Diskuze k výměně HDD v PS3

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod papucek 17. 4. 2009 14:19

spajza X-dik za navod asi se tomu taky nevyhnu.Jedine co me na tom sere,jeto ze na hdd mam i linux a ten bych musel instalovat znova,coz neni zrovna par minut :-!
Ted parim:
papucek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 17. 4. 2009 17:05

malickost, nemas zac :) hmm ja som sa k linuxu nikdy nedokopal, ale teraz ked mam uz miesto rozmyslam, ze sa stym pohram. mozno... :-|
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 24. 4. 2009 01:17

spajza: pokud se nepletu, tak tady maji ten tvuj WD HDD jeste levneji nez v Alze.
http://western-digital.mironet.cz/hdd-w ... t+dp80346/

Celkove na Mironetu maji dobry vyber, tech 320 GB 2.5" HDD tam je nekolik.. 5400ot i 7200 uz s 16 MB cache a i tri 500 GB disky. Ale tech obchodu je dneska plno, chce to jen peclive projet. Take se chystam na vymenu.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 26. 4. 2009 21:20

Tak jsem se pustil do toho upgradu. Hodinu a půl mi jede back-up (to víte, nic jsem nemazal, takže se zálohuje 45 giga dat). Držte palce...
...hotovo. O půlnoci jsem s tím skončil. Co s tou starou 60G? :hm
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 27. 4. 2009 05:39

N.Marko píše:...hotovo. O půlnoci jsem s tím skončil. Co s tou starou 60G? :hm
Kdybys měl novější PC (nic proti tobě O:-) ), mohl bys ten disk do něj vrazit a používat ho jako sekundární (na data)...takhle ti neporadím :( Zkus ho udat na Aukru nebo tam někde, možná se někdo chytne...je to normálka notebookový HDD, takže by se to mohlo dát prodat...
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 27. 4. 2009 08:42

good job N. :tleskani
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 27. 4. 2009 10:19

Premýslím o praktictejsím resení- sezenu na nej kaslík a budu ho mít jako flashku, koneckoncu je to malé a lehké. A uz párkrát by se mi hodila...
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 10. 6. 2009 02:26

Tak uz me to ted take ceka.. Jenom jeste ptal jsem se lidi co maji 60 GB verze a normalne tam jde dat 500 GB disk a funguje, jelikoz se ohledne 2,5" ani vice nedela, da se tedy rici, ze je PS3 v tomto uplne neomezena. Tak nevim jak je to nakonec s tim limitem na 320 GB (bez upravy) treba se tyka jen 40, 80 GB modelu, kazdopadne to se brzo dozvim. Pak jeste PS3 ma v sobe rozhrani SATA I, tedy je kompatibilni i se SATA II, ale nijak ji nevyuzije.

Chci se ale zeptat, prenos dat bude nejlepsi asi pres USB Flash a PC (proste napr. v oknech zalozka na plose) do ktere to postupne prekopiruji a pak zpet. Jenom ale jak je to se stazenyma hrama? (napr. Cuboid, Wipeout HD apod.) Jdou take takto pretahnout nebo ne. Je jasne, ze si je pak muze dotycny znova stahnout na novy HDD, ale kdyz to ma prave treba "pres nekoho" ma hru tedy jen jednou. Pak jeste jestli nevite ohledne instalacek, zdali je vse bez problemu nebo to neprenaset a instalovat znova. Sejvy a patche by pak mely jit snad v poho.

Rozhodl jsem se asi pro tento:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63214 (odkaz zatim jen informativni)
Pasovat by tam mel dobre ne? Delaji jeste o cca 180 Kc drazsi s G-Force protection ochranou proti poskozeni, ale to mi prijde zbytecne. Tedy za KAZDOU radu ci pripominku budu moc vdecny, kolem te PS3 je precijen milion otazniku :-l ale jinak dobry 8-) Diky moc.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 10. 6. 2009 03:18

Pretiahnut si mozes iba filmy, muzu, fotky.. instalacky, sejvy, PSN hry ti spakuje system na USB Flashku.. myslim, ze to nejde tak, ze si napr. so 4GB USB klucom postupne natahas instalacky do kompu a potom spat.

..ano s instalackami je to v poho bez problemu.

..hry z PSN store ti spakuje a samo nainstaluje naspat na novy HDD, to sa tyka vsetkeho (instalacky, theme, proste vsetko)

Hmm celkom supa HDD .
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 10. 6. 2009 04:08

Dobre diky, ja jen ze jsou ted na aukru pekne 64GB! Kingstone flashky za dobrou cenu a mam prave jen dvojku nebo pak 8GB v PSP coz je po pripojeni USB ctecky take vlastne flashka. Tedy by byla zatim zaloha do PC nutna.

Ale zase je vyhoda, ze v PS3 jeste nemam zadny film, hudbu ani obrazky/theme popripade PSN hry. Jen me to zajimalo.. Pokud sezenu vetsi USB flash bude tedy po problemu. Ten HDD je myslis OK? Ho pristi tyden vemu at uz to je hotove. Ty pevne disky jdou stejne docela dolu, coz je dobre, ten tvuj maji v Mironetu uz za 1439Kc - 54€.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 13. 7. 2009 18:15

Tak o vikendu jsem take menil, potvrzuji teda, ze Playstation 3 bez problemu vezme 500GB 2.5" HDD, ne jen kapacitu 320. Nic podstatneho, ale sranda ze novejsi modely jsou uplne jine nez ty fotky v navodu .. otevirani dvirek (na opacnou stranu), jiny vnitrek i vysuvny suplik apod. A co jsem drive koukal na fota z vystav, tak tam PS3 mela HDD umisten dokonce v horni casti konzole, ne jako dnes. Co me ale prekvapilo byla znacka disku 80GB verze, cekal jsem klasicky Seagate, ale byl tam model od Fujitsu :-) :hm Menil jsem pak za tento Spinpoint M7 od Samsungu, overena kvalita a hlavne perfektne pasuje na tu kovovou desticku v PS3 (ne vzdy tak tomu je).

Jeste jedna poznamka, po vymene samotneho disku vas muze zaskocit "Bios" konzole, ktery se bude dozadovat FW (stejneho nebo vyssiho nez jste meli ve starem HDD) staci jen pripojit ovladac pres usb (wireless nereaguje) sehnat si flashku s potrebnymi daty (ke stazeni treba zde) a postupovat dle pokynu, cele se to spusti soucasnym stisknutim tlacitek "select" a "start". Pokud by s tim mel nekdo problem a psalo to, ze na flashce nic neni, zkousejte to porad dokola, mne se to chytlo asi az napojedenacte, ale povedlo se.

Tady pak seznam realnych hodnot (v GB) jednotlivych kapacit disku po montazi, jednak je ulozne misto jiz klasicky mensi a za druhe si neco bere system, tedy:

40GB - 37GB/27GB
80GB - 74GB/nenasel jsem
120GB - 111GB/97GB
320GB - 298GB/263GB
500GB - 465GB/412GB

Jeste ohledne toho (pro mnohe zbytecneho) pul TeraByt(e)oveho disku, tak na nem mi po nahrani starych dat zustalo presne 371,3GB, coz mi tedy neprijde jako kdovi jak uzasna hodnota, min. ne u konzole, kde si nektere hry neboji vzit pri povinne instalaci treba i 5,5GB dat, tedy zaplnit se rozhodne da. Osobne tipuji, ze zacatkem pristiho roku se alespon Seagate vytasi s 1TR disky i ve verzi 2.5" Sata/300/2 (cili notebookovy/PS3 standart).
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků