Hra "Bitva o pevnost"

Diskuze o deskových hrách

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Tony M. 3. 1. 2019 21:34

Představím svoji druhou hru, které jsem autorem. Vychází z hry z mého dětství, kdy jsem ji dostal. V základu šlo o hru bez kostek, hrála se jako šachy, tedy s volným pohybem po hracím poli podle pravidel. Původní hra obsahovala hrací plán, kde byla na každé straně v půdorysu nakreslena pevnost. Tu pak doplňovala hradba vytvořená s kostek. Uprostřed pevnosti byl hlavní bod, na který se měl dostat protihráč jednou figurkou. Druhý hráč měl ve své pevnosti shodný bod. Každý z nich měl k dispozici pravděpodobně osm figurek bojovníků. Při hře hráči pohybovali vojáky o libovolný počet políček. Při překonávání hradeb se musel hráč dostat pod hradbu, dalším pohybem se dostat na hradbu a dalším pohybem pak dolů do pevnosti. Protihráč mu to ztěžoval svojí taktikou. To jsou zhruba pravidla, jak si je pamatuji (50 let zpět).
Já jsem si jmenovanou hru přizpůsobil a rozšířil.

hra219.jpg

hra223.jpg

Omlouvám se, chtěl jsem přidat pár obrázků a po odeslání zprávy se popisky proházely, doplním to později. Musel jsem vše vymazat.

-- 5. 1. 2019 06:54 --

Je nezvyklé, že nemohu opravit příspěvek z předešlého dne.

Pokračujeme v představování nové hry.
hra216.JPG
Obrázek ze hry.

hra217.JPG
Obrázek ze hry.

hra218.jpg

hra220.jpg

hra221.jpg

hra222.jpg

hra219.jpg

hra223.jpg

Pokračování příště.

-- 5. 1. 2019 07:04 --

Omlouvám se, ale nechápu systém ukládání obrázků. Do prvního příspěvku se nemohu dostat a po odeslání druhého se mi obrázky z prvního příspěvku uloží až za druhý příspěvek. Pokud to takto půjde, žádám moderátora, aby toto téma vymazal a já to zkusím znovu. Děkuji.

-- 5. 1. 2019 14:07 --

Přikládám zbytek fotek.
hra217.JPG
Obrázek ze hry.

hra218.jpg

hra220.jpg

hra221.jpg

hra222.jpg

hra219.jpg

hra223.jpg

Pokračování příště. Pokud by byl zájem o nějaký detail, napište. Doložím ještě pravidla.

-- 16. 1. 2019 21:13 --

Přidávám pravidla hry.
hra218.jpg

hra220.jpg

hra221.jpg

hra222.jpg

hra219.jpg

hra223.jpg

Pokud bych dostal dobrou nabídku, je možné hru (hry) koupit. Je totiž součástí hry "Seržante sorry". Hrací plán je uložen na druhé straně této hry. Více v tématu Hra "Člověče nezlob se" trochu jinak (pod tímto tématem)

-- 16. 1. 2019 21:19 --

MŮŽE MI NĚKDO VYSVĚTLIT SYSTÉM UKLÁDÁNÍ OBRÁZKŮ, PROČ SE MI OBRÁZKY OPAKUJÍ A PŘESOUVAJÍ DO PRVNÍHO PŘÍSPĚVKU A PROČ NELZE TOTO OPRAVIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PROSÍM ADMINA ČI MODERÁTORA, ABY TOTO TÉMA SMAZAL, JÁ TO ZKUSÍM ZNOVU. DĚKUJI.
Přílohy
hra215.JPG
Obrázek ze hry.
hra214.JPG
Obrázek ze hry.
hra213.JPG
Pohled na celý hrací plán, tentokrát s figurkami.
hra212.JPG
Pohled na celý hrací plán, zatím bez figurek.
hra211.JPG
Ještě jeden pohled na jednu z pevností při zahájení hry.
hra210.JPG
Druhá jednotka připravená k zahájení hry.
hra209.JPG
Figurky vojáků na místě při zahájení hry, první jednotka.
hra208.JPG
Druhá pevnost postavená na herním plánu.
hra207.JPG
První pevnost postavená na herním plánu.
hra206.JPG
Díly druhé pevnosti.
hra205.JPG
Díly první pevnosti.
hra204.JPG
Druhá bojová jednotka, složení je shodné.
hra203.JPG
První z bojových jednotek, obsahuje jednoho velitele, osm střelců, jednoho výsadkáře, tři potápěče a jednoho psa.
hra134.JPG
Hrací pole s pravidly, ty doložím nakonec.
hra132.JPG
Hrací pole bez figurek a pevností.
Tony M.
First Blood

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor