Návod na tvorbu Accountů (účtů) na PS3

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 29. 5. 2009 19:35

První věcí která Vás po prvním zapojení PS3 čeká (kromě rychlého formátování HDD a stažení aktualizace) je založení Accountu, neboli česky účtu.

Pár základních věcí- účtů můžete mít kolik chcete, jejich počet není limitovaný. Konzole bere každý účet jako jednotlivého hráče, takže savy z her jsou vázány na konkrétní účet ve kterém jste ho vytvořili- tudíž není problém mít na jedné konzoli třeba dva uživatele (mladší bratr apod.) či tři a hrát stejnou hru- pokud se každý uživatel přihlásí pod svým účtem, savy se nemíchají a nehrozí přepsání. A za třetí, když tu je možnost mít neomezené množství účtů, radím mít jejich počet co možná malí, aby se předešlo eventuelnímu zmatku.

Takže začínáme. Zapněte PS3 (předpokládám že formátování máte už za sebou) a najeďte úplně vlevo na ikonku Create New User. Potvrdit. Zadejte jméno uživatele- toto jméno nebude figurovat v on-line hraní a na STORE, takže je jedno jaké bude a pokud nejste jediný uživatel, pak doporučuji napsat jmenovitě koho se tento Account týká.

Po napsání jména se objeví ikonka uživatele- klikněte na ni, nyní všechno co uděláte jde na vrub onoho accountu. Pokud si chcete ikonku upravit dle vašeho gusta čtěte dál, ostatní mohou přeskočit na další odstavec. Stále na oné ikonce zmáčkněte trojúhelník, vyjedou Vám v pravé liště možnosti- Log Out (odhlášení), Automatic Login (Pokud u této možnosti zvolíte ANO, tak pokaždé když zapnete PS3 se automaticky přihlásíte na tento účet), Delete (smazání účtu a Information- potvrdit, nyní ikonka bliká (to znamená že s ní lze provádět nějaké operace), znovu potvrdit a můžete si vybrat jeden z předpřipravených obrázků, nebo zmáčkněte vpravo a potvrdit- zde si můžete vybrat z vaší vlastní databáze fotografií (pokud jste si ji již naimportovali na HDD. To se dělá buď stažením z internetu (to až v eventuelním příštím návodu) nebo přetáhnutím z nějaké Flash paměti- taky v pokračování). Pokud máte vybráno, tak zde lze ještě měnit jméno účtu (zmáčknout dolů a potvrdit).

Nuže nyní přejdeme k tvorbě vašeho avatara a nicku kterým se budete na venek prezentovat. Ze jména účtu zmáčkněte sedmkrát doprava na logu PSN jednou nahoru a potvrdit. Zde na vás čeká přivítání do světa PSN, můžete zde tvořit nový účet, nebo měnit stávající. Zmáčkněte X na liště s nápisem „Create a New Account (new Users)“. A ještě jednou X. Následně to po Vás bude chtít základní informace- Místo, jazyk, datum narození. Skoro nic z toho není důležité a klidně zadejte falešné údaje (jen pozor aby Vám bylo více než 21 let- některé země mají poněkud restriktivní politiku ohledně přístupu mladistvích k choulostivému materiálu). Co ale důležité je- je místo/země. Pokud zvolíte třeba německo, tak Vás to bude přihlašovat na německé STORE a i ostatním hráčům se budete jevit jako němec. Je důležité se rozmyslet ze které země budete mít primární účet (tedy účet na kterém budete i hrát). Já osobně doporučuji ČR, protože pak můžete platit korunami (= menší problémy s bankami, některé země mají totiž potíže s platbami z českých bank). Zadejte tedy údaje, potvrdit, přečíst si licenční podmínky a zase potvrdit.


Nyní jste vyzváni k zadání E-mailové adresy. Můžete zadat i smyšlenou, ale to nedoporučuji, protože pakliže někde vytrousíte heslo, tak si již nic na daném účtu nekoupíte a oni vám nebudou moci poslat heslo na váš mail. Na každý účet musí být jiná E-Mailová adresa! Důrazně doporučuju si tyto údaje ještě někam napsat, sám jsem takto přišel o Americký účet (kombinace fiktivní mailové adresy a zapomenutého hesla, takže už nikomu nemůžu dát k dispozici hry na něm zakoupené ke sdílení)

Po zadání údajů a potvrzení si vytvoříte nick pod kterým se budete na síti PSN prezentovat- takže vyberte něco zajímavého, pokud jste třeba aktivní na nějakém fóru, pak by nebylo od věci mít stejný, nebo podobný nick jako na něm kvůli snadnější identifikaci.

Dále zadáte jméno a příjmení. Pak přichází další důležitá položka- adresa. Adresa musí být přesná hlavně ve směrovacím čísle. Pokud jste zadali jako vaši zemi Ameriku, pak nějaké vymyšlené číslo u (řekněme) New Yorku nebude fungovat. Takže pokud máte nějaký zahraniční účet zkuste vygooglovat třeba adresy českých ambasád nebo nějakého hotelu, hlavně musí být přesná!
Pokud chcete nějaké osvědčené adresy, zde jsou na UK, USA a Japonsko:
25 Kensington Palace Garden
London W 8 4QY

Japonsko je trochu problém (kvůli tomu jejich rozsypanému čaji co vydávají za písmo) takže to popíšu řádek po řádku:
221
(tohle asi bude prefektura) Vyberte to první co vyjede z nabídky
Nishi-shinjuku
Tokyo
160-8330

Amerika je snadná: Bewerli Hills 90 210 Los Angeles :D

Po potvrzení se vás zeptají zdali chcete posílat na vaši mailovou schránku jejich reklamní maily- nechám to na vás.

Poslední kontrola a potvrdit. Pakliže jste zadali vše správně, tak jste nyní téměř plnohodnotní uživatelé sítě PSN. Ještě poslední maličkost- dají vám vybrat z docela široké nabídky avatarů kteří jsou vidět na různých fórech a taky pokud budete mít nějaké přátele, tak i v jejich friendlistech pokud budete zrovna připojeni.

Po dokončení výběru jste vyzváni k prvnímu přihlášení do sítě PSN, zde máte na výběr jestli se budete přihlašovat vždy manuálně nebo automaticky. Je to na vás. Okamžitě Vás to hodí do Playstation Store. To můžete pro tuto chvíli ignorovat a kolečkem z něj zase vystupte. Najděte ikonku Account Managment a potvrďte. Vyjede docela široká nabídka. Momentálně vás bude zajímat položka „Billing Information“. Zde si zadáte číslo platební karty a všechny propiety nutné k internetovím platbám. Je důležité aby jste údaje zadali naprosto přesně, protože jinak vás to odmítne. Obecně platí, že karty VISA, MasterCard a jim podobné nemají problém. Některé banky si účtují za povolení internetových plateb měsíční paušál (což je zlodějina nejvyššího řádu), jiné Vám dají karu VISA jako klasickou kartu do bankomatu, takže nemáte nejmenší problém (Česká Spořitelna). Je proto dobré se předem na pobočce Vaší banky předem informovat.

Při nákupu na STORE je nutné z bezpečnostního důvodu zadávat heslo- takže jak jsem psal, nezapomenout! Na STORE funguje jakási virtuální peněženka. Minimální vklad do ní je 150 korun (takže jestli chcete kontrolovat kolik vaše dítko utratí- není to problém, pak jenom prostě nesmí vědět vaše heslo), pokud kupujete něco levnějšího, nebo do výše zůstatku v peněžence, není heslo zapotřebí.

To by asi tak bylo všechno k účtům. Je dobré mít tak 3-4 další účty z jiných regionů kvůli specifickým nabídkám na jiných STORE (kupříkladu na US STORE se některá dema objevují dříve, jiná zase ne). A nemazejte je. Když si například stáhnete z Jap STORE demo pro PSP, pak nepůjde do PSP nakopírovat pokud nebudete přihlášeni na Vašem Jap účtu (smysl této restrikce mi jaksi uniká). Pokud Vám někdo dá heslo a další informace aby jste si stáhli jím zakoupenou hru, pak tento jím poskytnutý účet též nemazejte- některé hry musí detekovat daný account ze kterého jsou pořízeny na disku, jinak nejdou spustit! Přesto si dávejte pozor na nákupy na jiných STORE. Už se mi stalo, že jsem kupoval balíček pro hru Far Cry 2 z US STORE a na mém CZ účtu na kterém hru hraju se mi neprojevil, musel jsem ho tedy zase koupit a tentokrát na CZ STORE- pak vše běželo korektně. Není to pravidlem, ale mám pocit, že to je známka nástupu větší kontroly nad zakládání fiktivních účtů. Plné hry jako jsou kupříkladu klasiky z PSX nejsou problém.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků