Mac - Co jede a co ne...

Rady, tipy, návody atd.

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sattero 27. 11. 2009 12:31

Tak, první oficiální téma v novém koutku i pro non-Windows hráče je tady. V tomto tématu by bylo dobré, kdyby se mezi sebou hráči informovali o tom, jaké hry fungují na jaké HW a na jaké detaily... A abych ukázal co myslím, tak začnu.

Red Alert 3:
- MacBook Pro 13" (mid 09) na nativní rozlišení a vše medium jakž takž hratelné. Na low je ale hra výtečně hratelná - 10.6.2.
- iMac 27" s HD4670 - vše na max bez sekání a v nativním rozlišení (zkoušeno na prodejně) - 10.6.2.

Můžete i rozepisovat hlouběji, jaké je zvoleno nastavení grafiky, kolik FPS jste naměřili atd. Není na škodu psát, na jakém systému byla hra zkoušena (u některých her může nastat v nové verzi třeba lehké zvýšení FPS nebo velký propad...).

PS: Není na škodu zkoušet i starší hry a případně pod Wine nebo s různými emulátory. Napište taky jak to jelo a jakou verzi emulátoru/wine či čehokoli jste využili...
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 29. 11. 2009 10:56

Co vím, některé hry vycházely i přímo ve verzi pro MAC - třeba Sim City :-) SC 2000 měla MAC jako primární platformu (proto ten macovský vzhled hry) a byla portována na PC, SNES i další platformy.
SC 2000 - PC verze:
Obrázek
SC 2000 - původní Mac verze:
Obrázek
Prakticky stejné až na to menu nahoře :))

Samozřejmě i čtyřka vyšla přímo na jablíčka :arrow: http://www.amazon.com/SimCity-4-Mac/dp/B00008YGMU Ale Societies už asi ne (ani se nedivím, tu hru dělali Tilted Mill a je to plečka, jak jsem posoudil z dema :-l ).
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 11. 2009 11:13

I hry od Blizzardu mají verzi pro MAC :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 29. 11. 2009 11:18

Cobra: Jistě, je toho víc, jen mě v tu chvíli napadlo právě to SimCity :))
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 29. 11. 2009 12:43

Všechny hry od Blizzardu jsou pro Mac, až na Warcraft 1, myslím... Jinak hry jedou perfektně, jen Warcraft 2 (ani BNE) nejde už nainstalovat. Je ještě pro OS X (Classic) :)
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků