Problémy se spouštěním her

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Puppy2209 14. 12. 2014 12:48

Zdravím. Chtěl jsem si po deseti letech zahrát logickou klasiku Gruntz. Možná to neznáte, ale je to perfektní hra s panáčky z plastelíny/hlíny/nějak tak. Je to ale hra z roku 99 a instalační CD mi nechce rozjet instalaci. Po vložení CD se mi zobrazí nabídka, jestli chci autorun - ten nejde. Když najedu přímo do složky CD, tak po kliknutí na setup se nic nestane.

Má otázka je, jestli je to starým cédéčkem, nebo prostě na win7 nerozběhnu ani instalačku. Jinak mám to origo, dokonce 2x, ale momentálně nevím, kde mám to druhé cd. Mimochodem, rád bych si tu hru zahrál, tak pokud víte, kde ji sehnat (klidně nelegálně, už jsem hru kupoval 2x :D) budu vám vděčný :)
Puppy2209
First Blood

Odeslat příspěvekod johnydodge 7. 2. 2016 19:36

DOBRY DEN,PROSÍM O RADU,PŘEINSTALOVAL JSEM SI NOTEBOOK Z WINDOWS 7 NA TO SAMÍ A MĚL JSEM TAM HRU ASSAULTCUBE A ŠLA A TED NEJDE JEN ZVUK,PORADÍTE CO MI CHYBÍ NEBO CO DĚLAT\,DIKY JARDA
johnydodge
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 2. 2016 20:49

Jé, Assault Cube :-) Google nachází jen samý problémy se zvukem na Linuxu. Takže je tam možná prostě jen něco špatně. Pro začátek odinstaluj a znovu nainstaluj hru. Mně Assault Cube přežilo i upgrade z 7 na 10.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnydodge 8. 2. 2016 15:25

díky za radu ale to jsem skoušel už dvakrat a nic,jen zvuk a to předtim šlo v poho,nevim jestly mi neco nechybí co to podporuje,flash mám,už jsem bezradnej :-(
johnydodge
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 2. 2016 23:10

Nevím no, tak se zeptej na ofiko stránce, fórum tam je. Zvuky ve hře jsou v *.ogg a flash player s tím určitě nemá co dělat.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balzrak 18. 6. 2016 19:40

Dobrý den všem.

Potřeboval bych poradit. Nejsem moc zkušený v tomto ohledu, vždy jsem si kupoval original hry a nemusel jsem proto nikdy nějak řešit oblast podpory či nemožnost spustit nějakou hru.

Jsem zastánce a veliký fanda her ze série total war a to od prvních titulů do těch nejnovějších. (warhammer zatím ještě nemám, ale asi na něj taktéž dojde :) )

I řekl jsem si, že si nainstaluji svou stařičkou hru Medieval II total war. Hra se zdárně nainstalovala, ale následně když jí chci spustit napíše se mě chybová hláška
"Please login with administrator privileges and try again. "

čemuž nerozumím, jelikož jsem CD key i vše ostatní zadal správně a mám v CD romu DISK 1

Hledal jsem na aj forech a našel jsem zmínku o nemožnosti spustit tuto hru na win 8 a 10. Avšak jsem bohužel nenašel možnost jak jí opravit.

Existuje možnost, jak svou starou hru spustím?

Pokud to nepůjde, mohu jí znovu někde zakoupit? V CZ?

Děkuji moc pánové, moc mi tím pomůžete!!

Balzrak
Balzrak
First Blood

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 6. 2016 23:11

Nepíšeš co máš za OS. Krabicová verze hry používá SecuRom, který již není na Windows 10 podporován. Na starších OS může být potřebná služba zakázána bezpečnostním updatem, ale lze ji ručně povolit.

Nejjednodušší řešení je aktivovat hru na Steamu (lze použít originální kód z krabicové verze). Češtinu má tato verze obsaženu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 6. 2016 00:35

A když uděláš to, co ta hra chce, tedy pravým na program a spustit jako správce, tak to nejde?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balzrak 19. 6. 2016 07:45

Dobré ránko.

Děkuji moc za odpovědi a omlouvám se, že jsem neposkytl údaje o mém PC.

Pc mám sestavu jedoucí na operačním systému win. 10. Spuštěním jako správcem ani řešení problému nepomohlo. Zkusil jsem uptade na nejnovější patch co jsem našel na AJ forech a nepomohlo.

Co jsem ale nezkusil a hned jsem do toho šel je rada od pana r34ktora, kdy jsem si dnes ráno hru aktivoval na steamu (bez problému) a už ji stahuji.

Děkuji moc za rady a hned jak se to dostahuji napíšu výsledek.

Ještě jednou děkuji

Balzrak
Balzrak
First Blood

Odeslat příspěvekod icotech852 19. 6. 2016 07:50

jj Medieval 2 sa dá na Steame kúpiť za babku a funguje i na Win10
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Handy009 13. 8. 2017 23:08

Zdravím. Poradí mi někdo proč mi nejde spustit hra GTA 4? Píše mi to přesně tohle: Nelze aktivovat odpovídající bezpečnostní modul. Program nemůže být spuštěn (kód chyby 8016). Více informací naleznete na http://www.securom.com/message.asp?m=module&c=8016&l=cz.

Ví někdo co to znamená a co mám dělat? Předem děkuji.
Handy009
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 13. 8. 2017 23:11

Originál?
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Handy009 14. 8. 2017 19:56

Právě že ano tak mě to překvapuje.
Handy009
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 8. 2017 20:52

To je běžný. To je to vymakané PC, kde vše funguje rovnou. Běžně jediná šance je použít nelegální způsob, abys rozjel zakoupenou hru. GTA IV mívala plno problémů se vším možným.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 14. 8. 2017 21:26

Tuším, že nějaký patch Securom odstraňoval. Možná bude nutné aktivovat na Steamu - plus Rockstar měl myslím ještě nějakou svoji zhovadilou aplikaci (Rockstar Social Club, tuším). To všechno je nainstalované?
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků