Nevyrovnaný prostor - Pocit nebo skutečnost?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TheGrony 28. 4. 2017 19:11

Zdravím, měl bych jeden možná zvláštní dotaz a nevím, jestli se to tu už neřešilo. Mám dotaz ohledně prostoru, nebo pocitu z prostoru u on ear sluchátek. Mám lehčí sluchátka Ultrasone Go a zdá se mí, že na pravé sluchátko jdou více středy a výšky a nalevé spíš hloubky, avšak se to nedá říct tak přímočaře. Někdy hrají takřka vyrovnaně a z toho mi to třeba jen u nějaké pasáže přijde tak, jak jsem popisoval. Není to avšak jen u těchto sluchátek, všiml jsem si něčeho podobného u více modelů. Před tím jsem vlastnil sluchátka Etymotic HF5 a ničeho takového jsem si vyloženě nevšímal, ale je známo a pravda, že Etymotic nějak moc prostoru nemají. Ultrasone Go hrají jinak pěkně, zábavně i s celkem slušným detailem a prostorem vzhledem na kategorii a cenu (v mém případě 1500 Kč). Můj dotaz spíš směřuje k tomu, jestli je možné, že by výrobce nějak "simuloval" prostor, nebo něco takového?? Díky za rady, odpovědi, atd. :)
TheGrony
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 4. 2017 19:38

Dám ti jednu radu.
Objednej se na ušní a nech si udělat vyšetření frekvenční odezvy sluchu. Je úplně normální, že jedinec má v každým uchu odlišný vnímání zvuku - a i dokonce to, že každej člověk slyší každým uchem trochu jinak stejný tóny. A až budeš mít tohle vyšetření za sebou, nech doktora, aby ti vysvětlil výsledek, co pro tebe znamená. Je to zadarmo a dost věcí ti to objasní.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ...drát 28. 4. 2017 19:40

môže to robiť aj zdroj zvuku a môže to byť aj nahrávkou
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 4. 2017 20:48

TheGrony píše:... Můj dotaz spíš směřuje k tomu, jestli je možné, že by výrobce nějak "simuloval" prostor, nebo něco takového?? Díky za rady, odpovědi, atd. :)
... áno, fy. Ultrasonic používa vlastný patentovaný systém "simulácie" priestoru S-Logic ... no pokiaľ je mi známe, tak by S-Logic principiálne nemal narušovať balanc medzi kanálmi ... môže to ale byť spôsobené aj výrobnou toleranciou akurát toho tvojho konkrétneho kusu

... inak skús si nasadiť sluchátka naopak, že či sa otočí aj tá, tebou popisovaná, nesymetria ;-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheGrony 29. 4. 2017 12:56

No zkoušel jsem sluchátka otočit a ten pocit přetvává, jen se prohodily strany (při správném nasazení vše zní ale víc přirozeně, než při prohození stran)... To zřejmě asi vážně bude S-Logic, ale je zajímavé, že na Ultrasone Zino to nebylo tolik cítit... :) No pravda je, že po Etymotic HF5 je docela problém skoro se vším, podobnej pocit jsem tak nějak měl i u Audio Technica ATH-SR5T a Jays U-Jays, jen ten pocit nebyl tak výrazný... Jako ono to nezní nijak nepřirozeně nebo tak, ale proste si toho všímám tím, že jsem zvyklej poslouchat na relativně referenčních špuntech, jen mě zaskočilo, že je to fakt tolik cítit (v mém případě)... Takže to je tak nějak, že technologie, co má být přínosem bude možná v mém případě víc mínusem, než přínosem... :D Sluchátka jsou jinak super, zvukově mi sedí víc, než ostatní podobný on-ear modely a jsou skládaci a lehké, což je super, ale ten "prostor" no... :) Jinak jako zdroj mám nový Xiaomi Redmi Note 4 Global (před ním jsem měl iPhone 5s a zvuk je trošku jiný, no úplně v pohodě srovnatelný, jsem velmi mile překvapen jak ten "číňan" hraje :)) a nahrávky mám ze Spotify 320 kb/s, což si myslím, že je pro tohle sestavení naprosto dostačující... :) Jinak taky mně napadlo, že by to mohla být výrobní tolerance, ale to už by ta tolerance teda musela být fakt velká :) No a nebo prostě fakt nějak blbě slyším, možný je všechno, i když jsem nikdy nějakej problém se sluchem nepociťoval... :D
TheGrony
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků