Steam OS - konec Windows ?

Rady, tipy, návody atd.

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 25. 9. 2013 11:18

Vsak on ma na mysli budouci hry.

Nicmene scenar, ze tu pristi rok budou Steam OS only tituly, je scifi.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 25. 9. 2013 11:31

Ale já mám furt pocit, že Steam OS je pouze ovládací nástroj pro tu krabičku. Stejně jako Já mám ve Smart TV "nějaký" OS který tam dělá ty kraviny s netem, počasím a náhrávám na disk.

A mimochodem se nápadně podobá Linuxu.

Kde jste vzali že přes ten Steam OS budou chodit nějaké hry z PC, nebo nedejbože bude někdo od nuly programovat nové hry jen pro tento "systém"???

A proč si myslíte že ty hry bude počítat ta konzole?? Vždyť pokud by to nebylo výkonem na úrovni nějakých Tabletů (tegra) tak ten "vlastní" HW nikdo nezaplatí !
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2013 11:33

To jsme se do toho jen zamotali :D

Kde se vůbec vzala ta informace, že půjde o OS, který si budeme moct nainstalovat sami kamkoliv nás napadne?

Aha, tady: http://store.steampowered.com/livingroom/SteamOS/

You can play all your Windows and Mac games on your SteamOS machine, too. Just turn on your existing computer and run Steam as you always have - then your SteamOS machine can stream those games over your home network straight to your TV!

Pořád nechápu, proč bych to měl dělat takhle složitě, když si můžu pustit to PC a hrát na něm :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 25. 9. 2013 11:40

Ja to chapu tak, ze si pustis hru na PC v loznici, na kterem jede Steam OS a pak pujdes do obyvaku k televizi k te krabici ktera pojede taky na Steam OS a bude ti tu hru streamovat z PC.

Nejvetsi lakadlo IMHO je, ze Steam OS bude oproti Win zdarma.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2013 11:48

Já to chápu spíš tak, že si pustíš v ložnici PC s Windows, kde běží klient Steamu, ta krabička se Steam OS to pozná a bude schopná streamovat hru z PC na televizi.

Nicméně pořád mi to přijde jako hovadina - když bude někdo v ložnici, koho by hraní rušilo, stejně ho bude rušit hučení zapnutého počítače. A když bude někdo v obýváku, tak před ním přeci nebudu hrát třeba GTAčko - navíc tam bude spíš proto, aby koukal na televizi.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 25. 9. 2013 11:54

Tak budto muzes streamovat hry, z jinyho windows PC, nebo hrat hry na primo co jsou pro linux, na steamu jich je momentalne necelejch 200.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 25. 9. 2013 12:05

SCobra - ono je to jedno, proste potrebujes mit nekde jeste jedno PC na kterem ty hry rozjedes. Prijde mi to podobne Apple TV.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2013 12:14

Pokud bych mohl plnohodnotně sdílet knihovnu her třeba s malým bráchou, pak by to dávalo smysl :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 25. 9. 2013 12:20

Hmm, to je vlastne docela dobra poznamka. Rekneme, ze mas celkem slusne nalapane PC. Bylo by fajn kdybys mohl hrat na PC jednu hru a zaroven na te krabici streamovat hru jinou. (a uplne nejvetsi parada by bylo, kdyby sly obe dve z jednoho Steam uctu)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackomon 25. 9. 2013 12:23

Steam OS moc neverim. Jsem zvedav, jak Newell presvedci ostatni vyvojare, aby programovali nove (nedej boze aby predelavali stare) hry zvlast pro jeho OS. A zrovna ted, kdy vyvijeji na stare i next konzole a nekteri k tomu jeste pro pc. Tohle Sony a MS rychle zapichnou bud tak, ze si zaplati nejaky exkluzivky nebo nejakym nevinnym natlakem. Takze jedina moznost, ktera mi zbyva je SteamBox = zapnuty windows, ze kterych streamovat gamesy do Valve krabicky. A toto reseni mi prijde ponekud nestatsne - bere pc hracum to, na co jsou zvykli - mys a klavesnici a misto toho jim nuti gamepad. Proc by proboha nekdo vymenil mys a klavesnici za gamepad k SteamBoxu, kdyz uz to mohl udelat milionkrat predtim s Nintendem, Sony, MS a jinyma? Navic cekam (je to jen muj odhad), ze SteamBox bude nejake low powered zarizeni a s nutnosti mit zapnuty svuj herni, windowsi stroj pro streamovani, jaksi odpada i tahle vyhoda. Kazdopadne uvidime jak se zachova trh, ktery obvykle kasle na mineni nejakych cechacku :)
Omelette de fromage!
Jackomon
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2013 12:30

Newell je přesvědčí jednoduše - SteamOS bude Linux, Steam je i na Linuxu. Prostě jim ukáže prodeje na Linuxu a řekne, že jestli chtějí prodávat taky tak, budou muset udělat hru i pro Steam OS. Pokud bude mít Steam na Linuxu miliony uživatelů, málo kdo je pošle do háje.

Loizza: Tam by asi bylo v každém případě potřeba, aby ta krabička s výpočty pomáhala. Na provoz dvou her současně myslím ještě nejsou PC úplně připravená :) Hlavně ne těch nových.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackomon 25. 9. 2013 12:35

nj, jenze nejdrive budou muset prijit ty milionove prodeje... ale prodeje ceho? Steam sice bezi na Linuxu, ale killer titulu, ktere te primejou zmenit OS nebo koupit dalsi konzoli, tusim, moc nebude.
Omelette de fromage!
Jackomon
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2013 12:46

Proto umí SteamOS streamovat hry z jiného stroje ;-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackomon 25. 9. 2013 13:07

coz bude vyhoda maximalne pro SteamBox, nedokazu si nekoho predstavit jak streamuje hry z jednoho pc s windows na jine pc se Steam OS
Omelette de fromage!
Jackomon
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SPY 25. 9. 2013 13:13

Jaky milionove prodeje? Steam OS je free tam se nic neprodava. Valve proste ma vizi, ze linux bude budoucnost PC gamingu (viz Gave na LinuxConu pred 10-ti dny - https://www.youtube.com/watch?v=Gzn6E2m3otg ).

Podobne jako kdysi meli vizi, ze budoucnost bude digitalni distrubuce, v dobach kdy vsichni kupovali CD placky.
SPY
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků