Steam controller - uzivatelska recenzia

Všechno na téma hráči a hry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 9. 1. 2016 18:02

zakupil som Steam controller a stravil s nim 10 hodin,tak sa podelim o svoje zazitky pre tych,ktori uvazuju nad kupou.Ci zakupit a ci nie,o com je a co prinasa.



"Ako sa PC STEAM konzolou chcel stat" - tak by sa dalo jednou vetou opisat to,o co ide Steam Controlleru a Steam Linku.Dovodom je sadnut do obyvacky pred TV a nahradit klavesnicu a mys ovladacom.Slovo nahradit je tu na mieste - steam controller sa snazi na prvom mieste oslovit pcckarov i ked nie je plnohodnotnou nahradou za klavesnicu a mys,ale kopiruje klasicke ovladace ako XboxOne ci Logitech rumblepad a svojimi technologickymi novinkami ich aj predhana.Otazkou je,ci ich ma clovek chut vyuzit a nervy ich nadstavit.

Ovladac totiz obsahuje:

zpredu:
Steam tlacitko - ktorym sa spusta Steam menu vo velkom obraze s nastavenim Steam controllera.Pokial su hry zakupene v Steame,Steam big picture funguje skvele a bez problemov.
Pri hrach,ktore nie su priamo v Steame uz je problem s preklikavanim,treba minimalizovat,maximalizovat a podobne neduhy vo Windowse,ale v hrach pod Steamom funguje tlacitko zvacsa bezproblemovo.
2 tlacitka vedla tlacitka Steam - su klasicke digitalne ako na inych ovladacoch
2 velke touch pady - su v podstate multifunkcne touch pady,ktore mozu byt mysou,krizovym ovladacom,joystickom a navyse obsahuju tlacitko,takze sa daju stlacit.Tlacitka vydavaju rozne "zabavne" vibracie v style stareho nahravania udajov vo Falloute (jemne drncanie s hrkanim)
1 analogovy joystick - klasicky ako na inych ovladacoch s tlacitkom
tlacitka X,Y,A,B - klasicke digitalne ako na inych ovladacoch

odspodu:
4 digitalne tlacitka - 2 su klasicke ako na inych ovladacoch a dva su priamo pod dlanou,co je skvela pozicia pre komfortne stlacanie.
2 analogove dvojtlacitka - spravne,pozor su to analogove tlacitka s druhym tlacitkom pri dotlaceni.
gyroskop - novinka,ktora funguje.Ovladanie je zaujimave,otazkou je ci tak bude hrac hru aj ovladat :) gyroskop funguje v dvoch osach a naklon v stupnoch

a mozme ist na zazitky.Budem strucny,ovladac obsahuje velke mnozstvo roznych nastaveni,kombinacii a nie je doslovne "plug and play :D" ,v podstate ano,ale potom nasleduje "one hour set and play".To znamena,ze ovladac sice zapojime,ale ked si clovek spusti nejaku hru,tak ho caka hodinove nastavovanie co moze mnohym ovladac znechutit az tak,ze sa prekombinuju a prejdu k lahsiemu napr.Xbox one ci Logitech Rumblepad.Ovladac sa da samozrejme nastavit defaultne profilom ala XboxOne ci WASD+mys atd,atd.

odskusane hry,nove:
MAD MAX - Mad max fungoval skvele,stacilo prednastavit XboxOne a ovladac predstavoval to,co som skutocne ocakaval.Ako velke plus mozem zdoraznit mierenie odstrelovackou,ktora sa dala krasne zamierit touchpadom.Tu je tento ovladac na spravnom mieste a tu mi sedi a tesim sa z neho.

LORDS OF THE FALLEN - na zaciatku nadstaveny XboxOne ovladal pohlad kamery tociac sa dookola,co mozno dobre posobi na klasickych 2joystickovych analogovych ovladacoch,ale mne sa z toho tocila hlava.Po nastaveni touchpad kamery na mys to bola ina kava a hra mi sedela viac.
Koli tomuto ovladaniu by som ovladac zakupil.

COLIN MC RAE 2 a 3: dvojka mi nechcela najst ovladac,ani Logitech Roumblepad (nechapem preco),tak som odskusal trojku.
Trojka mi nebrala analog,tak som nadstavil vsetko na digital.Ako plyn a brzda mi sedeli najviac najspodnejsie tlacitka pod dlanou a ovladanie vpravo-vlavo som nastavil na analogove tlacitka,ktore boli nastavene iba ako digital.Toto ovladanie mi sedelo najviac,musim si vsak na toto netradicne nastavenie zvyknut.
Kedze bolo ovladanie digitalne,koli tomuto postaci aj klasicky ovladac.

THE CREW - podpora ovladaca je skvela,horsie bolo,ze som nevedel ako ovladac na hru nastavit tak,aby mi uplne vyhovoval.Analogove ovladanie moze byt skvele,ale ja som bol viac mimo cesty ako na ceste.Poskusal som rozne nastavenia,ale najviac mi sedelo nastavenie brzda-plyn digital najspodnejsie pod dlanou ako v Colinovi,ale otacanie vpravo-vlavo uz sa dalo nastavit na analog.Prave tymto ovladanim ma zacal znovu The Crew bavit,ale problem vidim v tom,ze sa musim ucit ovladat odznovu a velmi sa mylim.Som pcckar od klavesnice.
Koli tomuto analogovemu ovladaniu by som ovladac zakupil,ale neviem za ako dlho by som jazdu vysperkoval a ci by ma to nezdarom prestalo bavit.

FALLOUT 4 - aj tu sa ukazuje vyhoda pri miereni,je celkom presne.Otazkou je ako bude clovek mierit pri strese a pod utokom,ale myslim ze je to len o cviku.Ja osobne dohram Fallout 4 na klavesnici a mysi,ale pokial by som chcel oddychovo sediet pri TV,tak by sa to s tymto ovladacom dalo.
Koli tejto hre by som si ovladac kupil,ale len pokial by som mal hrat na TV.

starsie
ASSASSINS CREED:Brotherhood : schvalne som vybral tento starsi titul,pretoze ho mam rozohrany a odskusany aj na Logitech Rumblepade 2,ktory mi na Assasinss Creed velmi sedi a s ovladanim som spokojny.
Kamenom urazu tu je to,ze mi hra gamepad nenasla a tym som musel Steam controller nastavovat na klavesnicu a mys,ale o to predsa slo,nie? A tak som zacal nastavovat.Pravdu povediac,po hodinovom nastaveni som ako tak hru vedel ovladat schopne,ale tu mi Logitech Rumblepad sedi omnoho viac a hru s nim aj dohram.
Pri Assasinss Creede by som ostal pri klasickom ovladaci.

SACRED GOLD: - tu sa prejavila sila Steam Controlleru a zhora hrane RPG si dokazem predstavit hrat aj na TV ci na notebooku bez klavesnice a mysi.

Na zaver: Steam controller na jednej strane je,ale na druhej strane nie je konkurentom pre ine ovladace.Neodporucal by som ho tym,ktory si chcu sadnut ku pc a hrat.Tu je priestor pre iny ovladac,pripadne pre konzolu.Steam controller je nieco ako MacroMultifunkcny ovladac pre pcckarov,ktory si chcu obcasne oddychnut od klavesnice a mysi,ci presunut svoje hranie aj pred TV.

p.s. este dodam,ze ja som ovladac zakupil koli Oculusu,ale k tomu sa asi len tak nedostanem :)
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 25. 1. 2016 23:11

a este pridam dojmy po 10hod. hrania z FPS hry Borderlands 2: ovladac sa tu sprava dobre,s headshotmi nie je problem.Odstrelovacka tu dominuje,ale pouzival som hlavne pistol.Brokovnica je vyhovujuca vdaka nenarocnemu miereniu.Gyroskop pri odstrelovacke pouzivat netreba,ale pokial by chcel niekto odstrelovat cez celu mapu,je to mozne a dost presne.

Vyhodou je hlavne "chodza" na dlhsie vzialenosti,ktora pri hre s klavesnicou a mysou nudi a unavuje.Pri joysticku je to len pocit opretia sa do kresla a zatlacenie joysticku vpred.

Problem nastava s pohybujucimi sa cielmi napr. s helikopterami,kde clovek musi mierit a zaroven aj pohybovat palcom za rychlopohybujucim sa objektom.Tu je klavesnica a mys vyhodou,pretoze clovek hybe mysou v podstate automaticky bez vacsieho sustredenia.Nie je to vsak problem,ktory by nutil gamepad odlozit,je to skor o cviku.
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 30. 1. 2016 22:30

Poznamenam este,ze velkym plusom je vibracna odozva a ked clovek po case prejde na klasicky gamepad,tak ma pocit ako ked prejde z feedbackoveho volantu na obycajny volant bez feedbacku (len pre predstavu) .Vibracna odozva sluzi hlavne pre zlepsenie presnosti ovladania.

Pri hrach,kde ovladac plne zastupuje klavesnicu a mys sa moze zdat na zaciatku ovladanie matuce.Ked hra vypisuje tutorial v style "stlac medzernik pre utok",clovek si ma problem zapamatat,kde ma na ovladaci navoleny medzernik,dalej klavesu E,Q,F atd... Vtedy dobre pomoze funkcia "Vyvolat rozhranie ovladaca",ktora v realnom case ukazuje ktora priradena klavesa sa prave stlaca.
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod InferusCZ 7. 2. 2016 12:34

Chtěl bych se zeptat - Za jak dlouho controller přicestoval a kolik celkově stál?
InferusCZ
First Blood

Odeslat příspěvekod icotech852 7. 2. 2016 13:48

ovladac prisiel do 7dni myslim ze z Holandska a stal 54,99e+10e postovne.Boli k nemu 2 hry (left4dead2 a CS:GO) a je made in USA.


(este oprava v texte - nie XboxOne,ale Xbox360)
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 2. 2016 16:22

To Leftko chceš? Neprodáš lacino?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 7. 2. 2016 16:39

myslis left4dead2 ? ano,ale nevyuzijem CS:GO,lebo ma nebere.Kazdopadne Steam aktivoval hry na ucet,takze sa asi predat ani vymenit nedaju.
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 2. 2016 17:05

Aha, škoda.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 2. 2016 14:21

Hitman Absolution - ma oproti predchodcovi o dost "konzolovy dej" a hra na klavesnici moze nudit.Ovladac tu funguje presne ako X360,ale ja namiesto kameroveho joysticku pouzivam funkciu - mys.Da sa tak lepsie mierit,ale v tejto hre je pouzivanie zbrani nudzovou zalezitostou.

GTA 5 - konecne som sa dostal aj k tejto hre.Vsetky predosle serie som presiel iba na klavesnici a mysi a ako pcckar som ovladace nenavidel.Hru som vsak na ovladaci odskusal a prislo velke prekvapenie.Hra je na ovladac ako stvorena.

- prvym dovodom je menej akcny dej,kde ako priklad posluzi quest,kde Michael cvici jogu,Travor ukradne ponorku,Franklin pomoze s odvozom.Proste malo akcie a vela jazd v motorovych vozidlach.

- druhym dovodom je spominana jazda v motorovych vozidlach.Od zaciatku hry som pri ovladani s klavesnicou a mysou nebol spokojny a motorky boli kamenom urazu.Prave tu ma ovladac prekvapil najviac,analogove ovladanie je tu na spravnom mieste.Motorky sa daju nadherne a presne ovladat.Samozrejme to plati aj pre klasicky X360 ovladac,ale na Steam Controlleri davam AutoAim off a pravy pad mam nastaveny ako vzdy na mys s trackballom.
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 7. 3. 2016 20:46

Trošku mi zlobí letitý X360 klon od Saiteku (ale není to zatím nic zásadního) nicméně jsem neodolal a objednal si steam controller. Tož su zvědav.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 3. 2016 21:18

icotech852 píše:Hra je na ovladac ako stvorena.

Ne ako, ta hra je dělaná jen na ovladač :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 8. 3. 2016 15:54

PoliceCollector píše:nicméně jsem neodolal a objednal si steam controller. Tož su zvědav.

tak prajem vela trpezlivosti s novym nastavovanim,btw steam nedavno vydal posledny update v ktorom ukladanie profilov dobabral.Snad to chce cas kym to doladia.
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 8. 3. 2016 18:02

Já včera večer objednávku zrušil. (Ještě než stačili cokoliv poslat). Tak čekám na refundaci a zkusím radši Xbox One Elite controller.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 3. 2016 18:42

DS4 FTW!
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 17. 4. 2016 12:30

vcera som zakupil NFS Rivals a chcel si ho zahrat cez Steam Controller a dostal som sa k dalsej nekompatibilite.Ovladac nie a nie ist cez nastavenie Xbox360 a tak som sa ***** a zbehol do obchodu kupit skutocny Xbox360 ovladac,takze mozem poskytnut porovnanie.

Microsoft Xbox360
NFS Rivals - tento ovladac je pre tieto hry ako stvoreny,vsetko je tak ako ma byt.Skvely ovladac

Potom som presiel na The Crew a striedal ovladace a snazil sa najst rozdiely:
Microsoft Xbox360 - skvele ovladanie skoro prirovnatelne s presnostou klavesnice (pravda,clovek musi vediet hrat cez klavesnicu).Vsetko bez chybicky,skvele vibracie gamepadu
Steam Controller - kopiruje Xbox360 a pravdu povediac moc za nim nezaostava.Moze to byt aj velkym updatom,ktory Ubisoft vydal.Ovladanie je velmi podobne Xbox360,ale Xbox360 sa ovlada o trochu lepsie.Dovodom moze byt vyssi joystick,ktory umoznuje presnejsie zatacanie vozidla.Taktiez pri mikani joystiku zlava do prava je tu akysi filter,ktory vozidlo na vozovke nerozhodi.Dalsou silnou zbranou Xbox360 su analogove packy na pridavanie plynu,maju naozaj dlhu drahu.

Keby som to tak zhrnul,tak Xbox360 je pre automobilove hry proste plug and play and enjoy fun.Steam controller je takou dobrou kopiou,ale namiesto slova enjoy by som pouzil slovo setup (plug and play and setup :D),pretoze tak ako je nastaveny Xbox360,tak netreba nastavovat nic....ani mrtve zony ani nic podobne.

povodne som chcel zakupit Xbox One (teda wireless),ale to pre pc neplati,takze Steam controller ma svoje vyhody,ale Xbox360 je co sa tyka konzoloveho ovladaca dominator.
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků