Steam OS - konec Windows ?

Rady, tipy, návody atd.

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 11. 2013 16:55

A už je to tady :D
http://doupe.zive.cz/clanek/zname-cenu- ... vemu-xboxu

Konec SteamBoxu se blíží :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 27. 11. 2013 22:12

Proč ? Je to silnější nežli Xbone...
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 11. 2013 22:25

Ale ne o moc...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 29. 11. 2013 00:03

O nejakym konci bych nemluvil, Valve ma dlouhodoby vize, viz Steam, kterej ze zacatku kazdej nenavidel a nedaval smysl, a kde jsou ted.

Za 4-6 let, az to bude radove dal nez dnesni next gen, vsechno bude odladeny, pak to bude mit sanci na uspech.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 11. 2013 00:11

Proč by to nemělo mít šanci na úspěch dnes? Mně se to líbí.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 11. 2013 00:58

Za 4 - 6 let, kdy to bude stát stejně jako next-next-gen konzole a bude to mít stejný výkon... Tak nevím no :)
Valve má obrovskou sílu kapitálu a vlivu na herním trhu, to je to jediný, co jim může pomoct se s tímhle prosadit. Jinak je to Ouya jak vyšitá :)

tdjohn: Ouya se taky spoustě lidem líbila...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 29. 11. 2013 01:43

Co je s Ouya? Pro tech par neznamejch tvurcu, to byl velkolepej uspech. Jako jestli to chces srovnavat s klasickejma konzolema, kde se hrnou miliardy do marketingu a vyvoje, tak jsi hooodne vedle.

Valve je to stejny, ti nemaji nutnou potrebu prodavat steamboxy, jim muze byt celkem jedno jestli to hrajes na PC nebo v obyvaku u televize, pro ne je dulezity nabidnou vhodnou alternativu pro lidi co pred PC sedet nechcou. A verim tomu, ze Valve se to z dlouhodobyho hlediska povede.
Za par let staci rozjet agresivni marketing: online hrani zdarma, AAA hry ve sleve do $5, k tomu lepsi vykon za stejny prachy, rozsirujici aplikace od komunity do steam OS zdarma, pche ...
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 11. 2013 10:25

Co je s Ouya? Nic... Právě že vůbec nic :)

Vhodnou alternativu k čemu? K PC? To těžko s tím výkonem... Ke konzolím? To je lepší si koupit klasickou konzoli.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 29. 11. 2013 11:20

A co, ti navic nabizi konzole? Prepinani televize kinecntem?
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 1. 2014 11:45

A je to tady... 11 mašinek od 500 dolarů nahoru. To by mě zajímalo, kdo si to koupí :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 7. 1. 2014 12:04

Mozna ja :-)

Letos budu nejspis kupovat novej herni stroj, tak si to pak budu porovnavat, s tim co bych si sestavil sam vyhody / nevyhody.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 7. 1. 2014 13:31

i5 + 270X + 8GB RAM + 500GB disk + fajn krabice = 500$

To docela jde. U nas by byla real cena tak 12tis.

Takže výkon i cena srovnatelná s konzolemi a o moc levněji to sám nesestavíš.

Samozřejmě se tohle týče pouze těch základních za 500 babek, ty monstra za 2000 koupí jen pacienti, těch nebude ani procento.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 8. 1. 2014 10:31

Na druhou stranu to berte tak, že u nás to bude 500 euro.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 8. 1. 2014 11:17

No píšu 12tis., pokud to bude citelně víc, tak je to naprd. Vyjde daleko lépe seskládat kisnu v eshopu.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 8. 1. 2014 19:18

Steambox je PC. Konzole je konzole. Když tě to přestane bavit, tak si tam hodíš lepší grafárnu, wokna a jedeš. Když tě přestane bavit konzole, tak ji můžeš jen prodat, protože se hodí jen na hraní. Krom toho nezapomínejme na to že steam os není vázaný na žádný HW a kdo chce, může si postavit super nabušené PC aniž by si musel kupovat dedikovaný - a třeba slabý - stroj.
Dřív jsem říkal že konzole mají výhodu v instatním hraní. (DVD-a hra hned jede)To teď padlo... Hry se musí také instalovat, zmizel WAUU efekt (konzole nejsou silnější nežli PCčko), pouze představují cenově výhodné uživatelské zařízení se stále relativně jednoduchou obsluhou.Pro mne jako geeka je nová generace zklamáním.
Naposledy upravil PoliceCollector dne 8. 1. 2014 19:24, celkově upraveno 1
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků