Výchozí operační systém Windows 7 místo Windows

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod valda84 16. 8. 2018 15:42

Zdravím,
začali mi při startu zamrzat Windows 10. Po restartu se objeví chyba 0xc00000f. Po odklepnutí se mi ale zobrazí nabídka patřící do Windows 7 (nouzový režim, atd.) Když vyberu nouzový režim, počítač se spustí do nouzového režimu Windows 10.
Když chci změnit výchozí operační systém v MSCONFIG, zobrazí se mi tam možnost pouze Windows 7. V PC ale běží Windows 10.

Poradí někdo jak tohle vyřešit? Nebo je jediné řešení čistá instalace?

Díky
valda84
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 16. 8. 2018 15:58

Po nabehnutí do núdzového režimu vykonajte kontrolu disku C: (scandisk).
Potom z príkazového riadku správcu spustite príkaz sfc /scannow
Nakoniec reštartujte počítač.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 8. 2018 17:01

Nesmyslný začátečnický postup instalace W10:
admin zapomněl vyčistit systémový SSD.
Co s tím?
Přesný postup je ve FAQ:
https://guide.mople71.cz/cs/wnt/w10install.php
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod valda84 16. 8. 2018 19:26

Nejednalo se o čistou instalaci, ale upgrade z Win 7. Dva roky to běželo bez problému :)
valda84
Junior

Odeslat příspěvekod SigmaError 16. 8. 2018 22:25

Moje zkušenost s upgradem Windows 7 na Windows 10 byla otřesná. Všude zkušenosti jak je ten systém boží super extra cool a upgrade je naprosto v pořádku. Tak jsem se tedy po pozitivních ohlasech rozhodl, že jsem líný a šel do toho. No po týdnu to začalo vykazovat známky ne zrovna stabilního OS. Takže to šlo na reinstalaci a mám teď už od tý doby klid.
Upgrade systému je prostě prasečina a nikdo mě nepřesvědčí o opaku.

TL;DR
Vykašlete se na nějaký lepení po upgrade OS ať to běželo jak chtělo. Udělejte si odpoledne na reinstalaci a máte klid. Že ji nechcete a nemáte v plánu řešit? Tak jděte do MacOS. Jedno odpoledne za funkční systém na klidně x let se vyplatí nebo ne?
SigmaError
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin0 17. 8. 2018 00:26

Možná OT:

Jedná se o kumulativní update na 17134.228, který to rozhašil? (KB 4343909)
Zafrin0
Junior

Odeslat příspěvekod valda84 17. 8. 2018 04:06

jedná se o PC od zákazníka. Čistou instalaci jsem mu navrhl hned jako první, ale brání se tomu jak může :-)

Nakonec jsem zkusil tohle: https://www.youtube.com/watch?v=8I3xQLK4dr0 Pak už se mi podařilo dostat do opravného prostředí Win10 (v MSCONFIG už byly Win10). Tam jsem obnovil systém na dřívější bod v čase a poté znova nainstaloval všechny aktualizace a už to funguje..zatím :-D
valda84
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků