Co vy a deskové hry?

Diskuze o deskových hrách

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 14. 8. 2010 17:49

Vzhledem k tomu, že jsme na Doupě.cz začali trochu víc recenzovat deskové hry, rádi bychom znali váš názor na tento typ her. Hrajete výhradně jen na PC, nebo si občas sednete s přáteli ke stolu obloženému občerstvením, oprášíte krabici a pustíte se do nějaké té deskovky? Pokud ano, jaké jsou vaše nejoblíbenější?
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod N.Marko 14. 8. 2010 18:03

šachy, ale protože nemám moc přátel co by věděli jak táhnout koněm a protože sám v nich moc neexceluji, tak hraji na konzlích.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Sasakr 14. 8. 2010 18:16

Hrávali jsme šachy, dnes už mě nějak nelákají. A víceméně se žádné deskové hře nebráním, ale snad už příště dodržím zásadu: "nehraj nic s kostkou", protože to vždycky skončí tak, že jsem maximálně nas****j.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod mirdasl 14. 8. 2010 20:06

Je to pěkný...máš známé co hrajou deskovky?..
Hledal sem cosik ohledně těch her http://www.svet-her.cz/
Jako věci pěkný no..aj bych zahrál.Co hraju občas jsou Monopoly
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Rampage

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 14. 8. 2010 20:20

Člověče, nezlob se. Ale už je to dávno. Klidně bych si to zahrál online, ve čtyřech lidech, ale žádné virtuální házení kostkou, hezky skutečnou s web kamerou.
oneill_sx1
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 16. 8. 2010 11:49

To máš těžký Erte, nejsou Lidi, i když u Anděla je PALUBA v Lidický, jsou ale prázdniny, že...problema ,,Prágl,,. STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod bohemka 16. 8. 2010 22:00

já si občas zahraju s rodinou... člověče, šachy, scrabble nebo activity... a samozřejmě karetní hry... baví mě to... :)
Cože ?!? no tak to je fascinující...
It´s gonna be legen.... wait for it...... dary -> legendary...
Hypotetical high five...................................... NICE!!
bohemka
Rampage

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 17. 8. 2010 00:12

Určitě monopoly, to je návyková záležitost stejně jako kdysi dostihy
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mtmccox2 17. 8. 2010 01:34

Monopoly, Bang, Carcassone i Activity jsem párkrát hrál.
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 21. 8. 2010 21:22

Když neberu klasiky jako Člověče, Dostihy atp, tak třeba Fantom staré prahy (výborná nedoceněná věc), Lovci pokladů, Putování po vlasti, z novějších Mechwarrior, Česko, Carcassonne, FlaOut...
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 21. 8. 2010 21:36

Dostihy jsou no. 1.

A pak jsem hraval s bratrancem takovou blbost s egyptanama...Ramses nebo tak nejak..
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod lama 123 21. 8. 2010 21:59

Tak ja si obcas s kamosema sednu u pivka a particky pokeru :) a nebo si zaparime Doom the Board Game a to ma teprve grady :twisted:
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 22. 8. 2010 19:51

Dneska jsem ve sklepě u našich objevil parádní, ikdyž jednoduchou věc: "Vykopali jsme válečnou sekeru".
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod .soul 22. 8. 2010 21:13

Za sebe můžu doporučit Osadníky z Katanu.
Občas oprášíme Dostihy/monopoly a s 5 letou Člověče nezlob se.
S6 Edge+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita

The only thing that saves us from the bureaucracy is its inefficiency. -Eugene J McCarthy
.soul
Rampage

Odeslat příspěvekod David Sláma 23. 8. 2010 00:13

jezek píše:tak třeba Fantom staré prahy (výborná nedoceněná věc)

No ty jo, to jsem kdysi hrával, to byla dobrá věc - stálo by možná za to najít to a někam vzít. Jinak osobně deskovky moc nestíhám, ale líbí se mi Carcassonne, hodně mě zaujal Pandemic a správný úlet je s Age of Empires (když člověk zvolí správnou taktiku :twisted: ).
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jezek 23. 8. 2010 07:39

Fantom vyšel znovu, ale asi se moc nechytil, je přece jenom trochu víc o uvažování. Jinak já ho u našich pořád mám.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Ghormoon 26. 8. 2010 08:12

Fantoma jsme kdysi davno meli (tak odhadem 10+ let zpatky) a kdyz jsme ho pred par lety hledali, tak uz se nenasel :(
Cas neexistuje, ale plyne doprava ...
Ghormoon
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 26. 8. 2010 13:19

Tohoto tématu jsem si ani nevšiml-hanba mi!
Tedy šachy. Do dvaceti lehce závodně, pak 15 let pauza a teď jen vyklusávám s Fritzem a ChessMasterem. Občas Fritz online s bývalou Soviet Union. A to proto, že tam mne nikdo nezná, neudělám si ostudu doma a tamější holčiny mi skorem vždy natrhnou zadeček. Ale to mi neva, bo se vymlouvám, že gentlemoun ženu musí nechat vyhrát ;) Krom toho prohrát s rusky mluvícím člověkem není ostuda bo oni se rodí s šachovnicí přilepenou hned vedle pupeční šňůry...
Dr.Watson
Killing Spree

Odeslat příspěvekod papucek 2. 9. 2010 06:36

Hraju obcas Marsala a Spiona,docela dobra strategicka hra a pak samozrejme Dostihy :-)
Ted parim:
papucek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Chemist 2. 10. 2010 10:34

Za svůj život jsem hrál ČTYŘIKRÁT Dostihy a NIKDY jsem nevyhrál. Totéž Monopoly.
Občas jsme hrávali Carcassone a Osadníky z Katanu, s řadou těch rozšíření vyrostla i míra zábavy.

Ale rozhodně doporučuju Quoridor, stojí nějak pět stovek a je to brutální psina!
Je to snad první hra, co jsem hrál - kromě šachu -, kde je eliminovaná náhoda a štěstí na minimum, všechno je to jen o hráčích samotných.

P.S. Taktéž zastávám zásadu, že s kostkama už nic nehraju...
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 2. 10. 2010 23:17

Ahojky Šemíku, holt musíš mít kostky lepší než maj ty/Ti druzí, že...Ozvi se díky, pokecáme, Tak i tak. Dal bych si Doupě sakriš. STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 20. 1. 2011 00:04

Občas hraju ještě nějaké ty komunistické hry, Dostihy, Soudruhu nezlob se, kamionem po evrope :D
Red Wii,GC,GameBoy Advance SP Brighter,PSP.

dr.Míša " jsi přeci na doupěti, místo těch největších herních kruťáků široko daleko"
Lloyd.Irving
Dominating

Odeslat příspěvekod lance 7. 2. 2011 01:11

Nehrávam už skoro vôbec, ale na šach sa nechám namotať, kedysi ešte dáma, karty často, potom UNO karty, Investor, Dostihy a sázky a raz sme vytvorili vlastnú deskovku na princípe investora, robili sme to asi 2 týdne, kartičky šetko princíp Investora ale bolo to zaujímavejšie (ovela viac možností : )) a to sme boli ešte deti, krásne spomienky, tú hru som pak hrával nonstop...
lance
First Blood

Odeslat příspěvekod Mrkev8 7. 2. 2011 10:04

Tak jako Člověče je klasika všech klasik! To musí bavit snad každýho! :-) A i když teď jsou miliony novejch her, tak na Člověče, nezlob se fakt nedáme dopustit! Ale jinak mám rád taky Aktivity. Jo a z těch starších ještě samozřejmě dostihy a úplně nej Kamionem po Evropě! :tleskani
Mrkev8
First Blood

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 28. 2. 2011 04:49

Posledni dobou hrajeme dost Arkham Horror. Vsem fandum hororu a H.P lovecrafta doporučuju. Je to kooperativni hra kde cílem hry je uzavřit brány do jinych svetu z kterych lezou lechci či teší potvory a zamezit pristup prastaremu , ktery spí a pri kazde otevrene brane je bliže k probuzeni.
Ma to prvky rpg , roleplay a hutne atmosfery. Pravidla ač jsou obsáhla složita nejsou , jen jich je hodne a každa partie je uplně jina. :)
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage

Odeslat příspěvekod Koumeles 11. 4. 2011 15:12

Tak hledal sem cosi ohledně těch her http://www.chytrehry.cz/ sem tam si něco zahraju. Rád hraju Klasiku jako Osadníky, Carcasssone, Citadelu, poslední dobou se hodně rozmáhaji party hry. Hodne lidi hraje activity, český film. Líbí se mi třeba hra Česko . Lidi se k deskovkám zase vrací. Na kde jake osalvě se neco ted hraje. 8-)
Koumeles
First Blood

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 11. 4. 2011 17:57

koukam, ze sem tu jedinej kdo ma rad deskovy ze zamoři. Nedavno sem si poridil starcraft board game , ale jeste sem se k tomu nedostal.
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

Tomkalhotka
Rampage

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 11. 4. 2011 19:19

TY jsou pekne mastny. Ja koukal po tom WoWkovskym, ale stejne bych to nemel s kym hrat. :D (to uz radsi TCG)

Btw Dostihy a Sazky FTW!!
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 11. 4. 2011 19:26

Jsou no, ale obcas s klukama u nas dame k tomu par piv a vecer aspon nevypada tak stereotipne. Ten sc stal 2 k :-/

Tomkalhotka
Rampage

Odeslat příspěvekod kainis 12. 4. 2011 10:54

Ale nejsi sám Tomkalhotko, taky mám ráda "velké" deskovky. Máme toho doma dost, včetně Arkham Horrou se všemi rozšířeními (krom jediného) i deskový Starcraft s rozšířením. Moje srdcovka je Arkham, ten můžu hrát fakt každý den :-[ Jen je to trošku časově náročný koníček na každodenní hraní ^^ Teď se chystáme pořídit Mansions of Madness, což je kooperativka čerpající z Arkham Horroru, jsou tam i stejné postavy, takže pro fanoušky nutnost :love:
kainis
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 12. 4. 2011 11:50

mansions of madness se me dost libi, ale chtelo by to ofic. cestinu jako u arkhamu , protoze zrovna tyhle hry obsahuji hrozne moc textu a ne kazdej umi dobre anglicky. :)

Tomkalhotka
Rampage

Odeslat příspěvekod kainis 12. 4. 2011 18:50

Problém s angličtinou naštěstí nemáme, ale zrovna u Mansions of Madness by to nemusel být takový problém, stačí jeden zdatnější angličtinář, který bude dělat keepera a zbytek už jazykem vládnout nemusí :-) A zrovna ten počeštěný Arkham není moc dobrý příklad, protože ten překlad se opravdu nepovedl a je tam neskutečná hromada chyb a k tomu v některých krabicích místo českého plánu japonský :D ale jinak je super, že to hru otevřelo dalším hráčům, stojí za to :-)
kainis
Killing Spree

Odeslat příspěvekod mtmccox2 6. 7. 2011 21:25

Znáte někdo Arkham Horror? Co říkáte?
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 7. 7. 2011 16:31

Mam a bavi me to :)

Tomkalhotka
Rampage

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 7. 7. 2011 16:44

Mansions of Madness jsem hrál třikrát a nikdy se týmu nepodařilo vyhrát, ta hra je prostě zlá. :) To už možná raději na podobném principu (GM vs tým) postavený Descent.
Karel Kališ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 16. 7. 2011 12:02

Ahojky Doupáci, jo Stolovky a jim podobné i jinde...než ,,U Stolu,,- v Náture podobě...To mje Zlatej Fond Her a Hraní. Bejvávalo, teď Horko Těžko seženeš někoho na Šachy, aspoň tedá v Práglu, hehe...např na Hry styl Dračí Doupě, pro 4 a více Hráčů, pro mne Tak jedině v Lidické pod Andělem,: Na Palubě, u Davida. Ale Karle,,Zlý a záludný Hry taky nemám RááádD!!!
Kdo si ještě Hraje ,,Stolovky v Praze- Podzim - Zima pomali na Krku, hehe, ať zase neskončím,,Single ,,u Kompa v Jeskyni u Zvonu?! Díky za tenhle,,Koutek,,a za jeho ,,oživení, é vykopání, hej...Díky za Reakci Tuná i na SZ či Majlu...Tož na Podzim se na Vás Těším, přeji Fajnové Léto Všem, Pod Modrou Oblohou. O Hraní ani nemluvím: Kdo si hraje, Nezlobí...
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 26. 7. 2011 11:39

Hrál jste někdo deskovou hru RISK? S přítelkyni jsme si ji včera objednali, ale pak jsme zjistili, že se dá hrát až od třech hráčů, ikdyž někde píšou 2-6. Co je na tom pravdy? Proč by se nedala hrát ve dvou?

-- 26. 7. 2011 11:39 --

Jo a je to ta nová verze http://www.mall.cz/strategicke-hry/hasbro-risk-cz
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rick Deckard 26. 7. 2011 18:21

Kojima-san doesn't have to make Metal Gear any more.
Metal Gear Solid: Yet Another Big Boss Prequel! The possibilities are endless!
Rick Deckard
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 27. 7. 2011 10:24

To vypadá skvěle. Včera jsme si RISK poprvé vyzkoušeli a musím uznat, že je to skvělá hra a všem doporučuji. Jen mi příjde, že pravidla nejsou dost podrobná a mám tam dost nezodpovězených otázek
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod otms 26. 9. 2011 12:34

S kamarády si občas u pivka zahrajeme Bang!, Osadníky, Pandemic, Agricolu atd.

________________________________________________________________________________________________________________________
Simulátor letiště ve hře Skyrama, musíte zkusit!
otms
First Blood

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 30. 1. 2012 13:48

Hráli jste někdo deskovku HOBIT? http://www.mall.cz/rodinne-hry/piatnik-hobit přemýšlím o koupi. A ještě máte někdo zkušenost s touhle karetní hrou resident evil? http://www.deskovehry.com/s-pribehem/55 ... kolem-nich
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ziravka 29. 2. 2012 16:16

my hrajeme hodně deskovky když jsme někde pryč, mimo síť, třeba na horách, na dovče a tak. Standartně s sebou vozíme Mořeplavce a Puerto Rico. Také vozíme často carcassonne (, protože nezabere tolik místa a je to asi nejoblíběnější hra, kterou hrajem... :-))
http://www.sevt.cz/obchod/hry-a-hracky/spolecenske-a-deskove-hry/
ziravka
First Blood

Odeslat příspěvekod padre Pepe 21. 10. 2012 17:28

Kdysi jsem si též vyzkoušel i hry na PC a vzhledem k věku mě to i hodně bralo, ale z osobního přesvědčení jsem se tohoto stylu zřekl. Není nad společenské deskové. Miloval jsem Dostihy a sázky nebo Monopoly. Časem jsem si vymyslel i svou vlastní malou finanční společenskou zábavnou hru pro sebe a úzký okruh přátel. Super chvíle i zábava, tak jsem ji nedávno oprášil, dodal chytlavější název JAK ZPRACHATĚT a zkusíme s ní jít i na trh.
Uvidíme
padre Pepe
First Blood

Odeslat příspěvekod vera12345 17. 12. 2012 14:56

miluju sachy :) odkdy si to tata koupil, stale hrajeme a uplne nas to pohltilo:) na sachypalka.cz maji obrovskej vyber, skvele ceny a servis, odporucim, byli sme spokojeni :)
vera12345
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 12. 2012 17:01

Tak koupil táta nebo plánuješ koupit :-P pauza.zive.cz/viewtopic.php?f=620&t=1182115&p=9225158#p9225158
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod srato 18. 12. 2012 21:25

ja jdu hned po svatcich do tehle
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska ... -1989-623/
myslim, ze v praci a pri chlastani se na ni vyblbneme dosytosti
srato
Killing Spree

Odeslat příspěvekod DevAstor 5. 4. 2013 16:14

Díky všem za tip na Carcassonne, je to vážně moc dobrá hra.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Rampage

Odeslat příspěvekod Ertefol 5. 4. 2013 17:14

Já se teď dost zažral do Dominionu a hodně se mi líbil i poměrně složitý a dlouhý Mageknight
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod Sang Hee 6. 4. 2013 00:22

Já vlastním World of Warcraft a Doom a obě mohu doporučit. Fungují výborně i jen ve dvou hráčích.
Sang Hee
First Blood

Odeslat příspěvekod jezek 24. 10. 2014 12:36

Jinak pro ostraváky, skvěle fungující herna a půjčovna deskovek: http://sluj.eu/
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod tompol 14. 11. 2016 11:12

Sang Hee píše:Já vlastním World of Warcraft a Doom a obě mohu doporučit. Fungují výborně i jen ve dvou hráčích.

O deskové hře word of warcraft slyším poprvé. Četl jsem pouze o klasickém warcraft deskové hře.

Mě baví hodně šachy, bohužel nemám až tolik známých které to baví, takže je hraju spíše online.

Jinak se nejedná moc o deskovou hru ale spíše o karetní, ale dost mě baví bang, který jsem si musel koupit. boužel mám u něj stejný problém jako se šachy - není s kým hrát. Hledal jsem zda jde hrát bang i online. Nějaké zmínky o tom jsem našel, ale buď to bylo placené a nebo to na mě působilo jako fake. Máte někdo nějaký tip jak si zahrát bang online?
tompol
First Blood

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor