Monitor vs. TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod elukok 5. 2. 2014 13:43

Plánuju pořídit novou televizi. Jelikož je místnost, kde bude malá, chci televizi s uhlopříčkou někdo okolo 24 palců (20 - 24) a fullHD. Jelikož mám hned vedle TV monitor od počítače, chtěl bych mít zároveň k nové TV připojený počítač a příležitostně jí používat jako druhý monitor.

Nevím ale jistli se rozhodnout pro klasickou TV (jistli vůbec v takové velikosti něco je), nebo radši pořídit set-top-box s HDMI a monitor + reproduktory.

Co jsem tak koukal, cenově to vyjde skoro stejně. Otázka je, co bude mít lepší obraz (tím si nejsem jistý hlavně u STB).

Pokud myslíte že je lepší varianta s STB, navrhněte prosim nějakej STB (nepotřebuju smart funkce), kterej je DVB-T2 ready a zvládne fullHD. V opačnym případě prosim poraďte nějakou vyhovující TV.
elukok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 2. 2014 15:58

TV sa nekupuje podľa veľkosti izby, ale podľa sledovacej vzdialenosti.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 5. 2. 2014 17:07

@Elukok no neviem, ci zozenies TV bez STB terestrialneho....

@Giggs asi ked ma izbu 1,5mx1,5m nebude pozorovacia vzdialenost 4m :-P
Jedine, ze by ju dal za okno :D
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 2. 2014 18:03

V kumbale alebo na zachode asi nebyva...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 5. 2. 2014 18:48

Ve 24 koupíš spíš kvalitní monitor než tv ,jinak set-top-box s HDMI a monitor + reproduktory + pc mám taky,kvůli výstupu Audio jem koupi Evolveo stb a spokojenost.T2 je nanic a dáš akoprát prachy navíc co můžeš narvat do monitoru.
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomK 5. 2. 2014 20:52

Podobné zadání (Full HD monitor + TV) jsem řešil před Vánoci pro kluka.
Nakonec jsem koupil v TESCU 22" Samsung LT22A300 za 3600 Kč. Má 2xHDMI (připojen k PC přes DVI/HDMI redukci + SCART + USB.
Výhodou Magic Angle - upraví vykreslování panelu dle přednastaveného úhlu pohledu, pokud máte TV výš než oči.
TomK
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 5. 2. 2014 22:08

No doporučuju raději monitor+stb protože Tv monitor nemá DVI ,pouze VGA a s některými kartami si nerozumí přez HDMI a jediná možnost propojení je pak nic moc VGA. ]:-<
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomK 5. 2. 2014 23:04

Nesmysl, přečti si příspěvek o 1 výše.
TomK
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 5. 2. 2014 23:09

No nesmysl to není viz pc poradna kde se to řeší každou chvíli a redukce ti nepomůže(tudíž může ale nemusí jít,to ti nikdo nezaručí).Mě monitor taky nekomunikuje přes HDMI s GTX560 pouze přes DVI. ;-)
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferdoz 6. 2. 2014 13:13

Elukok: Predávajú sa aj PC monitory s integrovaným TV tunerom a reproduktormi aj dialkovým ovládaním. Tým pádom odpadá potreba STB. viď:
http://www.alza.cz/lcd-monitory/s-tv-tu ... 849635.htm
ferdoz
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 2. 2014 13:44

K Vánocům jsem děckám do pokoje koupil kombinaci TV-monitor 22" LG 22MN43D, uní to jak DVB-T, tak DVB-C na společným anténním IEC vstupu, dál připojení k PC HDMI a VGA. Grafika v PC je nVidia 210.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Stiletos 7. 2. 2014 12:54

Jenom bych podotknul že ty vestavěný repro jsou k ničemu
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elukok 8. 2. 2014 13:30

Všem díky za rady. Nakonec se nejspíš rozhodnu pro ten monitor se zabudovanym tunerem, konkrétně LG Flatron M2373D. Nevšim jsem se, že něco takovýho je a zdá se to být jako ideální volba.
elukok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek54321 5. 7. 2018 22:04

Ahoj, zhanam TV/monitor v uhlopriecke max. 32'(pozorovacia vzdialenost je 1-1,5 metra). Bude vyuzivany na hranie na PS4, obcas kablovka.
Monitor by som chcel prepojit cez STB.
Npr. ma lepsi obraz monitor Samsung C32HG70 alebo klasicka TV Samsung UE32M5572?
Ktore riesenie odporucate vy? Dakujem za odpoved.
Marek54321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 7. 2018 05:17

Lepsi obraz ma prirodzene televizor.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků