kurcatovium

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

uživatel kurcatovium je:
nejlepší 8 %  19%  [ 8 ]
normální 14 %  33%  [ 14 ]
mě nezajímá 6 %  14%  [ 6 ]
pablb 6 %  14%  [ 6 ]
ostuda fóra 8 %  19%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 42

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 12. 2009 19:32

Zato MacOS bych celkem zkusil :-) Ten mi přijde použitelný :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 9. 12. 2009 19:44

Tak, ač to není zrovna košér, zkus hackintosh :) Případně uteč do prodejny a kup MacMini za 10kKč, cože je super cena :)
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 12. 2009 19:50

Až budu shánět notebook, budou Macky první, na které budu koukat :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 9. 12. 2009 20:40

SCobra píše:Až budu shánět notebook, budou Macky první, na které budu koukat :-)

Ta kjá nevím, nějaké ty Leopardy jsem nikdy nezkoušel ale přijde mi to předražené vůči PC. Jsem taková střední třída, tj. poměr cena/výkon.
Jinak myslím, že pokud člověk nepotřebuje něco extra k práci jako autocad, photoshop, je právě lin ideální. Přijde mi racionální bez zbytečných serepetiček. Mám teď OpenOff. a jsem spokojený ač před lety jsem si bez Office neuměl život představit. Na maily byl TheBat! (je je to špička), teď zjišťuju, že Thunderbird stačí až až... Ale abych nekecal, mám i win ale spíš z pohodlnosti. Hry a převod audia a videa. Takže čistý nejsem ale je to fakt spíš leností bo se mi zatím nechce hledat a zkoušet náhrady do linuxu.
Ale i linux je o pohodlnosti. Ve win jsem asi rok piloval nastavení, programy na údržbu, antivir, zálohování systému (acronis), protože je to potřeba jednou za čas reinstalovat. Tak aby to bylo rychle, s programy a pod. V linuxu tohle neřeším. Nespomaluje, nezasírá se, viry jsou mi zatím u zadečku. Jasně, opatrnost je potřeba. Jediné co mi vadí, že na mobil není pořádný synchronizační program.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 9. 12. 2009 20:42

Tak to má bejt. Já sem naprosto spokojen jak s iPhonem, tak teď s MacBookem a bohužel musím napsat tu otřepanou frázi: "Že já vůl nepřešel na Apple už dávno!"

Zatím sem s žádným strojem nebyl tak spokojenej, jako s Applíky a to sem Woknař a ač je to divné, mám rád Microsoft :D
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 9. 12. 2009 20:46

O předražení... Není až tak výrazné a srovnatelné noťasy jsou buď drahé, stejně drahé (ale u Macu dostaneš OS X jako bonus) anebo jsou levnější, ale zpracování stojí za starou belu...
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 9. 12. 2009 20:49

kurcatovium píše:Případně to jistí "winamp" alias XMMS/Audacious, který teda vedle dám určitě. Winamp byl ve winech a tak to bude taková nenáročná náhrada...

Jj, ten xmms jsem vedle chvíli provozoval. Je to prostě Winamp pro linux.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 12. 2009 20:49

Watson: Jenže Linux se pořád mění, aspoň ty uživatelské distribuce. Každý půlrok je nová verze (někdy i dřív) a není to tak, že by to byl jen upgrade... Nedavno z Ubuntu vyhodili z mě nepochopitelného důvodu Pidgin, distribuce pořád bobtná... Navíc v jedné verzi něco funguje a v další ne (a naopak). Na druhou stranu, když půjdu do Debianu, budu zase blíže neurčenou dobu čekat na další větší upgrade a to taky není ideální.
Navíc nemám rád OpenOffice a poslední dobou ani Firefox :-)

MacOs naopak vypadá, že funguje a že funguje dobře.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 10. 12. 2009 15:56

Scobra: nj, mění, mne to taky štve, ale zase není potřeba přecházet vždy na novou verzi (druhá věc je, že to jeden nevydrží...), to že vyhazují programy (aka Pidgin)-není problém ho nainstalit-lehčí jak hledat svoje programy pro Win.
Si říkám, že i kdybych ho měl jen pro net, ušetří mi půlku starostí (viry), to je ale u Apple stejné.
...a vono se to bude mydlit jako kdysi PC s Amigou ;-)
Ono je také problém, s čím kdo pracuje v práci, ve škole. Pokud není do druhého OS fanda, nemá asi smysl provozovat tam i tam něco jiného.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 12. 2009 16:14

Problém je, že jednou přejít musíš, protože narazíš na problém, který bez toho nevyřešíš nebo je řešení náročnější než samotný přechod...
Jo jo, ty starosti s bezpečností jsou na tom asi nejlepší :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 14. 12. 2009 00:30

Dnes jsem dohrál Mass Effect. Celkem fajn krátká akční sřílečka s pár RPG prvky. Trhák to teda nebyl, ale příběh se mi docela líbil. Bla bla bla... Delší komentář mám třeba na databázi her.

Taky jsem se chvíli vrtal vedle v ubuntu. Zjistil jsem, že Totem je uplně na dvě věci, tak jsem tam hodil VLC, který nemá problém s žádným videem, co jsem tam zkoušel. Tzn zůstává VLC. Chtěl jsem nahodit Audacious a taky jsem to udělal, ale za nic na světě jsem nebyl schopný donutit ho zobrazovat české znaky v playlistu. Font je dobrý, zkoušel jsem nastavit všechny středoevropské kódování a nic. Neustále zobrazuje nesmysly a u každého souboru hlášku "nesprávný UTF8", což není zrovna ideál. Zkusil jsem jestli to není tím, že jsou soubory na NTFS disku. Není. Někde jsem našel návod jak přinutit GTK programy pracovat s českými znaky vytvořením jakéhosi spouštěče s pár parametry. Kupodivu to taky nefungovalo. Fakt už netuším co s tím... Jinak ten program funguje výborně (přehrává jak mp3, tak wav i ogg) a pro rodinu je fajn ( = je to stejný jako winamp).

A to je z dnešních pohádek zlobivého kuřátka všechno.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 14. 12. 2009 10:21

Tak aspoň máme co nového vykládat prďce, to "vykládám, vykládám pohádku..." ji už nebere :D
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 14. 12. 2009 10:32

Zpívej Ježku... Myšce písničky do ouška a že se naní ve Starém Hvozdu, Těškáme...,,Spinkej Princezno malá, spinkej a nech si zdát pohádkový Sen, Spinkej tak čeho by ses bála, Zítra zas příjde...Strejda Den,,...a pozdravuj to doma a to Zdraví a Štěstí, Věčný Mír a Klid, Bílej Den...Marcel od Zvonu.
Promiň Kurča, neudržel jsem se, nastřelenej Střelec na dece, že.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 14. 12. 2009 21:09

Super, tak jsem zkusil CD s Kubuntu 9.10 a instalátor mi nenajde disk. Takže instalace se nekoná. Zkusím stáhnout DVD verzi, ale moc nevěřím, že by v tom byl rozdíl. Teď zrovna jedu v tom live CD a sosám to přes torrent tak uvidím jak to bude spěchat...
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 25. 12. 2009 22:51

Linux se opět odkládá. Hehe, tentokrát za to může rozehraný Oblivion...
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků