadě na Steamu.



Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 28. 6. 2009 15:00

Ta hra je úžasná! Dohrál jsem to demo už podruhý. Už aby byla venku plná verze.

+ má to krásnej soundtrack a taky to vypadá, že hra bude v češtině. Tedy pokud není v herních souborech jako jeden z jazyků cz - czech jen pro okrasu.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 28. 6. 2009 15:13

Teď jsem dohrál to demo. Je to vážně paráda. Tuším, že chvílema to bude dost obtížný, protože i pár míst v tom demu mi dalo celkem zabrat (třeba ta podivná otočná konstrukce u konce). Každopádně pokud se to bude prodávat někde v krabici a za slušnou cenu, tak do toho půjdu. Nikdy bych nečekal, že mě v roce 2009 ještě zaujme plošinovka:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 28. 6. 2009 15:17

Jop, ta otáčející se blbina byla tuhá, ale dá se to udělat s kouzelníkem a jeho vyvoláváním. ;)

No krabicovka, bude to hlavně digitálně, ale snad se někdo chytí stejně jako u World of Goo.

Povedlo se ti sesbírat lektvary se zkušenostmi a udělat level?
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 28. 6. 2009 15:19

Tu konstrukci jsem taky řešil kouzelníkem a vyvoláváním kostek. Jinak level se mi udělat nepodařilo, projel jsem to rychle, moc jsem se netrápil sbíráním těžce dostupnejch lektvarů. Ale za chvíli si to dám znova a zkusím to napravit:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 28. 6. 2009 15:22

Já jsem právě myslel, že je to schválně udělaný tak, že nemůžeš udělat v demu level, že je tam na to prostě málo lahviček, ale když jsem se trošku snažil, tak jsem zjistil, že jich je tam dokonce víc než 50. ^^
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 28. 6. 2009 15:26

Ještě upřesnění k tomu coopu, teď jsem našel info, že coop po netu tam asi nebude...alespoň zatím ne.

"Oh man I've been away too long... So here's the online co-op situation, I'll try to make it as clear as possible:

First of all, Trine does not have online co-op at launch, and please do not buy the game with the idea that "online co-op will be patched in after launch". It is a possibility but a very small one. And yeah, I fully acknowledge that we've said the same with the Shadowgrounds games - but neither of them made any profit, and that was always the point, and I still stand by what has been said over the years. The Shadowgrounds games did keep us alive, though, and we are very grateful to everyone who bought them.

The thing is that adding online co-op requires a lot of resources (money basically). It is a much bigger undertaking for us than for some other companies, due to the way our core gameplay engine is built. We've never had the financial stability to make a decision to spend that 6 months on reworking the whole engine, and then on top of that make a game. It's a catch-22 - you don't know if the effort pays off, and in our case, if it didn't pay off, the company would probably go bankcrupt. And we very much want to continue making games, I think we've got pretty good at it. With Trine we wanted to make a really great singleplayer experience, instead of a mediocre singleplayer + mediocre multiplayer - maybe we would have got more money that way but seriously, we don't want to make crap games.

Now, with Trine, we are hoping that it will be such a good game even as it is that it will give us a financial position strong enough to give us more options in the future. And that includes online multiplayer features. There's a few choices to be made even in this case, such as whether it's a sequel project, a completely new project, a pay-for add-on, or a free add-on, or a combination (such as sequel + free add-on to the original). These kind of decisions we cannot make right now. If you feel the game is not worth it as it is, with the current prices or in the future when the price is lower, then we respect that decision.

If I had a time machine, I would go back to the year 2003 and convince our younger selfs that we'd need to find a way (money, or tighten our belts even more) to get online multiplayer in, no matter what, because the future benefits would be so high. It would have been so much easier back then. (I've said this before, I remember). Now it's a frustrating situation on this side of the fence too.

Sorry for any confusion, I hope this makes it clear now."
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 28. 6. 2009 15:30

Stahuju demo a uvidíme, podle videí a obrázků to vypadá na zajímavou plošinovku s krásně kouzelnou stylizací :love: No, snad to v krabici bude...vím, že digitální distribuce bude pro Trine hlavní prodejní kanál, ale nějakou krásnou krabičku by to chtělo...takováhle hra si o krásnej artwork na krabici, případně sběratelskou přímo říká :-(

USER47 píše:Nikdy bych nečekal, že mě v roce 2009 ještě zaujme plošinovka:).
Však plošinovky musely prodělat bouřlivý vývoj :) Ony samy o sobě nemají v dnešní době moc šanci - mrkni na rozložení prodejnosti žánrů...samá FPS, RTS, závody a možná ještě něco... Plošinovky tedy musí něčím zaujmout - grafickou stylizací a nápaditostí. Vem si Braid: naprosto nádherný kousek plný nápadů a zapeklitých puzzlů. Trine taky sází na bohatě stylizovanou grafiku. Jinak to prostě dneska asi nejde :hm
Naposledy upravil Torham dne 28. 6. 2009 15:35, celkově upraveno 1
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 28. 6. 2009 15:32

ad online coop:
Nevadí, stejně by to bylo o ničem, kdyby se člověk připojil do hry s někým neznámým a jen by hnali hrou dopředu. Ta hra je o atmosféře, to se v multiplayeru nedá moc dobře udělat.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 28. 6. 2009 15:37

Dreamer: Podpis...u plošinovky nebyl multiplayer nikdy příliš důležitý. Navíc v MP ta hra ztrácí kus své osobitosti, kouzla...
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 28. 6. 2009 15:41

Taky mě to nijak netrápí, jen jsem to chtěl upřesnit, když už jsem o coopu mluvil na začátku a tvoří velkou část trailerů:).

Torham: Braid jsem ještě nehrál, ale už jsem o něm pár článků četl a možná ho zkusím.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 28. 6. 2009 15:48

Vypada to hezky, takove fantasy LBP. :-)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 28. 6. 2009 17:10

Mna on-line co-op ani tak nezaujima, ako skor co-op na jednej konzoli .. tak, ako pri Little Big Planet. Hrat to sam je tretinova zabava :))
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 28. 6. 2009 20:00

Tak demo zahráno a dohráno. Je to nádhera :love: Fakt PARÁDNÍ grafika i hudba, strašně kouzelné prostředí :) Dojet to demo nebylo těžké, ta velká točící se věc chtěla jen popostrčit levitací od mága :) Já level taky neudělal, měl jsem jich 39 nebo tak nějak :-( Strašně se mi líbí koncept tří naprosto odlišných postav, mezi kterými se hráč přepíná, přičemž si všechny tři postavy určitým způsobem vypomáhají :)) Fakt parádička, nejspíše půjdu do plné ^^

Ale ta hra je FAKT kouzelná, TOHLE CHCE KRABICI!!!! :oboze
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 28. 6. 2009 21:34

Tak jsem to tam prošmejdil, našel jsem něco kolem šedesáti zelenejch lahví, vylepšil jsem si dvě postavy (ačkoli jsem ten vylepšovací systém moc nepochopil) a dokonce jsem sebral dva artefakty (prsten a náhrdelník), který dávaj nositeli další výhody. Pochybuju, že se to tam dá prohledat ještě pečlivěji:-D.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků