Hifiman Edition X

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vincik10 21. 12. 2017 16:56

Má někdo? Hledám upgrade pro HE400i. Po přečtení recenzí a diskuzí je tohle můj favorit. Další alternativy by byly HE560 a Audeze LCD2 Classic a nebo čekat jestli Hifiman nepříjde ještě s víc budget friendly sluchátky založenými na designu HE1000/edition x. Hodně mě navnadila tahle recenze: https://www.youtube.com/watch?v=VNXRjtkfH84 , kde borec říká, že edition x v2 hraje prakticky stejně jako HE1000. Máte někdo doma více kousků planárů? Měl někdo možnost porovnat edition x a he1000? Jak moc vylepší zesilovač zvuk edition x? Nechtěl by se někdo zbavit he560 nebo edition x v1,2?
vincik10
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 22. 12. 2017 11:17

Kup si náušníky, tím to upgrejduješ tak že už zase nebudeš chtít upgrejd. Ušetříš 35+ tisíc.

Nebo kupuj během slev okolo Black friday. I když koukám že na audigu mají X V2 rozbalené za 30. Poorovnat si je můžeš v březnu na https://www.audio-video-show.cz/ sám :). Můžeme tam dát spicha a já ti tam dám poslechnout své HE-400i s náušníky MrSpeakers a vyměněným kabelem a zjistíš jestli ti radím dobře nebo kecám taky sám.

Na AVS 2017 jsem ještě ty náušníky neměl, a X V2 mi ze všech poslechnutých sluchátek zněly nejlíp ( viewtopic.php?p=11529740#p11529740 ). Ale těžko říct, co bych si o tom myslet teď. LCD2 mi zněly hůře (zastřeněji), a to tyhle náušníky dávají HE-400i ještě zřetelnější zvuk. Asi zajdu do Audiga a porovnám to tam :). Možná se ještě ozvu.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 22. 12. 2017 13:46

Pokud se ti vyloženě líbí zvuk HE400i, Edition X V2 by mohly být vhodným upgradem. Líbí se mi především jejich tonalita. Žel je třeba počítat s tím, že si připlatíš hodně peněz za relativně malý posun dopředu.

EDX jsou velmi dobrá sluchátka, ale ne vynikající - jejich basu chybí ultimátní hloubka a důraz, jejich středy bohužel zatěžkává po delším poslechu tak trochu slyšitelné zkreslení a výšky tak nějak odpovídají moderním Hifimanům ve smyslu jisté tendenci k "plastičnosti". (Starší Hifimany spíš "cinkaly", co mi přišlo přijatelnější.) Je třeba brát v potaz i konstrukci - sluchátka jsou to hodně veliká a díky obrovským náušníkům na výšku reálně hrozí horší těsnění (čili neoptimální bas).

HE1000 a EDX jsem vedle sebe neslyšel, ale na kvalitní sestavě dle mého názoru bude slyšet superiozita HE1000 - ta sluchátka jsou zkrátka zvukově čistší, to je myslím vidět i na grafech zkreslení. Na druhou stranu, z pohledu tonality bych preferoval EDX (V1 ideálně).

Nemůžu si pomoci, ale z Hifimanů bych stále doporučil spíš klasiky HE500 a HE6, pokud se bavíme o upgradu z HE400i. Susvaru jsem neslyšel, ale má obecně dobré reference, pokud neberu v potaz tu obludnou cenu.

Pokud se LCD2C aspoň trochu blíží čistotou, hutností a přijatelně vybalancovanou tonalitou LCD4kám, jak některé reporty naznačují, může to být rozhodně varianta ke zvážení. LCD4ky jsou asi jediné Audeze, které se mi opravdu líbí, nepočítám-li dnes už historické LCD2 rev2 (pre-fazor).
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 22. 12. 2017 15:28

Měl jsem 40minut na porovnání mých modifikovaných HE-400i (nestock náušníky, nestock kabel) s Edition X V2 (nestock kabel). Nejprve kabely - porovnal jsem na HE-400i svůj a jejich a připadalo mi že hrají stejně.

A sluchátka - připadalo mi, že HE-400i s náušníky MrSpeakers jsou stejně dobré nebo téměř stejně dobré v podání všech frekvencí, ale jejich charakter je oproti X V2 analytický, zatímco X V2 nabízejí uvolněnější, muzikálnější, soudržnější a tělnatější projev.

Modifikovaným HE-400i chybí výrazná základní zvuková linka v oblasti basů a nižších středů, čili tělo držící hudbu pohromadě. Posluchače nevede poslech X V2 ke zkoumání příliš výrazně separovaných detailů jako u modifikovaných HE-400i a drží jeho pozornost u u této základní hudební linky, čili k poslechu skladby jako celku, a tím pádem k užívání si hudby. Je to upgrade směrem k muzikálnosti, ale z pohledu technického podání to je podobné. Možná je u X V2 ještě o ždibec lepší bas, a středy, ale ten hlavní rozdíl je v tom slyšitelném "středu-těle" hudby, které drží pozornost posluchače a baví. X V2 lépe vtahují do hudby tj. hrají líp.

Rozdíl mezi stock a nestock náušníky u HE-400i jsem zkusil popsat tu: viewtopic.php?p=11746365#p11746365
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 12. 2017 17:04

Z výstav se mi vždy moc líbily HE1000 a Edition X tolik ne, ale je pravda, že Edition X tam měli vždy napojený na něco jinýho, takže se to nedá srovnávat. Edition Xv2 budu mít možnost ozkoušet v lednu vedle HE1000v2 a jedny z nich si možná na týden půjčim.

Mě naopak přijde ta jejich velikost jako plus, velmi pohodlný dobrý náušníky. Spíš mi vadí, že Edition X nemaj dirky v té kožené části mostu. Hodně lidí nadává na jejich zpracování.

Pokud máš zesák tak koukej po HE1000, pokud máš přenosnou sestavu DAC/amp tak Edition Xv2.
Levnější varianta těctho sluchátek u HiFiMANu v budoucnu, dost nepravděpodobné bohužel, možná teoreticky nějaká Massdrop verze to by mohl být hit.
HE1000v1 jsou občas na bazarech kolem 1300 dolarů to už je podle mě dobrej kup.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 22. 2. 2018 21:43

Holy crap, ty LCD2C jsou fakt hodně dobrý. Jak mě takováto sluchátka mohla stát jen 599EUR?

Pohodlí díky inovovaným náušníkům a hlavovému mostu překvapivě fajn, to bych od LCD řady Audeze skutečně nikdy nečekal. Do zvukové vytříbenosti LCD4 jim sice citelný kus chybí, avšak důvod kupovat LCDX/LCD3F/LCD2F popravdě při existenci LCD2C moc nevidím. Buď si kupte LCD2C (poměr cena/výkon), nebo LCD4 (endgame kvalita).

Až si je ještě více naposlouchám, tak zkusím Audeze vegan náušníky - podle měření na internetu mají LCD2C potenciál se díky těmto náušníkům tonálně srovnat. A to na tom nejsou nikterak zle ani teď, s původními koženými náušníky.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 2. 2018 23:21

Zvláštní LCD se ti nikdy z příspěvků úplně nelíbily, souhlasim za tu cenu (teď už je, ale vyšší) já byl s LCD2 moc spokojenej i s jejich neduhama.
Troufnu si odhadovat, že fazor budou zvukově vyrovnanějěší než tyto originály (pokud necháme cenu a lepší ergonomi stranou). LCDX zase netrpí takovými neduhy jako dvojky tzn. někdy přes příliš tmavá méně energie atd..v té akci LCDX za $1200 to neni úplně špatná nabídka.
Co sem letmo četl tak by měly novější most brzdy dostat všechny jejich modely, sláva po letech co si na to stěžoval každej druhej.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 2. 2018 17:12

LCD-X se mi z toho, co jsem v rámci LCD řady doposud slyšel (LCD2 rev1, LCD2 rev2, LCD2C, LCD3F, LCDX, LCD4), líbily nejméně. Nevykazují sice tendenci k potemnělosti alá třeba LCD3ky a jsou speciální tím, že trochu vybočují z typického Audeze house soundu, na druhou stranu mi u nich vyloženě nepasuje pásmo vyšších středů až nižších výšek. Subjektivně u nich slyším jakýsi nádech umělosti a zrnitosti, technicky vzato to za daný peníz taky není žádná hitparáda IMHO. Docela hezky (byť zveličeně) hlavní rozdíl mezi LCDX a původními non-fazor LCD2 demonstruje toto grafické srovnání frekvenční odezvy z netu:

Fialová: LCD-X
Zelená: LCD-2

Obrázek

... čímž chci říct především to, že pokud se ti LCD-X vyloženě líbí, je dost možné, že máme natolik odlišné preference a úhly pohledu, že i mé názory na další sluchátka mohou být pro tebe zcela nepoužitelné. :-)


Pokud bych však měl přirovnat LCD2C k LCD-X a LCD-2 rev2 tak, jak si je pamatuju z minulosti, pohybovaly by se někde mezi těmito dvěma modely. LCD2C jsou od basů po výšky o něco konkrétnější a přesnější, bez náznaku blátivosti či zahuhlanosti, pokud podle paměti srovnám se svými původními (rev1 i rev2) LCD2kami. Na druhou stranu už nemají takovou tu dominantní sametovou vřelost a přívětivost na středech, jsou v nich subjektivně světlejší, jasnější, neutrálnější. Přestože mi pak trošku připomínají LCD-Xka svou absencí vyložené vřelosti a svými nedostatky na vyšších středech až nižších výškách (jakási 'neklidnost' a mírná šeď v pozadí), určitě s Tyllem z InnerFidelity nesouhlasím v tom, že by ta sluchátka zněla k sobě velmi podobně.

Bez ohledu na výše popsané nedostatky jsou LCD2 Classic vynikající: Bytelná konstrukce, solidní ergonomie, nečekaně kvalitní sluch. kabel, slušně vyrovnaná tonalita, velmi nízké zkreslení napříč celým spektrem, přívětivá cenovka. Top v kategorii do 1000EUR, pozice milovaných HE500vek u mě doma je nečekaně ohrožena.


Jinak já osobně nejsem žádný superfanda Audeze LCD řady, jak víš, přesto ve zkratce ze svého úhlu pohledu:

1] Jediný skutečně top ('highend') model bez ohledu na cenu, se kterým mám osobní zkušenost, jsou LCD-4ky. Rozdíl oproti zbytku LCD řady je signifikantní - detailnost, čistota a imaging jsou zkrátka na dalším levelu.

2] Jediný model s pozitivním poměrem cena/výkon jsou LCD-2 Classic. Aka 'upgradované LCD2 rev2' za méně peněz.

3] Nejpřirozeněji (ne nutně nejneutrálněji) mi v původním stavu zněly LCD-3F. (Staré LCD-3ky mohly být ještě lepší v tomto ohledu, bohužel jsem je neslyšel - škoda.)

4] LCD-Xka vnímám jako nepovedený pokus o seriózní, studio-friendly zvuk - zůstaly někde na půli cesty. Povedlo se to zkrátka až s LCD4kami.

5] LCD-2 rev1 byly vcelku klaustrofobické a temně znějící... Prostě Audeze ve svých začátcích. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků