PC vs X-BOX ONE X

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Krabatt 9. 1. 2018 17:53

Maski píše:Samozřejmě musím kupovat 2ks originálek (nebo tři když hraji s nimi) na PC, ale ceny nejsou tak vysoké..


Pokud budeš kupovat digitální edice her, stačí Ti jedna kopie na dvě konzole v rámci sdílení. Je to zcela legální. Lidi takhle sdílí vzájemně své knihovny her nebo kupují na střídačku hry podle dohody. Takže pokud si koupíš pro děti dva Xboxy, hra Ti stačí jen jedna a mohou hrát spolu nebo proti sobě.

Stejně tak je tu program Xbox Anywhere, kdy si koupíš hru na PC nebo Xboxu a můžeš ji hrát i na druhé platformě bez navýšení ceny. Tohle ale podporuje malé množství her na rozdíl od předchozího sdílení, které funguje na všechny digitální edice.

Pokud jde o Kinect, ten definitivně končí. V minulosti vyšlo pár pěkných her, jako rodina jsme se u toho skvěle pobavili. Pokud chcete pohybové hry, měl by sis pospíšit a koupit Kinect, dokud je běžně k dostání.

-- 9. 1. 2018 18:08 --

Maski píše:Ty kinect hry z x-box one jdou na X-box X v pohodě?


K Xboxu One X budeš potřebovat redukci na připojení Kinectu. Jinak jsou Xboxy z řady One zpětně kompatibilní, dokonce bude fungovat celá řada her z původního Xboxu a Xboxu 360. V tomhle směru to MS celkem zmáknul. Hlavním rozdílem u Xboxu One X je výkonnější HW, podpora 4K a HDR. Opravdu to funguje, hry jsou viditelně lepší a konzole je přitom tichá a nepřehřívá se. Pokud to ale nepotřebuješ, One S bohatě postačí. Navíc Xbox One S míval redukci ke Kinectu přímo v balení. Nevím, jestli to ještě platí, já sám mám Xbox One X.

Tím jsem tak trochu odpověděl i na ten třetí dotaz. Xbox One X má hodně výkonný HW, hry nativně podporující 4K vypadají senzačně a běží v 60fps. Xbox prý bude brzy podporovat i klávesnici a myš na hraní, ale s gamepadem se hraje dobře, pokud mu dáš šanci. Pokud apriori přistoupíš ke gamepadu jako k něčemu špatnému, tak to prostě nepůjde. Já dnes už hraji raději s gamepadem, je to pro mě pohodlnější.

A nakonec cena. Pokud nemusíš mít všechno hned, tak chvíli počkej a do pár měsíců i novinky spadnou hodně dolů. Pak jsou tu bazarovky, které stojí řádově pár stovek. Jestliže jsi konzoli doposud neměl, bude z čeho vybírat, přestože takový Playstation nabízí více unikátních her než Xbox.
Krabatt
First Blood

Odeslat příspěvekod PD 10. 1. 2018 10:04

Já byl na tom podobně. Léta jsem hrál výhradně na PC, ale to už zastaralo. Chtěl jsem nějakou herní pohybovou platformu, abych tim zabavil neteře když je hlídám. Uvažoval jsem, že počkám až zlevněj Xbox360, jenže stál pořád skoro stejně jako Xbox One. Dost mě znepokojilo, že nabídka pohybových her pro novou platformu znatelně zeslábla. S Xbox One S bez kinect konektoru je to ještě horší.

Nakonec jsem zakotvil u PS4 a VR ve slevě. Využívá kameru i k VR, tak že má značnou konkurenční výhodu. Neteřkám pouštim Just Dance, což je spolehlivě zabaví. Nevýhodou je placenej multiplayer, češtiny ve hrách a gamepad v akčních hrách. Ten kdo je odkojenej myší a klávesnící bude mít problém. Takovej Wolfenstein je pro mě problém, pořádně zamířit gamepadem je stejně náročný jako ovládat jeřáb. Naopak dobře se na tom hrajou adventury a RPG typu Lara nebo Last of us.

Bejt tebou, tak počkám až vaše PC zastaraj a pak koupil PS5 s VR.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 1. 2018 21:11

Lo!Zza píše:Ja opakuju ze je mi jedno kdo to plati, jestli maji vyrobci dotace od Intelu a nVidie, nebo jestli pouzivaji morcata. Ja jako zakaznik proste navic neplatim nic. Tak to proste je a znovu rikam, jestli vis jakym zpusobem ode mne ziskavaji penize tak se rad poucim.

Sony a MS maji uzavrenou platformu a monopol, a tak si muzou delat co se jim chce. Zavedou poplatky za MP, hraci sice budou remcat ale stejne nakonec zaplati protoze jim nic jinyho nezbyde a "prece si nekoupili novy COD kvuli singlu" nebo nedejboze budou hrat na PC... PC je otevrena platforma a kdyby tohle zkusili tam tak hraci rychle prejdou na ke konkurenci, popripade vyroste spousta piratskych serveru. Udrzba serveru totiz asi bude levnejsi nez kdyby ztratili x-milionu v prodanych kopii.

A Nintendo jde stejnou cestou. :grr:

IMHO je vyhodnejsi si pronajmout server v cloudu. Zalezi taky co hrajes, Minecraft by mel utahnout prumerny server ne? Spis nez to tak problem by byl v pripojeni k internetu.

Ty to platíš v té hře, že jo. Kdyby neexistoval MP, tak by stála třeba polovinu. Nevím, kolik jsou náklady vzhledem k prodejům.

Právě Sony a MS to mají super. Prostě herní platforma a placení MP je dobrá cesta. Jen nechápu, proč tam dávají ty hry zdarma, to mi přijde jako *****.

Nintendo snad pochopí, co je budoucnost a zavede pořádné poplatky :D Pak už by měli i na servery a nemusel by jejich online být jako ze 17. století.

Nevím, ten BF server je strašně drahý a když jsem to poprvé viděl, tak jsem myslel, že je to vtip. Prodávají 30 Hz servery za strašný prachy, přitom 30 nikdo nechce. MC byl v pohodě, jsem to měl na nějakém starším PC. Připojení je dnes luxusní, ale nějaké datacentrum bude rychlostí jinde pro více (30+) uživatelů.

-- 10. 1. 2018 21:14 --

Tak 30 Hz server bez TS na rok stojí krásných 446.28 €.

Ideální na takové to domácí paření s kámoši :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PD 11. 1. 2018 11:29

Podle mě peníze za MP nejde vůbec na provoz serverů, ty si financuje každej provozovatel her sám z ceny hry a mikrotransakcema. Peníze z MP jdou na výrobu herních konzolí, která je silně dotovaná MS a Sony.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 11. 1. 2018 15:24

tdjohn - Novinka na PC stoji v prumeru £30 a ma MP zdarma, novinka na konzoli stoji £50 a musis za MP platit. Takze vidis, kdo se nechava takhle oskubavat. Az bude Sony prodavat novinky za £20 a chtit £10 za MP, tak se muzeme bavit jinak.

Je prece uplne jedno co vsechno vyvojar z plne ceny hry plati. At jde 10% na vyplaty, 20% na MP, 40% do kapsy manazerum a 30% na charitu. Mne tohle absolutne nezajima. Zajima mne vysledna cena kterou musim vysolit abych si a) poridil hru; b) hral online.

To ze by byla hra bez MP levnejsi je blbost. Spousta her je SP only a stoji uplne stejne.

Tak pocitej ze vetsinou by se na to lidi co chteji hrat slozili. Takze jestli mas 10 lidi, tak 40 ecek za rok neni vubec spatne, na to, ze se o to prakticky nemusis starat. I kdybys mel ten server doma uz postaveny tak bys stejne mel naklady za elektrinu a internet, ktere by staly zhruba stejne (pokud bude pusteny 24/7).
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 11. 1. 2018 16:39

Marceli - Ten dotaz je takový moc rozvětvený, těžko reagovat na všechno...

1) Kinect končí, stávající hry ale můžeš hrát donekonečna. Jsou to většinou nenáročné oddychovky kvůli kterým není třeba kupovat X one X. Pokud chceš "párty" platformu na Dance hry, párty hry, klidně vem X360 nebo XO a dej ho k TV. Na čas si užijí všichni. Já nedávno k PC pořídil Wii ovladače, a děcka skáčou jako divé.

2) Pokud máš 3 herní PC, je hloupost to shrnout se stolu a začít kupovat znovu...

3) Kinect k PC možná připojíš, ale mnohem víc bys měl řešit jak na tom rozjedeš hry pro Kinect. Řekl bych že nerozjedeš.

4) Xbox ONE má skutečně výkon jako i7 + VEGA nebo GTX1070. Ramky je taky dost, v konzoli je jiný management, - ostatně i v PC (až na jednu hru) stačí i 8GB.

5) Gamepad ano, hraju již několik let průběžně Gran Turismo, ale na 3D akce to bude víc o zvyku.
Jsem 20let "klávesista". Na druhou stranu,Pár večerů jsem strávil i s Metroid Prime3 a to 3D akce s opravdu silně rozdílným ovládáním. Jde to.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 1. 2018 14:03

Lo!Zza píše:tdjohn - Novinka na PC stoji v prumeru £30 a ma MP zdarma, novinka na konzoli stoji £50 a musis za MP platit. Takze vidis, kdo se nechava takhle oskubavat. Az bude Sony prodavat novinky za £20 a chtit £10 za MP, tak se muzeme bavit jinak.

Je prece uplne jedno co vsechno vyvojar z plne ceny hry plati. At jde 10% na vyplaty, 20% na MP, 40% do kapsy manazerum a 30% na charitu. Mne tohle absolutne nezajima. Zajima mne vysledna cena kterou musim vysolit abych si a) poridil hru; b) hral online.

To ze by byla hra bez MP levnejsi je blbost. Spousta her je SP only a stoji uplne stejne.

Tak pocitej ze vetsinou by se na to lidi co chteji hrat slozili. Takze jestli mas 10 lidi, tak 40 ecek za rok neni vubec spatne, na to, ze se o to prakticky nemusis starat. I kdybys mel ten server doma uz postaveny tak bys stejne mel naklady za elektrinu a internet, ktere by staly zhruba stejne (pokud bude pusteny 24/7).

Prostě někdo to zaplatit musí, takže pokud nehraješ MP, tak to platíš. Ale jak píšeš, záleží na tom, jak je to schované. Protože jsou to blbci a dělají to pro blbce, tak kdo ví, jak to mají. To jsem dnes narazil na:
https://konzolista.tiscali.cz/articles/ ... souva-lfw9

A to si pak člověk říká, co za retardy tam musí dělat. Roční MP je od zaří zdražené. Hra je exkluzivní Sony a oni ti budou říkat, že vypnou servery po roce? Přitom PS4 se prodává jako nic před tím, tak můžou být rádi a klidně to platit.

Je to bordel, ale MP prostě v ceně je, pokud není zvlášť. Což by konzole mohly zařídit. Cena na konzolích je automaticky vyšší, protože si platíš tu kvalitu, že můžeš hrát na luxusních strojích.

-- 12. 1. 2018 14:05 --

Jinak ten server má být samozřejmě zdarma, protože si platím MP, že jo. Hraju jen na "privátních" server a nikdy mě nenapadlo, že za ně někdo platí. Je to *****. Jasně, pokud tam můžeš mít cheaty a další vychytávky, tak proč ne. Tohle jsou normální servery, který ani nepoznáš od ostatních.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 12. 1. 2018 19:13

tdjohn píše: Což by konzole mohly zařídit. Cena na konzolích je automaticky vyšší, protože si platíš tu kvalitu, že můžeš hrát na luxusních strojích.


No, nebudu se opakovat.
Obrázek

To oznameni dava smysl. Proc by topili penize v necem co nikdo nehraje? Je logicke skrtnout financovani propadaku a prenest je nekam jinam, na jinou hru ktera se porad hraje.

To ze platis poplatky jeste neznamena, ze mas automaticky pravo na privatni servery. Jestli po tobe Sony bude chtit 60€ za PSN+ a bude ti nabizet sluzbu ktera stoji 400€, tak by je to vyslo dost draho, nemyslis? Navic jsou to 2 uplne jine sluzby. Asi jako kdyby sis koupil listek na autobus a pak si stezoval, ze pro tebe neprijel soukromy sofer...
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 1. 2018 20:19

Platím MP, tak si platím všechny hry a pokud to Sony nerespektuje, tak tím říká, že poplatky sežere a udělá z nich prémie pro ty retardy. A nebo ať mi dá seznam, co za hry v těch penězích jsou.

Pokud umíš číst, tak vidíš, že ty servery jsou normální jako oficiální. Oficiální jsou v ceně a ty stejné, jen s adminem, ne? To je nesmysl. Pokud chceš fakt jen super server pro sebe a kámoše, tak proč ne. Ale já byl zvyklý na PC dělat vzdálené servery pro všechny a nikdy s tím problém nebyl. To mi jako schází. Určitě šel server pustit u sebe, to bylo vždy, když jsi byl host, ale myslím, že některé hry to měly, že se prostě zapnul server i pro tebe. Vlastně na PS3 byly hry, které umožňovaly dělat local server. Dnes už to moc není. Můj server na mé konzoli a mým připojením. To by šlo, ne? :D Ne, EA ti ho totiž chce prodat!
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 15. 1. 2018 15:44

Tak jim ten MP neplat. Tobe jeste nedoslo ze mas na vyber?

Ja nevim jestli je to tak tezke pochopit... Jestli si pronajmes privatni vzdaleny server tak se o nej nekdo musi starat a logicky za to bude chtit zaplaceno. Lokalni server na konzoli asi mit muzes, ale pochybuju ze by to konzole utahly. Dev team ti urcite nebude pracovat 3 roky na hre a pak jeste rok na ladeni serverove aplikace tak by to na tom jelo. Doba vyvoje se promitne do ceny/kvality a penize se utopi v necem co vyuzije zlomek lidi.

Ale co ja si placam jatra. Na PC nic z toho resit nemusis. ;)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků