Nefunkční upscaling rozlišení - malé rozlišení v černém ráme

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod mimonaut 28. 2. 2015 19:48

Ahoj ve spolek.
Posledních pár dní (možná po nějaké aktualizaci) mi začal zlobit upscaling rozlišení.
Uvedu modelovou situaci:
Mám NB s FullHD displejem, ale grafická karta (740M) mi hry ve fullHD plynule neutáhne, takže ve hrách používám rozlišení nižší - typicky 1366*768 nebo 1600*900.
Na 15" je to v pohodě, hry jedou po stažení detailů a rozlišení krásně plynule a ještě mám zadarmo "antialiasing" :-)
Problém ale je, že posledních pár spuštění se mi hry neroztáhnou při fullscreen na celou obrazovku, ale jedou v "letterboxu" - uprostřed je malý obraz 1:1 a okolo černé pruhy.

Poradí někdo, kde ten upscaling zase zapnu? U jedné hry pomohlo stáhnout optimalizované nastavení z geforce experience (které jsem si pak opět přenastavil k obrazu svému), bohužel, v databázi geforce experience spousta her není, takže třeba u Sherlocka Holmese mám smůlu..

Ovladače jsem přeinstaloval na čisto, nepomohlo.. :(
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
First Blood

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 1. 3. 2015 09:59

Tohle se rozhodne nastavuje v panelech graficke karty. Hledej
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimonaut 1. 3. 2015 14:02

bohužel, v nVidia panelu to na notebooku nemám. Je tam pouze kvalita, physx a pak podrobné nastavenéí kvality pro jednotlivé programy. ta položka menu s monitory, kde se to dalo nastavit v posledních verzích ovladačů na NB není..
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 3. 2015 08:03

Ale máš, je to v "Přizpůsobení velikosti a pozice plochy".
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimonaut 3. 3. 2015 09:42

no tak tahle nabídka tam právě není. už jsem vygoogil, že je to díky optimus technologii a že to škálování jde kontrolovat přes intel grafiku, nicméně to nefunguje automaticky, takže je po spuštění hry nutné se přepnout do nastavení intel grafiky (i když hra jede na nVidii) a tam to roztažení povolit. Pokaždé.
Navíc se tím shodí rozlišení i pro desktop, takže po návratu ze hry je potřeba ho znovu nastavit.
Vlastně je to podobné, jako kdybych před spuštěním hry shodil rozlišení. Nicméně to nefunguje, když shodím rozlišení na desktopu, hra se spustí ve fullHD, ale v letterboxu uprostřed s černým rámečkem :-)
Je to pakárna, ale alespoň nějaké řešení existuje.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
First Blood


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků