Prodej originální krabicové hry - dotaz

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Danny02 3. 12. 2014 22:08

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, dá se normálně prodat hra, kterou jsem zakoupil klasicky v obchodně, mám k ní originální DVD a CD-Key. Hru je pak třeba aktivovat přes STEAM. Tu hru jsem odinstaloval a všechen obsah také. Hru jsem dohrál, ale už mě nebaví, proto se ptám a chtěl bych ji prodat někomu jinému. Děkuji za odpověď
TV: Philips 55OLED706, Soundbar: JBL Bar 500, Mobil: Samsung Galaxy S24 256GB Cobalt Violet
Danny02
First Blood

Odeslat příspěvekod .soul 3. 12. 2014 22:11

Ten kod vicekrat fungovat nebude, takze ne... leda nejakemu sberateli, ktery hru koupil primo na steamu a chtel by originalni krabicku...
.soul
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danny02 3. 12. 2014 22:17

Tak to je bordel. Co má člověk s tou hrou pak dělat, když ho už nebaví :-( A co to předat i s účtem na STEAM? Vím, že to není legálně, ale mám tam jenom tu jednu hru.
TV: Philips 55OLED706, Soundbar: JBL Bar 500, Mobil: Samsung Galaxy S24 256GB Cobalt Violet
Danny02
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 12. 2014 22:49

To udělat můžeš, ale Steam účet se zase váže k nějakýmu e-mailu, ne? A toho se asi nevzdáš.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod One_Z 4. 12. 2014 11:05

Jen jedna otázka, proč si myslíš že tam je aktivace přes STEAM?
Při kombinaci CD-key pro DVD a ještě aktivace přes STEAM.
...
..
.
Právě kvůli ztížení/ zabránění odprodeje.
One_Z
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mrak 4. 12. 2014 13:05

Mail lze změnit na ten kupujícího. Není to ideál, proti podmínkám, ale jde to. Změnit mail, heslo atd. Aby si ho pak kupující změnil, na co potřebuje.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 12. 2014 17:47

Že nejsou prodávat hry koupené na Steamu, ok... ale že koupíš krabicovku a ta pak nejde prodat, protože se naváže na Steam, to je prostě čuňárna. Je vůbec na krabici napsáno, že ji pak nejde prodat?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 12. 2014 20:09

Na krabici je napsáno, že vyžaduje Steam a souhlas s licenčními podmínkami Steamu. A tam to zcela jistě je :) Jenže nikdo nečte ani ten nápis na krabičce ani ty licenční podmínky.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 12. 2014 07:57

Licenční podmínky Steamu pak musí být na krabici. Jinak je to podle mě normálni klamání spotřebitele.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 5. 12. 2014 08:09

Není, jinak by se to už řešilo - na podmínky steamu je na krabici normálně odkaz.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 12. 2014 09:28

Z hlediska právního možná není (i když i to je divný, to je jako kdyby na potravinách nebylo složení, jen odkaz), z hlediska lidskýho je.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 5. 12. 2014 14:56

Vítejte v digitalni době, kde nikdo nic nevlastni, a koupi hry v krabici ve chvili kdy ji aktivujete snizite cenu na 0:)

nemá smysl se rozčilovat, ja jen cekam kdy se stane nejaky obrovsky pruser třeba na Steamu, a diky nemu třeba tisice lidi prijdou o hry nebo něco podobného, aby se s timhle neradem konecne zaclo něco delat.
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 12. 2014 15:52

Sasakr: Licenční Steamu si můžeš přečíst na netu kdykoliv před tím, než tu krabici vůbec rozbalíš. Pokud s nimi nesouhlasíš, nerozbalenou hru můžeš vrátit. Nevím, co bys chtěl víc. Kdyby měly být licenční podmínky na krabici, musela by mít dva metry.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 5. 12. 2014 17:35

A stejne by je nikdo necetl...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 12. 2014 20:52

No právě :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků