Steam OS - konec Windows ?

Rady, tipy, návody atd.

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 9. 2013 14:54

Tak mám pocit že Valve právě podepsalo ortel smrti nad Windows coby herní platformou. Lidi často používali doma Wokna kvůli hrám. Teď když už hry de facto wokna potřebovat nebudou (protože všechny hlavní tituly jsou či zřejmě dříve či později budou na steamu) se podle mého názoru přiblížila doba kdy Windows pomalu ustoupí ze scény. A nedivil bych se kdyby steamizace zrušila i konzole... Jsem zvědav, protože tohle je podle mě zásadní průlom. Sám mám na steamu 40 her. Jediné co tam není jsou některé novější tituly od EA (protože origin) a StarCraft2/Diablo III... Ale jinak... Koupíte si počítač, naboostujete ho na maximum, zadarmo si stáhnete SteamOS X a paříte. Prostě - revoluce.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPY 24. 9. 2013 14:59

Jop, ted uz je asi jasny proc Ballmer odchazi, SteamOS vyrakvi celej MS, tak at to neni na nej :shock:

Windows ted lezi na smertelny posteli, xbox to stejny, misto Excelu bude stacit ctvereckovanej papir. Jo MS ma po srande :lol: o<:)
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 9. 2013 15:09

Na domácích kompech jo, na pracovních stanicích asi ne.
Pokud bude Steam OS X podporovat všechny hry které jsou ke koupení na Steamu tak proč by někdo měl kupovat kvůli hrám drahé Windows ? Nemlich když MS uplaťnuje neférovou politiku k zákazníkům. (Na západě jsou windows drahé, v Číně, kde je obrovská míra pirátství naopak velmi levné.) Je pravda že u "8" MS zkusil levnou politiku také, ale to už dnes neplatí, Windows jsou nyní opět drahé. A i když jste si je koupili, tak je nelze přenést na další počítač. Sám skutečně používám windows jen kvůli hrám, mnohem radši dělám na MacBooku. Pokud bych si kupoval nový počítač, tak si na něj dám Steam OS (pokud bude splněna podmínka uvedená výše) nežli abych investoval několik tisíc korun do W8. (Které mám, ale nesmím je u nového PC použít.)
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 9. 2013 16:25

Co je to zase za chorý blábol, nemá být Steam OS pouze systém pro běh a správu té krabičky? Celý Steam BOX bude fungovat tak, že mimo jiné bude jedna z funkcí Steam kient přes který si pustíš hru WINDOWS hru a budeš ji streamovat z PC do Steamboxu přes domácí LAN.

Prostě HTPC s tím, že ten výkon bude třeba "na hayzlu" a ty budeš mít jen "setobox" s gamepadem a steam klintem.

No opravte mě pokud to nebude nějak takto.



EDIT: NO a celý ten steam OS bude jakýsi upravený linux (proč taky něco jiného), a krabička bude za pár kaček, protože bude vykonávat pouze multimediální operace, případně streamovat ty hry.

A důvod? Proč ne, základním cílem je prodat co nejvíce her přes Steam, a na Steamboxu logicky poběží jen hry koupené tam.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 24. 9. 2013 16:36

V zásadě pro hráče nejzbytečnější věc na světě - hráči už přeci na něčem hrají, tak proč by si měli kupovat takovouhle blbost od Steamu? Uvidíme, jak si s tím poradí casual trh :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 24. 9. 2013 18:20

Hned po precteni nadpisu mi bylo jasne, kdo to napsal :-) Samozrejme, vsechny drzi na Windowsech jenom hry...

A ted oznami, ze si HlL3 zahrajem jenom na Steam OS :D

Ale kdyz uz se takhle cpou do obyvaku, neni jenom otazkou casu, nez zacnou nabizet treba filmy?
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 9. 2013 18:39

Co sem pletete nějaký Steambox ? Tohle má být volně stažitelný systém nezávislý na HW od konkrétního výrobce !!!. Jestli bude i SteamBox se neví, ale Steam OS má být určený pro lidi co chtějí hrát na počítači. Žádný steambox k tomu nemá být potřeba.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabman 24. 9. 2013 18:42

Nenechte se klamat - drtivá většina uživatelů pc hry nehraje a počítač maji na facebook, internet a skype.
cabman
First Blood

Odeslat příspěvekod beat 24. 9. 2013 19:09

cabman: Na to jsou mobily a tablety :-P

Jinak se přidávám k těm, kteří hned podle názvu poznali kdo je autorem :-)
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 9. 2013 19:18

PoliceCollector - Ty jsi vážně fest mimo.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 9. 2013 19:38

Proč ? Já jsem přesvědčen že valná většina DOMÁCÍCH uživatelů má Windows na hry (a navíc z warezu) se podívejte na žive.... Mám Windows 7 Ultimate a nejedou mi hry.... Kolik že to stálo W7 Ultimate ? 14000Kč ? Tak proč ho má každej druhej ?

Ano, pak sou lidé co mají wokna na práci, ale řekl bych že poměr těch co mají woknouše na práci a na zábavu bude více méně yasný. Takhle ti co by chtěli wokna kvůli tomu aby na nich pařili gamesky je nyní nebudou muset mít, protože gamesky jim pojedou na Steam OS. Samozřejmě pokud je nemají ukradené, stejně jako ty wokna. Ale pokud bude někdo chtít herní mašinu, nevarezí ale gry si kupuje, tak si stáhne Steam OS a bude pařit aniž by musel poslat jediný tolar do majkrosoftu.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 24. 9. 2013 20:00

PoliceCollector píše:a navíc z warezu


Myslis ze stahovaci prejdou na system na kterem piratit nejde?

Proc bych si mel do PC nainstalovat OS ktery je POUZE na hry, kdyz mam ted OS na kterem hraju a pouzivam dalsi veci? Ja si z PC dobrovolne konzoli delat nebudu...
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 9. 2013 21:17

Ne že bych souhlasil tadyhle s truhlíkem, ale taky mě nejednou napadlo, že Windows mám vlastně jen kvůli hrám. Ono totiž Ubuntu stačí skoro na vše ostatní. Ale zase Windows jsou komfort. Ať potřebuju cokoliv, software najdu za okamžik, ať se posere cokoliv, radu najdu do minuty. Takže není to tak jednoznačný.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 25. 9. 2013 11:14

Takhle ti co by chtěli wokna kvůli tomu aby na nich pařili gamesky je nyní nebudou muset mít, protože gamesky jim pojedou na Steam OS


Kurwwa jak můžou "gamesky" napsané pro Windows fungovat na nějakém Steam OS? Máš v té hlavě fakt nassrrané?
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2013 11:18

No jo... To mně ale taky nenapadlo :) Proto oni experimentují s tím Linuxem :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků