Digitálně podepsaný ovladač

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cyphill 28. 10. 2017 17:42

Ahoj,
mám DAC FiiO X3 a výrobce dodává pouze ovladače, které mají problémy s ověřením digitálního podpisu.

Problém je následující:
S restartem zakážu vynucování ověření podpisu ovladače, nainstaluju ovladač, zařízení je spuštěno a funguje, hurá.
Ale po dalším, běžném restartu, už mám smůlu, zařízení se už nespustí a správa zařízení píše toto:
"Systému Windows se nepodařilo ověřit digitální podpis ovladačů vyžadovaných pro toto zařízení. Při předchozí změně hardwaru nebo softwaru mohl být nainstalován soubor, který je nesprávně podepsán, je poškozený nebo se může jednat o škodlivý software z neznámého zdroje. (Kód 52)"

Zkoušel jsem i tento příkaz, který doporučuje sám výrobce, ale nemá to na nic vliv.
"bcdedit.exe -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS"
cyphill
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 10. 2017 18:39

A kam jsi ten příkaz napsal? Do konzoly (cmd)? Napsal jsi ho tam bez těch uvozovek?

Co konzola vypsala po odentrování příkazu?

cmd musíš spustit "jako správce" - udělal jsi to tak?

Můžeš zkusit ještě příkaz
bcdedit.exe /set NOINTEGRITYCHECKS ON
opět do CMD konzoly spuštěné "jako správce".
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cyphill 29. 10. 2017 02:23

Samozřejmě, že bez uvozovek a cmd jako správce. Obojí vím. Nepotřebuju natrvalo vypínat ochranu před nepodepsanými ovladači. Rád bych, kdyby to normálně běželo. Jen nerozumím tomu, proč opakovaně ověřuje podpis přestože instalace proběhla úspěšně. Mám nový notebook, na starém, taky s Win10 (nejsem si jist plnou aktuálností systému), problém po instalaci nebyl.
cyphill
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 10. 2017 08:51

Trošku jsem zagooglil a co čtu na internetu, od Windows10 update říjen 2016 to prý blokuje secureboot, vypisuje to prý Error (nejspíš někde v eventech): "an error value has occurred setting the element data. The value is protected by Secure boot policy and cannot be modified or deleted", takže pokud máš na tom laptopu, kde to funguje a "nejseš si jistý aktuálností", rok starou verzi W10, záhada vyřešena.

Pokud tam máš novější aktualizaci Windows, na starém laptopu taky možná není Secureboot, tak mě napadá, jestli by třeba pomohlo vypnutí securebootu v UEFI na tom novém laptopu.

https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 51d2a2a2eb
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cyphill 29. 10. 2017 19:07

Pomohlo! Vypnul jsem Secure boot a DAC už se zase hlásí a funguje. Díky moc.
cyphill
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků