Problémy se spouštěním her

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 8. 2017 21:31

Mně třeba IV fungovala a pak prostě jen po updatech Windows přestala :D To bylo na Windows 8.1.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Handy009 15. 8. 2017 23:04

tdjohn píše:To je běžný. To je to vymakané PC, kde vše funguje rovnou. Běžně jediná šance je použít nelegální způsob, abys rozjel zakoupenou hru. GTA IV mívala plno problémů se vším možným.

To si mě potěšil, hlavně že hru jsem si koupil legálně :-D

Ertefol píše:Tuším, že nějaký patch Securom odstraňoval. Možná bude nutné aktivovat na Steamu - plus Rockstar měl myslím ještě nějakou svoji zhovadilou aplikaci (Rockstar Social Club, tuším). To všechno je nainstalované?

Mám oboje steam i Social Club.

tdjohn píše:Mně třeba IV fungovala a pak prostě jen po updatech Windows přestala :D To bylo na Windows 8.1.

No já mám win 10. Pc je slušně namakané, ale právě proto jsem ho pořizoval, abych všechno rozběh. Gta V mi jde třeba normálně.
Handy009
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 8. 2017 00:37

To už je tak 15 let, proto jsem přešel na konzole. Býval jsem jediný z okolí, který hry kupoval, ale také jsem měl nejvíc problémů :D Nejlíp se maj dementi, kteří nic neřeší. Ale to se zase časem otočí ;)

Pětka mi jela bez problémů, tak jsem pak už IV nehrál. Mám ji na PS3, X360 a teď ji hraju na X1, takže se to dá. Desítky jsem jen nainstaloval a pak PC předělal na pracovní, protože na takový herní komfort fakt nejsem zvědavý.

Na to, jak mají R* úžasné hry, tak PC podpora je mizerná. Člověk musí ručně instalovat Social club a podobné nesmysly jak kdyby to ani nekupoval :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 8. 2017 17:11

Čtyřku jsem nainstaloval přes Steam a jela hned. W10, obstarožní HW.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Handy009 20. 8. 2017 22:37

Zatím děkuju za všechny informace. Potřeboval bych ale navrhnout nějaké řešení :-) Nebo alespon poradit co ta zatracená hláška znamená, jinde jsem zjistil že to není problém jen u Gta takže nějaké řešení určitě je ;-)
Handy009
First Blood

Odeslat příspěvekod hobiiiitek 14. 9. 2017 19:48

Při spuštění jakékoliv hry např.War Thunder,mi pc zamrzne.Jsem sama samouk a nerozumím všemu co se týká pc.Poradíte?Děkuji
hobiiiitek
First Blood

Odeslat příspěvekod polda 22. 9. 2017 20:38

Odnést někomu kdo tomu rozumí.
polda
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafia8 28. 9. 2017 17:07

Zdarec mám takový problém s mafií 2 začala mi po čase padat na lištu zhruba po 5-10min. Vůbec nevím čím by to mohlo být protože dříve to vůbec nedělalo. Mohl by mi někdo poradit co s tím? Žádný vir jsem nestáhl ani nic takového. Hru mám koupenou. Jsem amatér na PC atd. takže by mi pomohl návod (jako pro debila :D ) jak to vyřešit. Děkuji.
mafia8
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 15. 10. 2017 22:31

Tak si ji z lišty obnov, ne?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafia8 11. 2. 2018 17:46

No tak jasně že si jí obnovím ale spadne to zase.
mafia8
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 12. 2. 2018 01:07

Jmenovitě u Mafie se to nikomu nestávalo. Zkusil bych univerzální návody: https://www.google.cz/search?ei=NNqAWpz ... t5oZo-tpD8
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hape. 6. 5. 2018 18:11

Podle tohoto článku na Doupěti se mi po pro mně nemalém úsilí (neumím anglicky a v článku je málo informací) podařilo nainstalovat Zaklínače, ale při pokusu o spuštění hry mi počítač sdělí toto:
"Kód nejde spustit, protože se nenašel: d3dx9_35.dll. Pokuste se tento problém vyřešit přeinstalací programu."
Mám Windows 10 Pro 64bitový na PC s integrovanou grafikou Intel HD Graphics 630 a procesorem Intel Core i5-7500T 2,7GHz.
V GOG Galaxy sem zkusil možnost Verify/Repair..., to proběhlo, ale hra spustit nejde, pořád stejná hláška. Hru sem odinstaloval a znova nainstaloval, ale to taky nepomohlo - zase stejná hláška.
Nevíte někdo jak to vyřešit?
hape.
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 5. 2018 22:29

Stáhni dll z netu a hoď do složky s hrou, resp. s exáčem.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hape. 7. 5. 2018 18:09

Vyřešeno - sice s menším zádrhelem, ale hra už funguje. Ten zádrhel byl v tom že sem .dll stáhnul ve verzi 64bit (jako mám OS), jenže sem si neuvědomil že hra je 32bit a při spouštění hry to zase házelo chybu. Naštěstí na webu odkud jsem to .dll stáhnul (dll-files.com) je ve FAQ na tuto chybu upozorněno i s číslem chyby a tak sem stáhnul 32bit verzi .dll, umístil (místo 64bit verze) do složky s .exe souborem hry a tím se všechno vyřešilo. Hra už se normálně spustí.
Sasakr dík za nasměrování k vyřešení problému.
Nevím proč když hra ten soubor d3dx9_35.dll potřebuje ke svému fungování, není součástí instalace a uživatel si musí hru takto dodělat?
hape.
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 5. 2018 18:34

Pravděpodobně verze Windows aktuální v době vydání Zaklínače tohle dll v sobě měly. Hra nepočítala, že by mohlo chybět.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků