LG WebOS 2.0 a nemožnost přepínání audio stop přes DLNA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod czlukasss 16. 9. 2015 19:59

Ahoj,
co si myslíte o tomhle podle mě "zvěrstvu"?
Koupil jsem si nový 2015 model LG TV s novým WebOS 2.0. Vše se zdálo být naprosto OK, až do doby, než jsem si všiml, že TV neumí při přehrávání přes DLNA ze žádného z vyzkoušených serverů změnit audio stopu.

Trochu jsem pátral, až mi nakonec oficiální LG podpora potvrdila, že ano, opravdu to nový WebOS 2 neumí a pravděpodobně ani umět nebude, není to v plánu a není to považováno za chybu.

Jsem sám, komu se to v dnešní době zdá jako naprosto ulítlé a na hlavu uhozené? Zkrátka jako naprostý epic fail? Zítra jedu TV vrátit, a doufám, že s https://www.alza.cz/55-panasonic-tx-55c ... 306734.htm pořídím lépe...

Díky za názory!
czlukasss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 9. 2015 20:14

LG si neumí pamatovat stopy z interního satelitního tuneru. Ale když navolíš primární a sekundární jazyk - přizpůsobí se.

Co vím, tak vícero televizorů někdy nezvládá volbu zvukové stopy. Záleží jak u čeho. Můžeš napsat, které DLNA servery jsi zkoušel? Zkoušel jsi například Serviio? Řeší se to tak, že prostě stopy upravíš v nějakém programu, který to zvládne a jedeš, no. Nic není dokonalé... NIC.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czlukasss 16. 9. 2015 20:41

Zkoušel jsem Windows nativní UpNP, Plex, Kodi. Servio ještě můžu zkusit, ale když mi ofiko LG řekli, že to neumí, tak to asi nemá smysl už.

Mám velkou sbírku a mám rád, když si můžu vybrat mezi CZ a ENG, také podle složení diváctva. Upravovat to před každým spuštěním pomocí prográmků v počítači - to je vážně nepřijatelný :(

Doufám, že najdu model 55 palců, který to zvládne - na internetu se tahle konkrétní vlastnost dohledat bohužel nedá.
czlukasss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 9. 2015 21:13

Některé věci se klidně mohou změnit s aktuálností firmwaru. Chápu, že pro někoho nemožnost jednoduše změnit zvukovou stopu je obtěžující.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czlukasss 16. 9. 2015 21:25

To je přesně můj případ. Nemáš náhodou nějakou zkušenost s těmi Panasonicy novými? Doufám, že to zvládne, ale nějak nevím jak to předem ověřit...
czlukasss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 9. 2015 21:29

Bohužel nemám. Jak píšu, je to - dá se říci - nahodilé. Ono, na jiném zařízení Ti půjde toto, ale zase něco jiného budeš muset oželet.

LG WebOS 2.0 je ale, co se týká stability a intuitivnosti velmi slušný OS.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod artam 17. 9. 2015 13:30

Nemoznost prepinat audio stopy cez DLNA asi nebude problem WebOS, ale zrejme je to vec nazoru (ignorancie?) LG na tuto funkciu, pretoze aj na LG telke 2 roky starej u kamosa, ktora nema WebOS ale vlastny firmware, bol presne rovnaky problem (+ tiez nemoznost prepinat titulky pri prehravani cez DLNA).
Kamos tento problem vyriesil - RPi s OpenELEC (Kodi), ziskal tym navyse komfort prehravania a streamovania z roznych zdrojov, prehravanie ISO, atd. (pouzivatelia Kodi vedia), o ktorych sa samotnemu televizoru mohlo len snivat.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fantozzi99 27. 2. 2018 13:28

Dovolim si reagovat s 2,5-letym odstupem, koupil jsem nyni Full HD OLED ktery ma taky system webOS 2.2 a video soubory pres DLNA mi UMOZNUJI prepinani zvukovych stop vcetne volby titulku. TV je bezdratove pripojena k Synology DS215j a vse je ovladano pres vestaveny program Smart Share. Po preruseni filmu a naslednem znovupusteni se mne dokonce zepta, zda chci pokracovat nebo spustit od zacatku.
Jedine, co nevidim je obrazek (obal) filmu :-(
fantozzi99
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků